Téma: odposlech

ahoj
Hraju coby DJ a potřeboval bych k sobě na stage odposlech. Mělo by se jednat pouze o jednu bednu(nechci tahat dvě, už tak vozím hodně krámů) a aby měla v sobě zesík tzn. že chci aktivní odposlech. A teď co byste mi doporučili za repráky(představuju si basák+driver+horna) a popřípadě co byste mi doporučili dovnitř za zesík, může být též z nějaké stavebnice či tak.

Re: odposlech

Rozpočet, hmotnost, rozměry atd. ?

Web

Re: odposlech

Zkus ART310-A, jestli na Tvůj vkus dost "zabasuje", tak vyhoví, má dobrý poměr cena/výkon/kvalita/rozměry/hmotnost.

Re: odposlech

no nechci do toho cpát extra velký prachy, takže do těch repráků bez zesíku bych vrazil tak max +/- 4000 a hmotnost a rozměry by měli bejt samozřejmě co nejmenší ideální by bylo asi použití 12"+1" popř. 10"+1"...bohužel o těchto menších a levnějších reprácích nemám absolutně přehled, nevím co jak hraje, tak se radši ptám smile

Re: odposlech

Za takú cenu kúpiš akurát tak plastový RH Sound a bude to hrať na hovno ... skús radšej bazáre.

Re: odposlech

říkal sem že si to chci postavit sám, né kupovat nějakou hotovou mrdku

Re: odposlech

A co postavit jeden kus třeba http://prodance.cz/protokoly/BETA10+DE10+A8080.pdf a k tomu nějakej modul zesilovače třeba s Aldaxu ...

Re: odposlech

no a teď co k tomu...myslíte že SPV 250 na to nebude moc silnej?

Re: odposlech

nebude, bude do rezervy.

Web

Re: odposlech

ok, hele na kolik http://prodance.cz/protokoly/BETA10+DE10+A8080.pdf mám naladit výduchy a jakej objem bedny? nikde jsem to nevyčet a ve winisd my vycházely nějak moc vysoký objemy...

Re: odposlech

Já bych nic nevymíšlel a rovnou bych to hodil do kopie EM121 http://prodance.cz/download/EM121.pdf ,mám to tak taky a je to super,akorád ty diry jsem udělal 60mm....a nemohu si stěžovat,akorát je je ořiznu  cca 90-100hz takže ani nějaký bassreflex moc neřeším...
ohledně toho Modulu spv250,nvm v  tom se moc nevyznám,ale já si myslím,že je slabý,páč je to 250w/4 ohm a ta bedna je 8ohm,ale nvm jestli jde dát do mustku to by pak šlo.ale já bych vzal spv 400,to by možná nějak tak vycházelo cca 200w při 8ohm,na to se chce zeptat přímo Sincleira na aldaxu

Re: odposlech

Treba uz hluchej je smile smile
Jinak ta beta klidne i do uzavreny...

(upravil jardapeši 18. 1. 2010 17:40)

Re: odposlech

2 betaron:tak se s toho neposer náhodou,na co budu dávat do bedny co má  nominální zatížitelnost cca 250-300w /8ohm dávat spv250,která dá sice 250w ale při 4ohm?Nechápu proč to celý zasekat slabým zesilovačem.Takhle bude mít aspoň rezervu!Ono šetrit na odposlechu se někdy nevyplácí,tam potřebuješ slyšet všechno...
2 Komin9:sry je se spletl a hodil jsem ti tam omylem plánek na em121 a ta beta je 10 né 12 sorry...Koukni třeba na BC stránky tam maj bednu a plánek pro 10.ale já bych pouvažoval o sestavě http://www.prodance.cz/protokoly/Ciare_ … 0+ME10.pdf ,sice je to už 12,ale cenově to vyjde úplně stejně jako s tou betou,ale podle mně má lepší chárku a citlivost..a o tolik ta bedna není větší.já jsem nejdříve mluvil o téhle kombinaci v minulém přispěvku,ani nevím proč.

Re: odposlech

asi bych radši šel do tý desítkový bety, jakej byste zvolili teda asi tak objem? nepotřebuju žádnej superbas, na akcích sebou tahám 1,5kW subwoofer, spíš mi jde o středobasy, středy a vrchy...

Re: odposlech

SPD400 na DJ odposluch? smile) vtipný, bohate stačí na citlivejšom repre SPV250

Web

Re: odposlech

taky si myslim, jinak myslíte že 30l+uzavřenka může bejt?je tam sice hrb, ale zas budou menší rozměry..

(upravil jardapeši 18. 1. 2010 19:11)

Re: odposlech

a co třeba tahleta bedna? http://bcspeakers.com/suggested.php?id=0000000003
Já to beru s pohledu DJs a z vlastní zkušenost.Ono ti to totiž časem nebude stačit a budeš řešit druhej  atd.a někdy třeba dojdeš k tomu,že cca 100w jeden odposlech je málo a když hraješ na aparátu co má třeba 20-45kw,to je docela málo,páč někdy nejde docílit toho,že zrovna budeš mít ten odposlech metr od sebe........
Já prostě nechápu,proč teda stavět bednu co má 250W a cpát do ní jenom cca 125w!To mi teda vysvětlete?On ten výkon navíc bude někdy dobrej a hlavně je vždy lepší mít předimenzovanej zesík.........Já prostě nerad stavím bedny a pak je zabiju slabým zesíkem,sorry....když už,tak ať je to pořádně!

Re: odposlech

Ja nevim, ja bych se extra nehadal - kazdej DJ nejak hraje, ma nejakou zkusenost, co mu staci, co ne. Ja videl jako odposlech pouzivat 10"+1"/150W, ale i 2x12"+1.4"/1000W.
Takze at si komin9 vybere, co by tak chtel.

A souhlasim s tim, ze kdyz tam da silnejsi zesik bude to lepsi, bude rezerva. Ale to je zas o penezich.

Re: odposlech

spv250 da do tej 8R verzie kludne hudobnych 200w...

Web

(upravil hanzs 18. 1. 2010 20:01)

Re: odposlech

K tomu objemu bedny - to Hubertovo mereni je v bedne cca 32 litru, bassreflex ladeni 90Hz. Ma to vyhodu, ze to je pouzitelny do 70Hz, pak to chce oriznout, kvuli xmax. Uzavrenka uz ma problemy s xmax od 100Hz.
... i kdyz ono je to relativni, brat to prisne, tak by em151 nemela vubec fungovat (kvuli malemu xmax Delty 15).


Jo a jeste k tomu odposlechu, prvni doporuceni je tu ART310, coz ma SPLmax 127dB(!) , proti tomu je beta10 se zesikem 100-200W , tj. SPLmax cca 118dB, jeste docela cajicek... ART310, to reze hlavy smile))