Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Tesla 1039A Dominant houpe hlasitost

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [4]

(upravil foglik61 10. 7. 2009 10:04)

Téma: Tesla 1039A Dominant houpe hlasitost

Mám na chatě radio dominant s těmito korekcemi  A273D + A274D po zapnutí a změně hlasitosti  cca 5 minut kolísá hlasitost (od nastavené po 0)  skoušel jsem úpravu podle AR a stabilizaci napájení - výsledek 0
už se těším na ohlasy jakýže je to pěkný shit....

(upravil opamp 11. 7. 2009 4:01)

Re: Tesla 1039A Dominant houpe hlasitost

Je to pěkný shit smile

Tipuju, že někde kolem těch potenciometrů bude nějakej elyt, filtrující regulační napětí. A ten že bude mít svod, případně jinou neblahou "fíčurku".

Web

(upravil sinclair 11. 7. 2009 8:51)

Re: Tesla 1039A Dominant houpe hlasitost

No designový i elektronický shit to je, to bezpochyby. Já se s touto závadou setkal jen jednou a to byl vadný tuším ten trimr R6, co je v sérii s potenciometrem hlasitosti a vymezuje tak jeho rozsah, vadný klidně může být i elektrolyt C1- 100uF, zkontroluj, zda těch 15V na C1 je stabilních, nesmí se hnout ani o chlup, přičemž na absolutní hodnotě příliš nezáleží /je jedno, zda to bude 15,25V nebo 14,05V/, podstatná je stabilita. Pokud se to bude houpat už na C1, přichází to odněkud ze stáblů a je třeba to prostě najít. Schéma zcela určitě máš, tak nalezení takovéto primitivní závady může být otázka deseti minut.

Web

Re: Tesla 1039A Dominant houpe hlasitost

zkusím a dám vědět elyty jsem u toho měníl cca před pěti lety (původně tam byli ty zelený tesla plasty a půlka z nich byla mrtvá )

Příspěvky [4]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Tesla 1039A Dominant houpe hlasitost

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£