Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Schema kyselymovy vyhybky + predni strana [L18RNX/P(H1224) + 27TBFC/G]

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 27]

(upravil thool 9. 8. 2008 18:06)

Téma: Schema kyselymovy vyhybky + predni strana [L18RNX/P(H1224) + 27TBFC/G]

Tusim to byl Thales, kdo prvni nadaval, ze sem mu vyfoukl vyhlidnutou vyhybku. Nebyl sam, i dalsi si prali tuhle vyhybku videt na papire. Rok jsem to uspesne odkladal a ted sem se k tomu konecne dokopal smile

Zde je nakreslene schema vyhybky:
http://img530.imageshack.us/img530/2408/schemaef2.jpg

Zde je foto vyhybky, pomuze-li to nekomu: (fixa na dratu znaci - )
http://img530.imageshack.us/img530/8520/deskafi8.th.jpg     http://img530.imageshack.us/img530/1540/spojebg5.th.jpg

Zde je predni deska reprobedny:
http://img530.imageshack.us/img530/246/deskaxv3.th.png
Koukam sem nezakotoval sirku bedny - je to 22cm.

snad to bude nekomu k uzitku

Web

Re: Schema kyselymovy vyhybky + predni strana [L18RNX/P(H1224) + 27TBFC/G]

vidim zes nato od te doby nesahl big_smile ja myslel ze to aspon zakapnes at se ty civky a spol nemuzou hejbat... a co nato rikas s odstupem casu? myslim zvukove.

(upravil thool 14. 8. 2008 21:07)

Re: Schema kyselymovy vyhybky + predni strana [L18RNX/P(H1224) + 27TBFC/G]

jj ani sem na to nehrabl big_smile A zustaly prozatim uzavrene.

S odstupem casu rozhodne nelituju.

Zvuk v ramci moznosti (muj pokoj je prakticky jeskyne) prijemny smile
Audio retezec jeste take neni ve finalni podobe, takze s konkretnim hodnocenim jeste pockam.
Posloucham jeste stale z par decimetru a to se nejspise take do budoucna zmeni.

Jsem pomaly lenoch, tak je na to potreba brat ohled smile

edit: jo a v podstate sem jiny bedny podobnyho charakteru neslysel, takze se potom hodnoti tezko
dalsi edit: v podstate se k nim chovam jako k pc bednickam, coz si nezaslouzi.. snad se do budoucna vybicuju s tim neco udelat

Web

Re: Schema kyselymovy vyhybky + predni strana [L18RNX/P(H1224) + 27TBFC/G]

Sériová výhybka-mám rád.Tvoje předešlé příspěvky jsem bohužel nečetl,takže nevím co za měniče.
Mechanické zpracování a rozložení součástek=děs a hrůza.

(upravil dawsoo 17. 8. 2008 21:47)

Re: Schema kyselymovy vyhybky + predni strana [L18RNX/P(H1224) + 27TBFC/G]

Je to oblíbená kombinace full metal L18RNX/P a 27TBFC/G ve vyhýbce návrh či modifikace původní verze Tonyho Gee ...mám prsty tak trošku já ... pokud je to Máro ta předělávka Tony Gee nebo Zapha (jiný verze L18) ... což obé považuju za ne moc optimálně vyřešený. Původní verze (Tony i Zapha) to i přesto že by to chtělo řešit trošku jinak včetně bedny a rozmístění měničů , to i tak s přehledem sestřelí jako fík...

Není co dodávat...

