Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » power amp vs. aldax

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [10]

Téma: power amp vs. aldax

čau určitě všichni znáte. jaký máte názor na toty zesilovače? http://www.poweramp.eu/zesilovace.htm chtěl bych nějaké porovnání s aldaxem? já vím budete doporučovat aldax protože aldax je z velmi kvalitních součástek ale co zesilovače od pana Kause?
Popř jaký slušný zesilovač za slušné peníze by jste mi doporučili? může být komplet sestavený a nebo můžu i klidne složit ze stavebic - na tom až tak nezáleží. Nejlépe aby to mělo všechny ochrany:) ne že mi budete doporučovat zes za 20K smile
ještě jedna důležitá věc smile mělo by to pohánět http://prodance.cz/protokoly/Ciare_COD+DE10+ME10.pdf takže cca 200 - 250W do 8Ohm ?

Re: power amp vs. aldax

Základna chladiče je tenká, upevňovací šrouby koncáků lezou do zubů chladiče šejdrem...strašný...

Re: power amp vs. aldax

no jak se to vezme, chtěl jsem dva moduly dát na jeden chladící tunel takhle http://www.ezk.cz/images_s+m/chlaz_d.jpg ještě mě napadá jak jsem tu někde na audiowebu četl smile vlajková loď ezk KMD7666 nebo nějaký leach ? ale k leachu by se musely dát ochrany že?

Re: power amp vs. aldax

Takto asi:
Kdybys potřeboval cca 2x250W/8ohm, tak to umíme udělat úpravou i ze sériových SPV250P. Ostatně Pierre provozuje zesilovač 4x300W/8ohm na monitory, udělaný právě z těchto modulů.
K Alanovým věcem se vyjadřovat nechci, protože jsem zaujatý - nesnáším integrované budiče v jakékoli podobě, byť by parametry byly sebelepší. Kromě toho si myslím, že to má počty koncových tranzistorů /a hlavně jejich typem/ poněkud "podstřelené". Ony ty Toshiby se v jednom páru vážně nehodí pro výkon větší než asi 80W/4, protože potom začínají odcházet.
Poslední průšvih s Toshibama jsem nedávno udělal já, když jsem volváčkovi opravoval zesilovač ONKYO Integra. Napájecí napětí naprázdno 2x55V, obrovité filtrační kapacity 2x15G!!, trafo odhadem 550-600VA. Původní koncové tranzistory byly probité a srovnáním v katalogu jsem usoudil, že by pro výkon cca 140W/4R ještě mohly vyhovovat, tak jsem je tam dal. Jeden kanál znovu střelil asi za půl roku či kolik. Nezbylo, než použít MJL1302/MJL3281.

Web

(upravil Lojzek 22. 8. 2009 13:18)

Re: power amp vs. aldax

sinclaire a nakolik by ty upravené SPV250 vyšly? nebo potom SPD400to dá do 8 tak 300W že? co takhle leach + ochrany?

Re: power amp vs. aldax

Jo, Leach je taky řešení.
Příplatek za úpravu není žádný, ale podmínkou je objednat modul složený, tedy s příplatkem 500Kč.

Web

(upravil little 22. 8. 2009 15:40)

Re: power amp vs. aldax

Vlastním AX1310. Už jsem to tady na fóru několikrát psal. Za chvíli to bude rok, co je vestavěný v subwooferu s potuněnými ARN6618 v 70 litrech (opět někde tady na fóru). Funguje již od prvního zapnutí bez sebemenšího problému. Používám to společně s regálovkami s ARN150-03/8+DT99, to vše v místnosti o 10m2. Kdybych se měl teď rozhodovat, jaký subwoofer postavut, zvolil bych nejspíš jen jeden ARN6618 s LM3886TF. Na takovouhle malou místnost je to v současném stavu silně předimenzovaný a nevyužitelný výkon. hmm

Re: power amp vs. aldax

jo, little někde jsem to četl že máš AX1310 výkonově je to tam vše stejné ale nevím jak je to tam myšleno 100-300W do zátěže 4 nebo 16R ...

Re: power amp vs. aldax

Do 4 ohmů. Výkon je závislý hlavně na napájecím napětí a počtu párů koncových tranzistorů. 300W/4ohm platí pro 3 páry.

(upravil joži 22. 8. 2009 20:37)

Re: power amp vs. aldax

leda do odporovej zataze

Web

Příspěvky [10]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » power amp vs. aldax

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£