Téma: NC440 neposedné otáčky

Zdravím,
Zohnal som si NC440 odstránil som zbytočnosti ako skratovanie výstupu pri vypnutom prehrávaní, namazal som motor aj uloženie taniera, nahradil som stroboskop zo siete s dútnavkou stroboskopom riadeným kryštálom s LED diódou. A z napájania som vyhodil trafo a napájam to celé DC adaptérom.
Problém je že sa nedajú ustáliť otáčky vždy náhodne ubiehajú jedným alebo druhým smerom.
Najpr mi padol zrak na ten poťák ktorým sa to ovláda, ale ten som vyčistil pregumoval kontakty a prestriekol WD40kou a nepomohlo. Čo by to ešte mohlo byť? Môže byť ten poťák úplne naprd? Je drôtový tak si myslím že snáď nie.
A ešte jeden detail keď pripojím oba kanály do zosilňovača (v podstate priamo na actidamp mk 2) tak to trochu brumí keď každý skúsim zvlášť tak nič, rovnako keď oba odpojím. Prepojené to mám dvoma tienenými cinch-to-cinch káblami. Žeby to vytvorilo zemnú slučku len pri pripojení dvoch káblov? to sa mi nejak nezdá...

Re: NC440 neposedné otáčky

Takový práce a defakto k hovnu sad Síťový kmitočet je dnes dodržován daleko přesněji než to bylo za soudruhů!

Ty otáčky se dají nařídit správně a postupem času se "rozladí" nebo se nedají naladit vůbec?

NC440 jsem měl, pak jej ze mě vydyndala kamarádka. Bručení bylo minimální i s trafem uvnitř. Pak jsem dovnitř narval i dva actidampy mk2 stíněný kusem železnýho plechu a napájený z toho trafa a bylo to naprosto excelentní.

Určitě tam máš zemní smyčku.

Web

Re: NC440 neposedné otáčky

Naladiť ich nejde vôbec, možno na pár sekúnd sa podarí a potom to zas uhne a to aj na vyššie aj na nižšie otáčky.

Re: NC440 neposedné otáčky

Vyměň v prvé řadě ten pot, aspoň provizorně. V té elektronice jsou trimry, ne ? Jinak stačí jeden vaklovitej odpůrek a už si to užíváš smile

Web

Re: NC440 neposedné otáčky

Pokiaľ už nemáš problém s poťákmi, tak povymieňaj "zeleninu" za niečo lepšie. A mimochodom, nemáš fest vyťahaný remienok?

Re: NC440 neposedné otáčky

Samozřejmě, v prvé řadě vyházet zeleninu a hovňáky, v druhé řadě vyřešit trimry a pot.

Web

(upravil Josko 16. 9. 2009 20:01)

Re: NC440 neposedné otáčky

"zelenina" aj ružové valčeky sú preč takisto som vymenil pot ale nepomohlo... a gumka neviem aký má byť pôvodný rozmer ale keď zastavím subtanier rukou tak to zastaví aj motor a nepreklzuje...
edit: Tak som zistil že mi dosť kolíše napájacie napätie (cca. 8-10V) za tým "stabilizátorom" z GC 500 a 3NU72.

Re: NC440 neposedné otáčky

a ja bych precejenom zkusil zahejbat tema trimrama,u myho kousku to pomohlo a to jsem je pak vratil temer do puvodni polohy,jenom sem projel drahu a chvilku to rovnal a uz se drzi...jinak asi promerit co pujde a vyhazet co pujde a jeste neni vyhozeno...reminkem to v tom pripade nebude.. i kdyz moturek by asi tak lehko uplne jit zastavit nemel...

