Re: odposlech

to sice jo, ale rozdíl 13 000 za odposlech a nějakejch 6 000 je přece jen značnej...

Re: odposlech

A opravdu by ti nestačilo jedno sluchátko s mušlí, aby jsi sem tam zjistil, že je všechno ok nebo třeba není?

Re: odposlech

Mám Leache 4.5, s tranzistory MJL21195/96 by měl dodat až 280W/4 v zesilovači je trafo 500VA pro oba kanály, používal jsem ho jako zes k subům BCSUB15 s Eminence kappalite 3015LF, brzy jsem zjistil že je to docela slabé... tak jsem ho šoupnul na EM121 a tam slouží dobře a dostane z nich opravdu hodně (dělené na 110Hz a z metru to řeže do uší), takže podle mě by byla ta SPV250 tak akorát wink

Web

(upravil sinclair 19. 1. 2010 18:36)

Re: odposlech

Hanzsi, tak předně: ART310 jsem měl půjčené už ze zvědavosti, co to je za zázrak. 127dB/m ani hrubým omylem, hlukoměr mám kalibrovaný a na 800Hz to dokázalo v plenéru jen 120dB/m. Co se týče "basů" - to, co z toho leze nejsou basy, ale středobasy končící někde na 100Hz. Takže hlavy to rozhodně neřeže, jediné plus je výkonová rezerva zesilovačů, takže ty bedny oproti ostatním plasťákům hrají velmi čistě. Cenový rozdíl oproti RH, SECO atd. je ale rovněž značný. Tím ale proboha nechci říct, aby si některý z těchhle šuntů koupil, to ne.
Jako monitor pro DJe bych to rozhodně nepoužil, tam je potřeba slyšet a cítit tělem hlavně ten spodek začínající někde u 50Hz, což tahle bedýnka vůbec neumí zahrát. Možná něco jiného z aktivní řady, ale tohle rozhodně ne. Sám jsem to spoustu let dělal a vím, co je potřeba slyšet a co ne - měl jsem metr a půl nad hlavou dva monitory s 15" a 400W koncem a bylo to někdy tak akorát. Naopak v bednách pro tento účel není vhodná ani účelná moc citlivá horna, pro některé DJe, hrající specifické styly založené na spodku by tam nemusela být vůbec a stačil by výkonný reproduktor, který to umí trochu výš, dejme tomu do 3,5kHz, což je každý druhý.
ART310 je opravdu blbá investice, protože nezahraje to, co je potřeba. Možná ART315, jenže to už je zase o jiných penězích.

Web

Re: odposlech

sinclaire co ty bys mi doporučil? myslíš že by ta sestava BETA10+DE10+A8080 stačila?

Re: odposlech

Sinclair: nemuzu souhlasit.
ARTky dobre znam a hrajou opravdu dobre a nahlas. Ale nemeril jsem je, tak nevim kolik maji. Uvadel jsem katalogovy udaj. Basy ty 310 nehrajou s tim souhlasim.
Co se tyka pouzitelnosti - ja mam uplne opacnou zkusenost, bude to asi tim, ze se pohybuju kolem techna - tam je odposlech co hraje odspoda uplne na nic. Obvykle je v tech halach a salech takova akustika, ze basy se tam triskaji ze vsech stran a odposlech nema sanci to prervat, neda se podle toho michat. Musi se michat podle stredobasu a vyssich frekvenci.
Nejcastejc jsme pouzivali ART312 a vsichni DJs byli zcela spokojeny.

Presto jak uz jsem napsal vys - kazdej ma nejakou zkusenost ze svym hranim a mel by vedet co potrebuje.
Takze Sinclaire neco vyhovuje tobe, neco jinym.

Re: odposlech

2 hanzs: no já taky hraju jako Djs techno,minimal,techhouse a někdy i DnB a jak říkáš odposlech co bude hrát i 50hz vůbec nějak nepotřebujem,páč je někdy nejvíc basů za djským pultem takže já hlavně potřebuji aby to zahrálo dobře středobass a výšky a někdy je i lepší když je to stereo to se pak na gramcích míchá samo smile jooo ale někdy (to jsem ještě nezažil na vlastní kůži) když je velká akce typu TimeWarp,Sonnemornsterne atd tak maj normálně u djs s každé strany subbasy+satelity,no prostě třeba takovej 3kw malej sound yikes ,páč když máš basy daleko tak je to zpoždění a nikdy to nesladíš....takže k věci.......my používáme na odposlechy cod12/de10/me10 a to taky moc basů nezahraje a je to úplně dostačující a nikdy si nikdo nestěžoval...

Re: odposlech

no já hraju spíš ten hands up, elektro, trance atd.  Subwoofer mívám na akci většinou kousek od sebe takže basů je dost, spíš by mi šlo o ty středobasy a vrchy no...

(upravil jardapeši 20. 1. 2010 13:38)

Re: odposlech

Tak vem tu betu/de10/me10 a žádnou škodu neuděláš...já kdybych teť potřeboval malé ,lehké odposlechy tak do té kombinace jdu taky akorát s tím rozdílem,že bych si postavim 2 a asi nestavěl aktivky...páč se srát ještě z nějakým modulem by se mi nechtělo...Já mám na odposlechy Tapco j-800 a  v pohodě..

(upravil komin9 23. 1. 2010 23:00)

Re: odposlech

teď mě ještě napadlo použít tu betu v kombinaci se seleniem D220Ti ( http://www.prodance.cz/protokoly/beta10final.pdf ) myslíte, že to bude lepší jak s DE10 ( http://www.prodance.cz/protokoly/BETA10+DE10+A8080.pdf )??

Re: odposlech

to se nedá říct co je lepší,ono obojí hraje dobře ale já bych šel do De10,páč pocitově se my líbí jeho zvuk víc!Pro D220ti hraje vetší zatížitelnost,ale to stejně z betou tak nevyužiješ....Ono DE10 má membránu z Mylaru a 220ti z Titanu a proto se i říká že má 220ti takový nakřáplý kovový zvuk...pro mě je proste de10 zvukově mekčí a příjemnější

Re: odposlech

jardapesi: souhlasim.