Re: Souhrné dotazy PA

Petr V. :
Ja se taky nevim, ze ho chyta amok... po precteni celeho tohodle vlakna by asi chytil kazdyho normalne uvazujici cloveka.

Ja vim, ze o bednach neco vis, ale proto me to udivuje... proc by se nemelo brat v potaz ze jedno repro ma 400W a druhe 800W? Prave proto, ze maji podobnou citlivost, tak to dost roli hraje.
Proti kombinaci 15"+1,4" nic nemam, to jsem napsal... Ale k repro cca 99dB/800W mi 1" prijde malo, zvlast kdyz si predtim mluvil o "doporucenych" 1,4"...

Re: Souhrné dotazy PA

Hlavně hodně tý cukrový vaty, tu maj děti rády.

Re: Souhrné dotazy PA

Tyhle diskuse jsou poslední dobou spíš přehlídkou toho , kdo koho víc trumfne a skoro všude.
"dvcati" zadal celkem dobře popsal co chce ozvučovat a kolik má na to peněz. Bude hrát elektronickou hudbu , nejspíše na nějakých domácích mejdanech nebo pro pár desítek kamarádů. Nějakou zkušenost s tímto typem požadavků mám a taky představu co se lidem líbí. S 1,4" udělám vyrovnanou sestavu ,kde vyšší zatižitelnost driveru dovolí nižší dělící frekvenci a tím i přesunutí reprodukce pásma od asi 1kHz do výškové sekce, to zajistí poměrně slušnou koherenci akustického pole, to s přibývající hlasitostí povede k tomu,že hlavně středů (1-3kHz) bude subjektivně přibývat - soustava se bude chovat lienárněji.U elektronické hudby to bude poměrně nepříjemné a nebude to jaksi správně dunět.U živé hudby s převahou nástrojů nekřemíkového typu a vokálem je to naopak jev celkem pozitivní.
Sestava co jsem popsal ,kde basový reproduktor má určitou převahu nad výškovým,bude hrát trochu stylem bum-cink,ale pokud se vybere vhodný 1" a  zvukovod, bude tam i těch středů dost.Zase při vyšší hlasitosti se soustava nebude chovat tak lineárně,akustické pole nebude tak koherentní a dá se říci,že bude více kopírovat křivku slyšitelnosti, s jejím průběhem při vyšším ak.tlaku. V praxi to znamená ,že se nikdo nebude hrabat do korekcí ,aby tam dotlačil víc basů a tím dostal zesilovač do limitace a upekl reproduktory nebo zesilovač.
Je to kompromisní řešení,ale je líbivé a o to u reprodukované hudby jde. Opět připomínám finanční limit,který zde v beru v potaz.

(upravil hanzs 17. 7. 2009 11:15)

Re: Souhrné dotazy PA

Petr V.: No tak kdyz mas pristup, ze bedny pro DJs maji byt bum-cink s dirou na stredech a jen na zivou hudbu maji hrat rovne, pak se k tomu neda nic dodat, tvoje filozofie...

Jinak mi tu nejde ani o trumfovani, ani o byznys...

Re: Souhrné dotazy PA

hanzs: Máš vubec nějakou představu o chování reproduktorových soustav při vyšším akustickém tlaku?Kdo tady psal ,že je amlitudová charakteristika nevyrovnaná s dírou na středech? Já jsem psal o koherenci akustického pole a jeho subjektivním vnímání.Přijde sem kluk co o stavění beden toho moc neví a vždycky se na něj vysype kohorta chytrolínů.Konkrétní řešení nenabídne skoro nikdo, maximálně mávají odladěnými sestavami z Prodance, aniž by většinou který z nich tušil,jak to bude ve skutečnosti hrát. Já bych si mimochodem dovolil okomentovat jen zlomek z nich. O obchod mi nejde, mám to jen jako koníčka.Koneckonců pokud pro někoho něco stavím, vyjde ho to většinou levněji než kdyby nakupoval jednotlivé komponenty sám a také sám sestavoval...

Re: Souhrné dotazy PA

Petr v. : vis prd o tom kolik PA beden jsem ja jak pro muzikanty, tak pro djs zmeril a odladil.
Takze si mysli co chces.

Re: Souhrné dotazy PA

Omluvam se, ze jsem se tu nejaky cas neukazal. Prosim nehadejte se. Diskuzi si proctu v tydnu. Znamy bohuzel po dlouholete nemoci zemrel. Tak si musim zaridit par veci.