Re: Třída H+

To bude zakázkovej obvod... Datasheet jentak nenajdeš

Re: Třída H+

DonKarlos: to už neopravíš nebo se to nevyplatí. Prodej to za pár korun někomu kdo potřebuje kastlu na zesák. Kup si něco staršího a máš pokoj.

Web

Re: Třída H+

To nebylo H+, ale A+, Leoši....BTW, excelentní řešení, divím se, že se to už dnes nepoužívá...

Re: Třída H+

A+ se mi líbilo.... Co je H+?

Web

Re: Třída H+

K RSN313.... neexistují datasheety, jediné info jsou v servisních manuálech příslušných přístrojů.

Web

(upravil sinclair 8. 1. 2009 16:09)

Re: Třída H+

V tom servisu měli pravdu a ještě to podsekli, protože originál RSN313H25 ani já neseženu pod 4000Kč. To, cos našel na netu je buď podvod, nebo čínské pajcy.
Je to jeden z důvodů, proč se lidi poslední dobou houfně zbavují zesilovačů a receiverů Technics. V případě nějaké poruchy to stojí majlant a mnohdy je to i neopravitelné. Tak to raději prodají, dokud to ještě funguje, což byl nejspíš i Tvůj případ.
Použít Technics na pařbu je ovšem pěkně dementní nápad. Ty přístroje nemají na dlouhodobý vysoký odebíraný výkon dimenzované chlazení, snad kromě starších receiverů řady SA-GX, které měly signálem řízený ventilátor.

Web

Re: Třída H+

DonKarlos: jak to vypadá? budeš to opravovat? nebo by jsi ho střelil? popř. za kolik?

Re: Třída H+

Tak to ty receivery snad musí dotovat. By mě zajímalo, jak můžou prodavat takovy zesák za necelých 8000,- (ale viděl jsem i 5500,- v Datartu), když jeden 2ch modul stojí 4000. Je tam ještě jeden 3ch, který bude stát určitě podobné peníze. A kde je ten zbytek věcí co tam ještě je a práce + samozřejmě nějaký zisk. To mi hlava nebere. Každopádně veliké zklamání.

Re: Třída H+

Lojzek: Ješte fakt nevím. Mám jeden zbastlený zesák a nemám ho v krabici. Tak ho možna použiju na to. Uvidím.

Re: Třída H+

Je mi to líto, dát ho pryč, když tam je ještě 3ch zesilovač, který je pravděpodobně v poho. A na tom spaleným obvodě by mohl být 1 kanál v pohodě. Soudím podle toho, že mi zhořel výškáč jen na jedné bedně. Kdyby se to dalo nějak ošulit ... Do garáže by to mohlo stačit.

Nemáte někdo popis vývodů k tomu integráku?

Re: Třída H+

Tak jsem konečně po půl roce sehnal schéma zapojení a jen tak ze zvědavosti se pustil do demontáže. To, co jsem tam uviděl mě docela překvapilo. Všechny pájecí plošky na jednom z obvodů nebyly prakticky vůbec zapájeny. Napadlo mě jestli to nemůže být důsledek té destrukce. V takovém případě bych pochopil, kdyby to bylo jen u těch "silových", které jsou proudově namáhany. Nevím. Nedalo mi to, a tak jsem všechny plošky očístil a zkusil je zapájet, jestli to třeba nepojede. Bohužel nejede. Při opětovné demontáži mi zůstaly v ruce kryty zakrývající vnitřní zapojení obvodů. Pro ty, které by zajímalo, jak to uvnitř takového obvodu vypadá, dávám k dispozici odkaz s fotkami. Mějte se

http://donkarlos.rajce.net/SA-HE75

Re: Třída H+

Díky za ty fotky, tenhle kus jsem ještě rozlousknutý neměl.

Web

Re: Třída H+

Myslím že střeva z téhle potvory jsem si jednou doma schoval do skříně. Určitě trafo chladič a pokud bylo na desce koncáku něco cenného tak určitě taky. Chceš to opravovat?? Mám se kouknout??

Re: Třída H+

Jawis: Kdysi jsem o opravě uvažoval. Ale jen do doby, než jsem zjístil ceny těch obvodů. Pokud by si je doma našel, záleželo by ještě na tom, kolik by si za ně chtěl. Tenhle typ receiveru se dá sehnat za 2500,-.

Re: Třída H+

Kouknu jestli je to skutečně ona a pokud ti to pomůže dám to za poštovné.

Re: Třída H+

Supr. Díky moc

Re: Třída H+

Tak jsem ho vyhrabal, ale mám špatnou zprávu. Moduly jsou trochu jiné. Není to žádné H+ a stojí na nich SVI 3204 B. Deska vypadá stejně.

Re: Třída H+

Nevadí. Každopádně moc díky za ochotu smile

Re: Třída H+

Tak jsem se do toho po dlouhé době trochu vnořil a zkoušel jsem tam nacpat něco jiného. Mimochodem: ze schématu jsem zjístil, že ty origo šváby se hodně podobají (pinově i parametrově) integrákům od fy. SANYO (STK....) a používají 2 napájecí napětí (+/-27V a +/-57V). Je tam limiter který podle potřeby připíná vyšší napětí. Ventilátor je řízený výstupním signálem. To jen pro zajímavost. A teď k věci. Narazil jsem na problém s brumem. Když s receiveru zavedu signál do náhradního zesu, který nápájím z vlastního zdroje tak je brum nepatrný. V momentě, kdy ten zesák začnu napájet ze zdroje v receiveru, tak to začne brnět jako prase. Brum se s zvyšující se hlasitosti nezvětšuje. Co vím, tak většinou bývá problém se zemní smyčkou, tady by to mělo být podle mě ok. Pro představu přikládám foto těch bastlů.

http://donkarlos.rajce.net/SA-HE75

To, že je tam zesák s TDA7250 neřešte smile. Zatím hraje a na vyzkoušení je to dobré