(upravil Josko 16. 9. 2009 23:20)

Re: NC440 neposedné otáčky

Tak už som to pochoval asi... rozobral som motor že ho namažem lebo tak divne šušťal ako keby tam dačo drelo a už keď som ho zložil tak neutiahne subtanier... takže je v hajzli... neviete kde zohnať ten motor? alebo čo mohlo pri rozobratí spôsobiť že je teraz slabý? Lebo skladal som ho asi 10 krát a káblik že by som utrhol som si nevšimol. Točiť sa s ním dá voľne...

Re: NC440 neposedné otáčky

Motorček si rozoberať nemusel, stačilo namazať ložiská (ale pri rozobraní ich vyčistíš a namažeš ľahšie). Tiež som to robil, ale tak, že motorček funguje. Zrejme si špatne zapojil vinutia, najskôr si prehodil niektoré kábliky. Ono totiž ide o trojfázový motorček a stačí keď jedno z vinutí je zapojené ináč ako má a je problém. Zožeň si servisnú dokumentáciu a pošpekuluj nad tým znova. A samozrejme pokiaľ ti kolíše jednosmerné napätie tak to na otáčky gramca vplyv má.

Re: NC440 neposedné otáčky

Josko: mail smile

Web

(upravil Josko 17. 9. 2009 19:22)

Re: NC440 neposedné otáčky

už sa točí dosť silno aby utiahol tanier na 45 rpm, ale opačným smerom big_smile
//edit:  tak už je to OK... smile len otáčky stále behajú...
btw. opamp ďakujem za tú dokumentáciu, bez nej by to nešlo...

Re: NC440 neposedné otáčky

Takže je to nakoniec ako som si myslel tým stabilizátorom z GC 500 a 3NU72, pretože po pripojení 9V adaptéru priamo na dosku riadiacu otáčky krásne držia.
Myslíte že bude vadiť ak celý ten stabilizátor nahradím nejakým integráčom ako napr 7809?

Re: NC440 neposedné otáčky

Podívej se, kolik je na vstupu toho stáblu. 78XX potřebují na vstupu alespoň o cca 3 V víc než je na výstupu, aby stabilizovaly.

Web

(upravil Josko 18. 9. 2009 21:39)

Re: NC440 neposedné otáčky

Na to som myslel, je to v pohode z adaptéru ide 14,5V
//edit:S novým stabilizátorom je to už úplne OK, až na to že občas sa nechce rozbehnúť a musím mu pomôcť rukou ale inak otáčky drží jak pribité... hrá pekne.. smile

Re: NC440 neposedné otáčky

Jo jo smile tohle je proste dobra masinka smile Ja bych toho svyho uz snad ani nedal z ruky smile postelovat,seridit,pripadne neco opravit a vymenit a cdcko se krci smutne v koute smile

Re: NC440 neposedné otáčky

Ano, je to krásný a výborně hrající stroj. Jakou používáte přenosku, chlapi? Zkoušel někdo nějakou MC?

CDčko má smysl jedině s HS-DACem, jinak to není ki poslouchání smile

Web

Re: NC440 neposedné otáčky

Ja tam mám zatial len VM2103, ale na zriaďovanie a nastavovanie si myslím že by bola škoda nejakej lepšej a jednak mám v zásobe 2 nové, nehrané vložky, časom určite kúpim dačo lepšie.
Ale ešte som si všimol jeden problém s otáčkami že tak cca po 15 min trochu pridajú, síce mierne ale aj tak sa mi to nepáči (nie je to počuť, len každé 3-4 sekundy odíde jedna značka na stroboskope), ale po doriadení už držia takže to nie je až také strašné.

Re: NC440 neposedné otáčky

To je normální. To neřeš.

Web

(upravil Jarous 21. 9. 2009 21:21)

Re: NC440 neposedné otáčky

OT: Opamp: cdčko je k poslochání i bez HS-DAC, musíš vědět jaký(pak lepší, než HS-DAC) smile Ale, uklidním tě, levný to fakt nebylo. Co se týká gramce, mám jasno: direct drive, tangenciál a MC přenoska..., myslím Ondro, že ty už taky.