Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Schema kyselymovy vyhybky + predni strana [L18RNX/P(H1224) + 27TBFC/G]

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 27 z 27]

Re: Schema kyselymovy vyhybky + predni strana [L18RNX/P(H1224) + 27TBFC/G]

Já se v tom nakonec budu taky hrabošit, takže můžem udělat novou výhybku v zaphově ozvučnici pod dozorem místních guru.

Web

Re: Schema kyselymovy vyhybky + predni strana [L18RNX/P(H1224) + 27TBFC/G]

Pokud sem to tedy pochopil tak záměna upravených za upravené a naopak, je možná u obou vyhybek ? Jaký je tedy potom rozdíl, bude-li výškáč posunut o těch 19mm mimo osu (s kyselymovou vyhybkou). Vyosení výškáče nemá na fázi vliv, stejně jako na frekvenčku ... jen se poněkud vyhladí ty kopce okolo 3K ... (uvažuje edge s tím že hrany jsou zaoblené ?) Zajímá mě jak moc velký uchometrický rozdíl to bude.

Re: Schema kyselymovy vyhybky + predni strana [L18RNX/P(H1224) + 27TBFC/G]

Úpravy, umístění na přední desce, frekvenční charakteristika, fáze - to všechno spolu úzce souvisí a úpravou jednoho se ovlivní ostatní. Těžko upravím měniče tak, abych jim nezměnil charakteristiku a jiná chára znamená automaticky jinou fázi, protože tydle dvě věci sou vlastně jinou interpretací stejných dat.
Bez měření a zkušeností upravovat měniče nelze.
Vyosení o něco mimo osu mi tu snižuje o 1dB propad, udělal bych to. Pokud budeš kopírovat něčí výhybku, tak dodrž přesný stav měničů, přední desky atd...

Web

Re: Schema kyselymovy vyhybky + predni strana [L18RNX/P(H1224) + 27TBFC/G]

jasne ale upravy 27tbfcg frekvencku moc nezmeni... u zapha je to uplne jedno. V moji konstrukci jsem to nezkousel ale myslim si ze ty origo tam budou hrat taky dobre jen budou agresivnejsi.

(upravil dawsoo 1. 10. 2008 10:15)

Re: Schema kyselymovy vyhybky + predni strana [L18RNX/P(H1224) + 27TBFC/G]

jimmy_t:
kyselymovy bedny jsem měřil já a zaoblené byly... i přesto ten propad tam byl dost výraznej a vyhýbka díky tomu byla trošku složitější a výsledek ne uplně dle mých představ, ale stále o dost lepší (poslechem i měřením) než původní zaphova... rozdíl to je a dost výraznej ... nechápu proč v x vláknech pořád tohle řešíš... buď chceš aby se ti to líbilo a halt oželíš trochu ze zvuku, nebo to udělej jak ti radím já a další kluci vyosený a budeš to mít ve výsledku rovný ... začínám si myslet cosi nepěkného ve smyslu že těch CA21 je pro tebe trošku škoda. Když už jsme u toho tak bych k němu nedával určitě zrovna tuhle vejšku..ale jak jsem již někde jinde psal něco většího ve WG. Tenhle reprák je totiž vcelku dobrej a zatlouct to blbým návrhem by byla škoda.

Pro ilustraci: Nahoře nevyosená 27TBFCG v kyselymovym baffle 20cm dole vyosená 25TAFCD v baffle 15cm (ještě horší varianta na odladění polohy)

http://img440.imageshack.us/img440/6374/screenshot002hv4.th.pnghttp://img440.imageshack.us/images/thpix.gif

Není co dodávat...

Re: Schema kyselymovy vyhybky + predni strana [L18RNX/P(H1224) + 27TBFC/G]

Řešil jsem to asi před měsícem, když sem ještě myslel, že budu objednávat L18ky. Pak když se naskytla příležitost tak sem koupil ty CA21 s tím že to bude taky slušný a dovolil sem si založit nové téma s tím že to tam budu řešit trochu konkrétněji. Snažil jsem se dosáhnout jistého kompromisu mezi vzhledem a zvukem, spíš k tomu zvuku, proto sem tam taky znova začal řešit to umístění měničů. Kompromisem pro mě nakonec byla ta horna uprostřed. Takže podle tebe se k CA21 27TBFCG nehodí ani v WG-300 ?

Re: Schema kyselymovy vyhybky + predni strana [L18RNX/P(H1224) + 27TBFC/G]

Nedari se mi zobrazit ty uvodni obrazky... Slo by s tim neco udelat??? Nema je nekdo stazene??? Diky

Příspěvky [21 až 27 z 27]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Schema kyselymovy vyhybky + predni strana [L18RNX/P(H1224) + 27TBFC/G]

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£