Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Smetiště » Tahání UTP spolu s cyky (230V)

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 26 z 26]

Re: Tahání UTP spolu s cyky (230V)

Deset, přičemž dvojzásuvka se považuje za jeden zásuvkový vývod. Udělej si 50 a nastuduj si BOZP woe:-)
Revize nedělám, jsem jenom projektant slaboproudu, chodím po stavbách jako technický dozor a buzeruju tam takový amaterý jako jsi ty:-)

Re: Tahání UTP spolu s cyky (230V)

big drobku je jasné že všechno podle projektu v praxi dělat nejde. smile mě jde hlavně o ty normy jak by to mělo být smile

(upravil xb 5. 1. 2010 17:50)

Re: Tahání UTP spolu s cyky (230V)

Dunkeracek:
Ono kromě téhle normy toho je potřeba se řídit při projektování a dodržovat při instalacích daleko víc. Existujou například předpisy a postupy pro certifikaci, měření a měřící protokoly atd.  Je pěknej vopruz opravovat sprasky po instalaci strukturky elektrikářema. Tohle by měly dělat buď odborné firmy, nebo alespoň proškolení a certifikovaní elektrikáři. To jen na okraj, když se v tom už takhle rejpeme.

(upravil BigDrobek 5. 1. 2010 17:23)

Re: Tahání UTP spolu s cyky (230V)

Ono projekce není žádná sranda a prostě u větších a složitějích budov než malej baráček se ty chyby můžou zadařit nasekat i ostřílenýmu borci. Jediný co někdy nechápu je, že se s projektantem nedá vůbec jednat, že naprojektoval nesmysl.
U nás ve škole je krásnej příklad špatný realizace. Inteligentní rozvaděč za několik mega, co si dělá absolutně co chce, protože to zapojoval nějákej jouda a VGA kabel nakroutil jak kdyby to byl telefoní kabel, to samý všechy datový kabely co tam byly. Rozvaděč opravdu k pohledání, hejbnete plátnem a začnou vrčet bedny. O tom už jsem tu tuším dokonce někde psal.
Špatnou projekci jsem popsal o post vejš.
Obě strany můžou dělat chyby, ale měly by tu bejt od toho aby to navzájem vyladily k plný, spolehlivý a hlavně bezpečný funkčnosti.

Rád si nechám poradit, ale některý věci jsou těžko realizovatelný.

xb: Kdybys někdy viděl práci odborných a certifikovaných firem, tak bys věděl, že někdy ani to nemá smysl. I firma s certifikátama a kdečím to může nakurvit víc jak franta odvedle z dědiny.

(upravil xb 5. 1. 2010 17:51)

Re: Tahání UTP spolu s cyky (230V)

BigDrobek:
Je to jako všude, o lidech a o možnostech volby zhotovitelů.

Re: Tahání UTP spolu s cyky (230V)

Přesně tak, máš pravdu. Ještě malá rada pro Tebe, přečti pravidla, na místním fóru moderátoři a admin neradi vidí citace/quotování předchozích příspěvků. wink

Příspěvky [21 až 26 z 26]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Smetiště » Tahání UTP spolu s cyky (230V)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£