Re: NC440 neposedné otáčky

Jojo. Ani nevím, jestli jsem Ti psal, že mi X1-MCP vyreklamovali... novej kousek hraje excelentně, MM už nechci smile

Web

Re: NC440 neposedné otáčky

Já to věděl..., mně X1-MCP hraje na Technicsovi excelentně, ale momentálně silně ujíždím v T4P mount přenoskách na značce Audio Technica...:-)

Re: NC440 neposedné otáčky

to jsou ale jen MM, ne?

Web

Re: NC440 neposedné otáčky

Keď tu tak píšete o tých prenoskách, kde je najlepšie kúpiť, aby ma neobšmekli s cenou a aby sa tam potom dali kupovať náhradné ihly? A čo by ste doporučili ako taký základ čo mi nahradí VM2103 keď obohrám ihly ktoré ku nim mám, niečo tak okolo €30-40? Nejaký Ortofon alebo ide za tie peniaze aj niečo lepšie vybrať?

Re: NC440 neposedné otáčky

http://www.aiffel.cz výběr veliký a není to hifi shop...Ortofon určo dobrý, pokud můžeš kupuj MC přenosky. V klasice je výběr veliký. My s Ondrou máme T4P mount přenosky, kde je v ČR poměrně problém je sehnat.

Re: NC440 neposedné otáčky

Podařilo se ti od aiffela něco koupit ? Mám s tou firmou jen ty nejhorší zkušenosti sad

Web

Re: NC440 neposedné otáčky

Bez problému, ale osobka v Praze. Přenosku neměli skladem, objednali a zavolali, že mají...Opamp myslím bude mít podobné zkušenosti.

Re: NC440 neposedné otáčky

Sendy, Jarous: Nákup byl bez problémů... Při reklamaci koukali kapánek divně, že jdu reklamovat "blbej zvuk"... a dali si s vyřízením na čas, tuším 2 měsíce... no ale přenosku dodali, omluvili se, hraje výtečně... Takže s drobnými výhradami jsem s nimi spokojen.

Josko: Upgrade bude už nějaký vyšší MM Ortofon (MM10, OM20)... Nebo jdi rovnou do MC High-Output (je to elektricky kompatibilní s MM, čili žádné úpravy preampu nejsou nutné)... Buď Ortofon MC1-Turbo, MC3-Turbo, já bych (když už tak už) šel do X5-MC (vyšší verze mojí X1-MCP)...

Nebo (na netu má lepší ohlasy) Denon DL-110, DL-160. Koupíš také v StudioLine (tam jsem bral dvakrát OMB-5 a OK): http://www.studioline.cz/?lang=cz&e … e_cat=1152

Případně dobastlit kvalitní MC preamp (jde o lineární zesilovač se vstupním odporem řádu 100 ohmů, ziskem cca 10 a ULTRANÍZKÝM šumem) a jít rovnou do toho nejlepšího - LowOutput MC... Tam je výběr široký...

Web

Re: NC440 neposedné otáčky

Sorry za OT: opamp aké máš skúsenosti s tou OMB 5. Mám OMB 5E (neviem aký je medzi nimi rozdiel) v NC 500. Čo som čítal názory na ňu, tak sú dosť rozporuplné. Niekde píšu, že je výborná, inde že nič moc.

Re: NC440 neposedné otáčky

5 je starý typ s kulovým hrotem, 5e má už elipťák. Moje zkušenost? Prodali mi 5 místo 5e... vyzkoušel jsem, zanadával, vrátil, dostal 5e a byl spokojen... Hraje dobře, přesně, snad jen trochu chybí "vzdušnost" a detaily... no ale je to nejlevnější MM, tak co čekat. Hodnotím ji stejně/lépe než VM2102/03.

Web

Re: NC440 neposedné otáčky

OK, ďakujem za odpoveď.

Re: NC440 neposedné otáčky

Ďakujem za odpovede.
opamp: Myslím mi snáď že bude stačiť MM10 aby to nešlo na presilovku 5:1 (prenoska 5x drahšia ako gramo).. aby to na tej NC440 nevyzeralo smiešne... big_smile .. hovoril som o niečom v cenovej kategórii okolo 40 éčiek. Ale inak ďakujem za prehľad.

Re: NC440 neposedné otáčky

Ten gramec by dneska stál podstatně víc, vzhledem k jeho kvalitě. Myslím, že přenoska za 4000 Kč je ještě adekvátní...

Web