Re: Elektronky - schémata

Zatím by mi stačil ten 0,25, tak kolem kila.

Web

Re: Elektronky - schémata

Leoši, kdybys potřeboval nějaký slabší, zkus říct Kompovi, dal jsem mu " pár kilo " takovejhle drátů... hlavně kdyby sis chtěl motat snímače... smile

Re: Elektronky - schémata

Myslíš jako že bych začal dělat snímače do bigbítu jako v šedesátých, jo? Nehrozí smile
Pak bych ještě potřeboval drát tak 0,6 až 0,8 dvou barev, klasický oranžový a třeba k tomu červený nebo zelený. Při motání feritových toroidů do měničů autozesů to dost pomáhá, potřebuju identifikovat začátky a konce, pak polohy jednotlivých závitů i symetrii rozložení po obvodu. Třeba se Vám to zdá srandovní, ale při proudech okolo 50-80A, co tečou primárním vinutím už je každá nesymetrie poznat a výsledek jsou strašné tepelné ztráty, až do autodestrukce.

Web

Re: Elektronky - schémata

sinclair-ty sa doma asi nenudis co:)

Web

Re: Elektronky - schémata

Leoši, jestli chceš dělat trafa moderně, chtělo by to drát s trojitou, nebo aspoň dvojitou izolací, a to už se shání hůř. Základní drát má každý a obvykle se dá dodat i kilovka u malých průměrů, ale ty trojky bere málokdo a zkysneš na minimálu (20kg).

Web

Re: Elektronky - schémata

Zdravim
Nemáte někdo schéma zesilovače s 6BC32 a 6L31 ?
Jestli jo,tak mi jej zašlete na e-mail.
Díki moc.

(upravil sinclair 23. 12. 2009 8:04)

Re: Elektronky - schémata

A proč bychom to dělali? Googluj nebo si kup Kottka, tam ve II. dílu najdeš zapojení přijímače TRIO, který má použité podobné elektronky /12BC32 a 35L31/. Nebo ještě lépe si sežeň schéma přijímače 420A Tenor, tam jsou přesně ty, co chceš. Například tady je kompletní servisní manuál od 420A Tenor s elektronkami 6BC32 a 6L31:
http://www.radiohistoria.sk/Oldradio/main.nsf/wdownload dej hledat 420A

Web