Re: Schema kyselymovy vyhybky + predni strana [L18RNX/P(H1224) + 27TBFC/G]

jj je to presne to co jsme resili tehdy u tebe. Myslim ze tam Thool ma i ty 27tbfcg s kterejma sis hral. Je to udelany spis aby to hralo prijemne nez aby to melo charu jakdyz streli (coz by asi ani neslo diky te hrozne difrakci), i tak to ale Tonyho a Zapha strci do kapsy (zacoz se zaslouzil predevsim Dawsoo a patri mu velky diky zato smile )

Muth: jasne ze to vypada priserne. To vim taky... bylo to na hrani si(a ze sme si s Davidem pohrali smile ) a hraje to obstojne a zaty prachy to bylo zadarmo a me se to uz nechtelo dodelat (myslim mechanicke zpracovani vyhybky) poradne. Ostatne chapu ze i thool nato nesah...proc taky kdyz to hraje a videt to neni....

pzn. jeden kousek te skrine bez povrchovky se mi vali doma, kdyby nekdo chtel...(a stejne tak i jeden novej kousek 27tbfcg) mam i jeden kousek L18(s malou dirkou v gume), ale ta poslouzila na hrani si naterem membrany(s velmi dobrym vysledkem). Kdyby nekdo chtel tak levne prenecham, ale upozronuju ze to nebude hrat s touhle vyhybkou.

(upravil dawsoo 17. 8. 2008 22:32)

Re: Schema kyselymovy vyhybky + predni strana [L18RNX/P(H1224) + 27TBFC/G]

kyselym:
Ale ne nemyslel jsem to takhle dělai jsme to spolu .... jen mě zajímalo jestli je to vona nebo nějaká osekanější verze ... páč mi s odstupem doby příjde vzhledem k měničům (hlína) nějaká moc podezřele jednoduchá lol

Není co dodávat...

Re: Schema kyselymovy vyhybky + predni strana [L18RNX/P(H1224) + 27TBFC/G]

Dawsoo: dyt ja vim wink v pohode ja to pochopil smile . Jo jednoducha je smile není to nijak osekany vse je původní. Je to ta s tím krásným a dlouhym soubehem fáze. S odstupem casu si taky říkám, že by to chtělo natřít tu L18 a torchu poupravit RLC a bylo by to zas jeste o kusek dal. A kdyby se dal jeste lepší vejškáč...ale to uz by byla uplně jiná bedna lol

Re: Schema kyselymovy vyhybky + predni strana [L18RNX/P(H1224) + 27TBFC/G]

lol No dej raději vědět jak se chová ta thérovaná kombinace co máš doma na ty menší hlíny sem dychtiv hodně po tom co jsme oměřili THD

Není co dodávat...

Re: Schema kyselymovy vyhybky + predni strana [L18RNX/P(H1224) + 27TBFC/G]

lol to si asi jeste chvilku pockas... ted hraju na mimina a na zbytek neni cas... v nabitem programu jsem su udelal cas a uz jednu bednu smontoval a pustil a hraje to blbe (bumcink) coz je dobra zprava protoze se ty cele hnulo smile a bude potreba radikalne upravit vyhybku, ale pustim se do toho az s novyma vyskacema a nejspis i az bude nova skrin smile kazdopadne potencial je v tom ted obrovskej. Jen ted maj hold jiny veci prioritu...

Re: Schema kyselymovy vyhybky + predni strana [L18RNX/P(H1224) + 27TBFC/G]

Občas si to tady přečtu a nedá mi se vyjádřit.Asi někdy příliš drsně,ale já už jiný nebudu.Tak promiňte.Když by jste roztáhly cívky po celém plošňáku,hrálo by to asi kapku jinak.Otázka je zda lépe.Jo když si něco sedne...:D a big_smile

Re: Schema kyselymovy vyhybky + predni strana [L18RNX/P(H1224) + 27TBFC/G]

dawsoo napsal:

to i přesto že by to chtělo řešit trošku jinak včetně bedny a rozmístění měničů ...

mohl by ses rozepsat jak tedy konkrétně by to chtělo "jinak" prosím ...

Re: Schema kyselymovy vyhybky + predni strana [L18RNX/P(H1224) + 27TBFC/G]

jimmy_t:
Zkus si pohrát v edge (freeware) a uvidíš sám jak... dělá to moc nepěknou difrakci blízko děličky díky tomu přesně vycentrovanýmu umístění toho vejškáče... potvrzeno i měřením

Není co dodávat...

