Téma: Souhrné dotazy PA

Preji krasny den vsem.
Mam par otazek ohledne PA, je toho dost a nevim, kde zacit. Treba takto.
Chci postavit zatim 2ks satelitu aspon 2x500W, osazeno 15 palcem, cena pouze za repro do 15000 tisic. I kdyz nejsem zastance rozpoctu. Kdyz se presvihne, tak se presvihne. K tomu odpovidajici zes QSC RMXko, coz si myslim je pro me pouziti dostatecne. Casem bych postavil suby odpovidajici satelitum, samozrejme po Vasich uvahach. Hrat bude vetsinou elektronicka hudba a RnB. Prosim odpuste si komentare ohledne hudby. Byl by to samy flame. smile
A prosim uz o nejake projekty co jsou funkcni, protoze nemam moznosti na to odladit vyhybku, bohuzel.
Vim, ze na prodancu najdu projekty, prosel sem si nejake. Treba se pozdeji odvazim napsat jaky jsem vybral. A necham se umlatit argumety, jak bych udelal spatne. smile

To byla prvni cast. Ted druha chci se zeptat jakou vyhodu maji tyto konstrukce:
http://s4.postimg.cc/itrosbhyx/3639_pa_vbt115a2_15pw5_d210ti_04.jpg
Na tomto obrazku je videt oddeleni repro prepazkou.

A zde:
http://s4.postimg.cc/b2aytrdtl/3639_pa_selenium_15pw5_d210ti_06.jpg
je videt, ze jsou jen vyztuhy. Ma prepazka nejake vyhody? Tim, ze jsou repra oddelene ...

Co znacka DAS ma s ni nekdo zkusenosti? Pouziva nekdo z Vas toto repro?

Nehodlam zvucit, mam to jen pro sebe na narozeniny sve rodiny a znamych. Ale zas nechci neco co mi odejde po par hranich. Za kvalitu se plati to vim z prace.

Tak se do me pustte smile Dekuji za kazdy vecny prispevek s Pozdravem Milan

(upravil Frank 14. 7. 2009 14:04)

Re: Souhrné dotazy PA

To, jestli oddělíš příčkou nebo jen vyztužíš záleží na kompromisu mezi požadovanym vnitřnim objemem a konečnym tvarem bedny.

Jestli těma konstrukcema myslíš trapezoidní tvar, tak je to asi hlavně kvůli tomu, že se daj dobře dvě vedle sebe a pokryje se tim větší úhel.


A ohledně výběru repro - Neni to až taková prdel, musíš vybrat takovej bas, co pude odspoda (to si můžeš odsimulovat třebas v LspCADu) a zároveň bude mít použitelnou charku aspoň tak do 2khz. U vejšky řešíš hlavně vyzařovací úhly horny a zatižitelnost. No a když nevíš jak na to, tak hledáš ověřený kombinace nebo nejlíp nakoupíš v prodance a oni Ti výhybku odladěj smile

(upravil dvcati 14. 7. 2009 14:10)

Re: Souhrné dotazy PA

Tvar nemyslim, je mi jasne ze v tomto pripade jde o uhel. Jde mi jen o pricky a oddeleni. Takze v tom nemam hledat nic jineho nez pouze vyztuhu. Ptam se protoze ve vysledku jsou tyto bedny osazeny uplne stejne. Jen kazda ma uplne jinou konstrukci ale velice podobnou. Bohuzel k jedne mam rezaci vykres k druhe ne. A dekuji za odpoved. smile

EDIT: Jak jsem psal, hledam osvedcenou kombinaci. Ac mam vystudovanou elektro skolu, tak bohuzel akustika nebyla nase zamereni. Vim, ze na prodance se muzu spolehnout. Jen hledam nejake reseni, protoze vyber je opravdu obrovsky. A pokud mi tu vetsina rekne TYTO satelity a TYTO suby jdou k sobe, je to varianta. Ktera je lepsi nez dalsich 90% tak do toho pujdu.

EDIT2: V Simulacnim sw pro repro jsem delal ale je to uz nejaky patek. sad

Re: Souhrné dotazy PA

Jde o objem tý budky. Ten je hlavní.

