Téma: SLS 8

Zdar borci co říkáte na SLS8? potřebují nějaký menší subík s 2x SLS8, máte nějaké návrhy? Nebo mám tyto repro zavrhnout rovnou? Nevypadají zle, nejnižší oktávy nepotřebuji, ale jde mi hlavně o to aby co nejmenší subík co nejlépe zahrál.

A taky jsou ty SLS8 hrozně sexy tongue

Re: SLS 8

Neim co je na nich sexy, ale parametry sou to dobrý repra.

Re: SLS 8

náhodou vypadají fakt pěkně, maj akorád udělaný vrchlík. takhle má vypadat pěkný 8"

Web

Re: SLS 8

Jsou krásný až na ocelovej koš, i když slušné kvality. Ale zase za těch pár babek. Parametrama je to slušné repro, ale akorát na pomezí bassrelfexu nebo uzavřenky a já nevím pro co se rozhodnout. Zahrajou 2ks v uzavřence něco? Nebo to je holý nesmysl. Něco jsem simuloval, ale nevypadalo to kde jak dobře. Samozřejmě nebyl by problém okopčit Xavianovské Basso se dvěma SLS10, ale bohužel jak jsem již psal velikost ozvučnice je na první místě.

Re: SLS 8

Šel bych do uzavřenky, bude to zvukově příjemnější.

Re: SLS 8

přesně todle jsem měl namysli použít, když už s nima do subu...

Web

Re: SLS 8

Ok též si myslím, simuloval jsem to a vycházelo to lépe. Jen bych potřeboval trošku poradit s objemem.
Na MAdi doporučují pro jeden cca 26-30l do uzavřenky, mě BassBox pro dva tyto kousky vyhodil objem cca 33l, což se mi moc nezdálo.
Kolik mám teda cca volit?

(upravil Jarous 15. 12. 2009 22:22)

Re: SLS 8

No, zvol si to tak, kolik máš místa na bednu, dva kousky snesou přes 40L hravě, čím větší objem, tím níž půjdeš..., já nevím, těch 33-36L bude gut, pak už to zvětšování nemá moc přínos.

Re: SLS 8

zkus laboratovat- čím víc, tím hloubš půjde. když tak na tu simulaci koukám, tak bych z nich spíš udělal normální basáky.
já budu mít ve sloupech sls 263 50 litrů closed

Web

Re: SLS 8

No jak psal jarouš taky jsem chtěl zkusit kolem těch 35l, beztak se bude trošku ekvalizovat. Uvidíme co z toho poleze, překližka je levná a tak se dá s ozvučnicema celkem blbnout. Jen musím počkat než se zase bude něco objednávat.

Re: SLS 8

Pár SLS8 na stranu v uzavřence je jedna z mých variant pro basovou část soustavy o které uvažuju...

Re: SLS 8

Tak to jsem rád. Hrál jsem si ale zase s BassBoxem a zkusil budgetové Dayton SD215-88 ( http://www.europe-audio.com/Product.asp?Product_ID=7109 ) a dal bych ruku do ohně za to, že to vycházelo lépe než SLS8, ale až na akustický tlak. A bedna tomu stačila taky o pár litrů menší

Re: SLS 8

s tím daytonem jdou dělat zajímavý věci.
měl jsem ho s 12" pasivem v 40 litrech a šlo to parádně odspoda.

Web

Re: SLS 8

V reálu mi přijde SLS 10 hezčí. Qčka pro 8" jsou podle výrobce horší než 10" ačkoliv mají stejný magnet+cívku, což je blbost, podle měření jsou Qčka 10" o něco horší než 8", nicméně 10" má větší plochu/citlivost - TSka celkově vyjdou o něco lépe.
Proti plechovému koši neřeknu ani fň, naopak mi přijde hezčí než většina litin. Bytelný je dost. Když už mluvím o koši, Daytonní SDčka nemají větranou středičku, což je dost velké mínus, taky ten jejich koš nevypadá tak hezky, i když je dost pevný. Těžko SDčka použiješ v páru.
Jedna 10" je málo, dvě uzavřený sežerou víc objemu než jedna v BR. Podle toho, co tu vidím, tak s objemama přitlačit. Subwoofer není o rezonanci nábytku a podlahy, ale např. o vměstnání 200členného orchestru do pokoje. Pokud se nejede pod 40Hz, tak hrajou z krabičky od sirek.

Web

Re: SLS 8

check: Cívku nemají stejnou.

Re: SLS 8

8" podle mně patří do klasický 2p/3p bedny (ale i tam potřebuje objem) a ne do subwooferu, ale pokud nemá někdo místo, neuděláš nic...

Re: SLS 8

No právě Jarouši... Kolikrát už jsem slintal nad nějakým pěkným 15" či PD21" .... tongue. Ale místo je místo v paneláku toho bohužel moc nevymyslím, takže celý poslech je takový jeden velký kompromis.
Vy teda doporučujete se na to vykašlat, jestli jsem dobře pochopil??...

Re: SLS 8

spíš bych se mrknul po xls 10" to už je sub, co jde nízko a nezabere moc objemu.

Web

Re: SLS 8

Supr no jednu desítku mám a koupím si další smile