Re: Schema kyselymovy vyhybky + predni strana [L18RNX/P(H1224) + 27TBFC/G]

tak ze sem tehdy nevedel o edge. takze si navrhnout predni desku v edge, to uz pak ale bude potreba jina vyhybka... jestli to chces stavet zajed si to do brna napred poslechnout. treba se ti to libit nebude, nevim jak moc ses narocnej. me by to uz nestacilo...

Re: Schema kyselymovy vyhybky + predni strana [L18RNX/P(H1224) + 27TBFC/G]

jimmy_t až si pohraješ v edgi, tak zjistíš, že to rozložení, který zvolil Zaph, je správně. Takže ona by moje skříň úplně špatná nebyla smile.

Web

(upravil jimmy_t 20. 8. 2008 9:29)

Re: Schema kyselymovy vyhybky + predni strana [L18RNX/P(H1224) + 27TBFC/G]

Takže takhle ? Nejsem nijak náročný posluchač o když sem zhýčkaný 2p. 226a104 smile a teď jedu přes nouzové 1PF 067 08 ... Jak moc rozsáhlá úprava výhybky by se musela konat ?

check: nj, já neříkal že ty tvoje bedny nejsou ok, bylo mi jasný že zaph to asi má nějak poštelovaný.


http://img300.imageshack.us/img300/9666/edgezg7.jpg
http://img300.imageshack.us/img300/9666/edgezg7.38e2702ab5.jpg

Re: Schema kyselymovy vyhybky + predni strana [L18RNX/P(H1224) + 27TBFC/G]

jimmy_t:
Přesně tak jsem to myslel ne ty checkovy ale ty kyselkovy s vejškou uprostřed symetricky ze tří stran což je asi nejhorší varianta jak umístit vejšku... i když z designérskýho hlediska je tomu naopak.

Není co dodávat...

Re: Schema kyselymovy vyhybky + predni strana [L18RNX/P(H1224) + 27TBFC/G]

Ještě dotaz ... ty 27TBFC/G jsou upravený jak ? Ptám se protože mám normální sériové a chystám se dokoupit L18, nechci použít zaphovu vyhybku protože sem na ni ještě neslyšel nic dobrýho. Takže bych zkusil tuhle + bedny ala zaph + sériové reproduktory. Bylo by to OK ? Nejsem náročný posluchač a taky je mi buřt jestli to nebude mít dokonale rovnou charku ...

(upravil dawsoo 20. 8. 2008 21:44)

Re: Schema kyselymovy vyhybky + predni strana [L18RNX/P(H1224) + 27TBFC/G]

jimmy_t:
Optej se kyselyma ten měl možnost porovnat obě verze proti sobě... modifikace spočívala ve výměně molitanu za kalotou za vláknitý minerální isover...a přesném vystředění kmitačky v mag.obvodu... na měření se to až tak zas moc nelišilo,průběh fáze se lišil kolem 10st na dolním konci pásma...myslím že by to použít šlo ale bylo by lepší to uidělat raději na míru s konkrétním rozmístěním měničů k rozdílům uchometricky:  jen toliko že  upravený vejšky měly čistější a čitelnější míň zabarvenej projev.

Není co dodávat...

Re: Schema kyselymovy vyhybky + predni strana [L18RNX/P(H1224) + 27TBFC/G]

jimmy_t ja bych ti to doporucil takhle: L18 natrit, 27tbfcg upravit, pouzit zaphovu skrin, a dawsooem nechat udelat novou vyhybku(pripadne i upravy na menicich). Jen nevim jestli se mu do toho bude chtit (proti tehle kombinaci si vypestoval lehkou averzi).
Jinak ja bych dnes postavil bud 3p nebo 2p ale s 5 1/4 stredobasem.
pokud se ti ani jedna moznost nezalibila tak postav bud zapha(presne) nebo tu mou konstrukci(ale zase presne jak to je a nedelej zadny zmeny, jedinou zmenu kterou obe konstrukce snesou je uprava vyskacu)

Příspěvky [1 až 20 z 27]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Schema kyselymovy vyhybky + predni strana [L18RNX/P(H1224) + 27TBFC/G]

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£