Re: SDA 50 MOS

Ale co, ať si hraje smile

Když si vezmeš, kolik času nás stála polemika s tatrmanem...

Web

Re: SDA 50 MOS

je to stabebnice tak ji stavim. staveni = zabava . moje priorita je se neco naucit. pohrat si. pak az ze to muže nekde sloužit. vyseru se na to tehdy az me chytne jina vasen.:-)
)

(upravil ViperKing 20. 2. 2008 1:20)

Re: SDA 50 MOS

takže pridal jsem ty kondy na ty vykonaky. jednomu modulu ktery jsem musel osadit irf9640 to potreboval jak sul, kdyz jsem skratil vsechny vodice zacal mit zvuk jako tesne pred prorazenim. Je to divne ale u bastlire 9540 NEMELI...:-). kombinace s irf540(st) 9540(ir) a budici bc640/639 se chova nejlepe. udelam jeste pokus s budici Bd140/139(Gm)

zaverem SDA MOS 50 Neni stavebnice pro zacatecniky. když se ale povede sehnat dobrej multak kterej ma nastavitelnou proudovou vratnou ochranu. nebo mozna ubastlit neco z netu.  JDE to dobre vyladit. a do 8 či 16ti ohmu spolehlive provozovat. pri použiti tech HEXFETU je lepsi to asi udelat jako zesilovac do subwoferu kde nebude vadit nizsi klidovi proud, kterej je rozhodujici pro stabilni provoz.
Behem meho testovani pri prurazu koncovych tranzistoru nikdy nedoslo k oddelani repreaku.  tavna pojistka zafungovala.

porovnaval jsem s IO TDA85... + toshiba TA82...

to TDA mi prislo orezany. uz jak to hralo nad 10w, u tosiby zase chybely 20hz frekvence

nejvetsi rozdil ale ukazalo az kdyz jsem ty zesy dal na primej zdroj audio signalu.. (použivam mix) je sice cinskej ale hraje lip a je kvalitnejsi nes OHMITRONIK nebo Beringer(to si nedelam prdel.)

mam tedy 2 zesy ,napajeci napeti 2*37.5V s tor 100VA(pro audio.) filtrovano 6*4,5mf/35v(TESLA,seriovoparaleni reseni, dobra prasarna) + 10x470uF(TESLA)

komu se nelibi co jsem napsal, muze klidne kritizovat. jsem jenom AMATER.. kterej tu a tam odpali par podpultovek s GME

Re: SDA 50 MOS

Přesně tak, IRF-ka se musí použít lineární, a ne spínací typy, bohužel když jsem to zkoušel měl jsem dostupné lineární typy, pak z obchodů zmizely. Dokonce podobně jednoduše se dělaly ! profesionální ! zesilovače ECLER, 2 x 2 páry, kde s tímto budičem dosahovaly výkon kolem 350 W, na netu určitě schémátko najdete