Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Vyhybka 750Hz a 3,5kHz

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [8]

Téma: Vyhybka 750Hz a 3,5kHz

dobrý den, chci se zeptat jestli někdo nevíte kde by se dala objednat pasivni vyhybka 4 ohmova s těmito dělícími kmitočty (750Hz . 3,5kHz)

Re: Vyhybka 750Hz a 3,5kHz

Nebo aspoň dotaz na návrh vyhybky jaké by měli mít součástky parametry nemám šajn podle čeho se to počíta a už vubec jake civky by tam měly jít... vyhybka by mela mít strmost 12dB/okt.

Re: Vyhybka 750Hz a 3,5kHz

takto jednoducho to nejde, skús si prečitať http://audioweb.cz/tp-vyhybky.htm
ale nepouzivaj vzorce...

Web

Re: Vyhybka 750Hz a 3,5kHz

díky docela mi to pomohlo, ale nějak potřebuju zjistit hodnoty těch součástek které potřebuju a ty sepočítají pomocí vzorců ne?

(upravil leon 14. 1. 2010 13:35)

Re: Vyhybka 750Hz a 3,5kHz

Já jenom poradím: Přečíst co nejvíce teorie, nějaký čas ještě pročítat pravidelně tohle fórum a pak si podle návodu (návodů) postavit nějaký to měření, naučit se s ním .......
To měření není určitě nijak drahá záležitost.

Re: Vyhybka 750Hz a 3,5kHz

prosimvás hodte mi sem ještě ten odkaz v pdf co tu byl..:-X

Re: Vyhybka 750Hz a 3,5kHz

V tom redyuriho odkazu je úplně ta samá tabulka. Ovšem jak tě tu už upozornili, není to prakticky k ničemu. Ty vztahy jsou totiž odvozené tak, že předpokládají zátěž odporem 4 nebo 8 ohmů. Reproduktor ale má k něčemu takovému sakra daleko. I kdyby sis dal tu práci a vykompenzoval impedanci repráku na jakž takž reálnou konstantu, stejně :

1) Nepostihneš jeho vlastní přenosovou charakteristiku.
2) Netrefíš fázi na dělicím kmitočtu.

Schválně si zkus vzít nějaký slušný projekt, spočítat vzorečkovou výhybku a porovnat ji s tou, co tam reálně je. Věřím, že se s tou projektovou neshodneš na jediné součástce.

(upravil Benazi 14. 1. 2010 18:11)

Re: Vyhybka 750Hz a 3,5kHz

https://i.postimg.cc/D8DzLJVH/1734675.png

zde máš vzorce

Příspěvky [8]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Vyhybka 750Hz a 3,5kHz

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£