(upravil little 31. 10. 2009 23:43)

Re: SubW. Jak na něj?

Taky proto ti doporučuju výkonnější kousek. Je pro tebe vážně důležitý, jestli dodá do zátěže 180W namísto 250W? Víš, že je to sinusový výkon, takže při běžném (hudebním) signálu bude výkon takřka dvojnásobný?

Marcell: V pohodě, hlavně, že nejsi typickej idiot, kterej si nenechá poradit a furt obhajuje svojí pravdu. Jen tak dál.

Re: SubW. Jak na něj?

A ano jsem si toho vědom... a no vím jaké to má vazby mezi reproduktorem...A ano vím co je co...:-D A ano rád se přiučím a to jako hoodně rád..

Re: SubW. Jak na něj?

Kuci udělali ste mi radost, tomu říkám vývoj...:)

Re: SubW. Jak na něj?

bhm1 napsal:

ten dexon není dobrý volba...

bhm1, proč to není dobrá volba? Máš nějakou zkušenost? cool

(upravil bhm1 4. 11. 2009 19:58)

Re: SubW. Jak na něj?

junglist - osobní zkušenost nemám, ale stačí mi to co slyším od ostatních na Dexon... ano, sice tento reproduktor nevypadá špatně ( v simulaci ), ale asi by jsem do něj nešel... Hlavně to dle mě není reproduktor určen do SW.

Re: SubW. Jak na něj?

marceli on má little pravdu ale nesmí se to přehánět! smile já osobně mám satelity 2x45W a k tomu sub 140W (citlivost mezi satelitama a subem je zhruba stejná) mám zesilovač 2x125W a 1x250W a ono ano... sem tam mi basy chybí sad . na druhou stranu když jsem k nim dal 250W autošrota tak to bylo už moc !

(upravil lexx 5. 11. 2009 11:37)

Re: SubW. Jak na něj?

Též se připojím. 1)- reproduktorům nesoucí značku Dexon se obloukem vyhni!  2)- návrch subwoofra,tak aby to hrálo a moc nestálo,je náročné a na dálku, bez možnosti prohlídky místa a aparatůry, je to scela nemožné.!
Prvně si musíš uvědomit a)- na co ho chceš,- domáci kino,nebo jen stereo,či obojí. Na d.k. stačí poměrně levný kousek,chodící v rozsahu od 40 do 120hz.,ale na doplnění sterea,budeš potřebovat sub od 25 do 60hz. A to už jsou velké a drahé subáče.  b)- v potaz musíš též zebrat-jaký druch hudby poslouchaš,jak hlasitě, na čem a přes co. Například,mám dvě parametrově zcela stéjné regálovky,ale jedna má 13cm basáček a druhá 17cm b. Ten 17cm mi bude hrát hlasitěji,protože má větší plochu membrány a tím pádem potřebuje silnější sub.
c)- prostor. Tady, se nachází snad nejvíce vad.- např.
hladká podlaha-(tolik moderní plovoučky), velké skleněné plochy oken,prosklené dveře,skleničky,ozdoby,rámečky,hladké steňy a absolutní absence koberců,těžkých závěsů,knihoven,obrazů, atd.. Sebelepší sub Ti bude hrát na piču,pokuď si neupravíš místnost!!!
3)- má rada na závěr -zjísti si kdo tady s fóra co tomu rozumí,bydlí blízko tebe a poraď se sním. Ukaž mu místnost a on Ti už poradí,jak udělat sub,úpravu místa,basové pasti atd...

Re: SubW. Jak na něj?

Lexxi, ty perlíš ... Přijít mi domu s tímhle tak tě asi prohodím oknem a na cestu ti tlesknu aby jsi věděl jaký mám v bytě flutter echo smile

Re: SubW. Jak na něj?

bhm1, lexx - díky, svoji odpověď jsem dostal uui

Re: SubW. Jak na něj?

MethMan: Minimálně s tou podlahou má pravdu. smile

Re: SubW. Jak na něj?

Jeste jste zapomeli na difrakce od hran subwooferove skrine...

(joke)

(upravil lexx 6. 11. 2009 18:51)

Re: SubW. Jak na něj?

Ale nezapoměl,jen jsem si to chtěl nechat na později.

Re: SubW. Jak na něj?

Uff lidi krása. Inu, rozhodl jsem se pro mou místnost pro spv 100. myslím pro mé účely dosačující. Reproduktor nemohu si vybrat. Mám totiž ještě jeden parametr jakožto kritérium a tím je velikost ozvučnice. Nemohu si příliš dovolit velikou,takže asi někde kolem 50l bych to viděl.(Bohužel to se pak špatně hledá repro). Muj pokoj je 5x5m a zutulněný, hladká podlaha a uprostřed doplnkový koberec cca 2 x 1,5 m...tot k mému pokoji... Jinak bych byl rád aby to i zvládlo větší rozměry. Max dvojnásobek... a to jsem dost přehnal... Jinak abyste si nemysleli.. nějaký blázen nejsem.. poznám a miluji krásný zvuk, viz mé PortaPro ale třeba doma hraji na http://avmania.zive.cz/Ostatni/Redstar- … fault.aspx a jsem s projevem velmi spokojen .. cekal jsem mnohem horší výsledek. bohužel jejich elektronika me velice zklamala. Projevem nikoliv. Jinak chci DK postavit. Momentálně řeším osazení jejich a právě tento sub...obecně.

Díky za rady... nikdy není dost...samozřejmě vždy si každý udělá svůj výcuc a postaví si něco svého tak aby mu samému to vyhovovalo... díky moc... zatím

(upravil little 10. 11. 2009 1:13)

Re: SubW. Jak na něj?

Dobře, kolik chceš maximálně dát za reproduktor?

50 litrů by pro nějaký ten desetipalec mohlo postačovat....

(upravil Marcell 10. 11. 2009 1:24)

Re: SubW. Jak na něj?

Nomaximálně jsem uvažoval původně 1000 kč.. po hlubokoum dloumání a hloubání jsem se rozhodl na 2000kč...snad to není zas tak málo...

Na tento jsem se například koukal http://www.monacor.cz/catalogue-product … SubKtg=518 jen vážně chci poradit a nekoupit hloupost...

PS. : jen aby jste si nemyslel, že boreček si koupí Porta Pro a dělá machry jak rozumí zvuku. To ne. Dostávám se i ke zvučení kapely a projev reproduktorů a celkový požitek z hudby je pro mě velice důležitý. Např. má přítelkyně naprosto nechápe a neslyší rozdíl mezi určitými sestavami či upravou zvuku napr "blbým" EQ... Nechápe prč chci něco lepšího když to hraje... Ale tohle jste si jistě zažili všichni a víte o čem mluvím...jen tak na okraj.. wink