Ono toto nejde moc řešit kecama na fóru a pokud jo, tak spíš tim, že f tom rok brouzdáš a chytáč postřehy... Jsou dobrý a blbý suby a dobrý a blbý vrchy. Nějaký vrchy jdou odspoda a jdou použít bez subů a nějaký maj zas lepší středy, ale bez subu je to tak na zvučení houslí, nějaký nemaj ani jedno smile

A vokunda vy ste, pane?

Re: Souhrné dotazy PA

Jsem s Pohorelic je to kousek od Brna a toho pana muzes vyhechat smile
Vim, ze to chce spis vse poslechnout nez resit tady. Ale preci jen prodance procitam uz dva roky a zdejsi forum taky nejaky patek. Jeste kdyz adresa byla uplne jina. Ale finance mam az ted. A myslim, ze za ten cas sem si nejake ty favority nasel. A vzdy jde o velikost big_smile Libi se mi treba konstrukce MT18sub a k tomu vrchy co jsou na obrazku. Osazeni uz je slozitejsi co jsem chtel na vrchy nema odladenou vyhybku a je "slabe" dohromady 700W.

Re: Souhrné dotazy PA

A ty Watty nemůžeš počítat dohromady smile Jen to sem plácni, co by se Ti líbilo za osazení... Já jsem prolez prodance a jako bumbedny na párty bych asi zbouchnul BC 15HPL76+BC DE10+FANE FH242

Hlavně se musíš rozhodnout jestli ty vrchy maj umět zahrát i bez subů nebo ne. Oboje má svý pro i proti.

Re: Souhrné dotazy PA

Vim ze nemuzu :-P osazeni klasika Selenium 15PW5 + Selenium D220Ti + Selenium HM25-25 vrch a sub adekvatni k tomu. Bohuzel neni vyhybka. A ted cekam prehnuti pres koleno a aspon palcatem pretahnout pres zada big_smile Bez subu nemusi umet zahrat, sub k nim bude. A muzu se zeptat, jake pro a proti maji? A dekuji za trpelivost.

Re: Souhrné dotazy PA

dvcati: Ja musim predeslat, ze to mate bud hodne toleratni sousedy nebo velkej pozemek, protoze takovy satelity s odpovidajicima subama budou slyset pres cely stredne velky mesto smile smile

Ale jak uz bylo naznaceno, u prodencu se neda vybrat "spatna" omerena sestava, stejne tak se ani neda rict, ze nejake suby nejdou k nejakym satelitum. Jedine asi je, jak pise Frank rozhodnout se, zdali maji zahrat nejake basy bez subu, nebo pocitat az se subem...

Re: Souhrné dotazy PA

dvcati: si rikal, ze mas 7,5 na jednu bednu jen na repro? Pak tahle sestava cos uved je zbytecne levna ne?

Re: Souhrné dotazy PA

Ano je zbytecne levna, to bylo jen pro Franka aby me mohl zacit lincovat smile Tolerantni sousedy nemam, bude to hrat pouze na oslavach narozenin, ktere po vetsinu casu delame v mistnim KD anebo v jine vesnici, kde zas neni problem se sousedy. Se subem se pocita. I kdyz to vse nebude hned, neni to levna sranda. Kdyz uz neco stavim, tak kvalitne a poradne. smile

Re: Souhrné dotazy PA

Ja bych se primlouval za 15plb76/15ndl76/kappalite3015 s DE250 vsechno je tam odladene a vsechno vypada dobre! Citlivost kolem 100dB.

Frank: s tou kombinaci s DE10 ses doufam pouze prepsal...

(upravil dvcati 14. 7. 2009 16:01)

Re: Souhrné dotazy PA

B&C Speakers 15NDL76 + DE250 + Megaton A1160 - to se mi pozdava asi nejvic. A dekuji moc! smile

Re: Souhrné dotazy PA

No jo, Já si ty drivery vybírám tak na doma :lo: Deformace...

dvcati kombinace FUJ smile

15NDL76 nezabasuje, HPL76 jo. Jestli full-range, tak HPL. