Téma: Třída H+

Čau lidi. Víte někdo vo co u zesilovačů této třídy jde? Chtěl bych to vědět, abych zjístil, jetstli jsem koupil opět nějakou mrchu anebo je to v klidu. Díky

Re: Třída H+

Používá je technics http://img228.imageshack.us/img228/6606/p1000622dx9.jpg a podle mě jsi koupil mrchu big_smile

Web

Re: Třída H+

kurnik jak jsou tam ty diody krásně usazené big_smile, jinak taky by mě to celkem zajímalo jak je na tom třída H

Re: Třída H+

Asi na Hovno.

Re: Třída H+

asi? nebo určitě? big_smile

Re: Třída H+

Není to nějaký následovník SVIček? smile

(upravil DonKarlos 8. 12. 2008 21:14)

Re: Třída H+

yikes OMG. Tak zatím to vypadá, že všechno co koupím je na h...o mad. Já už raději nic kupovat nebudu.

Re: Třída H+

Dej sem aspoň přesný typ toho, co jsi koupil... smile

Re: Třída H+

Určitě Technics lol

Web

Re: Třída H+

Není to nějaký zesík na zvučení?

Re: Třída H+

Proc vlastne prvne kupujes a az potom se ptas? smile

Web

(upravil DonKarlos 8. 12. 2008 23:15)

Re: Třída H+

kritik: ještě hůř. Panasonic SA-HE75. Je to AV Receiver pro domácí kino.

thol: to já jen tak. Už ho mám 5 let. A vy by jste mi tu stejne doporučili nějaky zesák (receiver) tak za 30tis. a ty prachy bych za to stejně nedal. Tenhle mě stal necelých 9tis. A teď jde ještě o to, jestli za ty peníze jde koupit něco lepšího (v té době).


Spíš mě zajímalo, o co tam jde technicky. Jaký je třeba rozdíl oproti třídě AB a tak.

Re: Třída H+

http://zesilovace.cz/view.php?cisloclanku=2002122410
AB+C se taknějak rovná Háčku ale celkově tam chybí kvalitní popis D,G,H,T tříd.....

Re: Třída H+

Crashpc: zajímavé, díky.

(upravil sinclair 9. 12. 2008 20:00)

Re: Třída H+

H+ je speciální výmysl firmy Technics, která na to vlastní i patent. V principu jde o zesilovač třídy A, který ale není napájen konstantním napětím, ale je řízen výstupním napětím zesilovače třídy AB. Technics to používal ve svých špičkových modelech, protože to bylo poměrně nákladné.
Pokud je tohle logo na receiveru Panasonic, tak je to sice pravděpodobné, protože jde o stejný koncern /Matsushita/, nicméně velmi málo možné, spíš si myslím, že jde o podfuk.
Víc informací včetně detailního popisu obvodového řešení poskytne Pavel Dudek alias kazzatel.

Web

(upravil Bendas 10. 12. 2008 15:17)

Re: Třída H+

Tenhle kousek jsem dávno měl k počítači, zvukově celkem hrůza, uvnitř je menší EI trafo, dva klasický integráče na chladiči, pro pět kanálů. Přepínání vstupů, regulace hlasitosti řešená pomocí IO. Low end, splní to pouze ty nejzákladnější nároky.

Re: Třída H+

A je po třídě H+. Na silvestra se zesák odporoučel do křemíkového nebe sad. Nevíte někdo, kde by se dal sehnat IO RSN313H25? Někde v cizině jsem ho našel za 17,5 euro anebo  v polsku za 82 zlotých. V servisu mi tvrdili, že by oprava stala cca 4000,-. To bych si mohl rovnou koupit nějaký starší. Vizuálně nebylo vidět, že by bylo spáleného něco víc. Najde se někdo, kdo by poradil? Díky

Re: Třída H+

Ještě mě napadlo, že bych původní střeva s koncákama vyházel pryč a zkusil je nahradit jinýma koncama. S tím, že bych se snažil zachovat všechny funkce. Bylo by to ale asi dost složité, jelikož od toho není žádné schéma zapojení. Asi jsem moc naivní

Re: Třída H+

Jestli si na výměnu střev troufáš, klidně to zkus.
Na Tvém místě bych si raději pořídil "nový".

Web

Re: Třída H+

A ještě jedna věc. Nevíte, kde by se dal sehnat datasheet k tomu obvodu RSN313H25? Na netu jsem nic nenašel. Ti lumpi si to asi chrání. Ach jo.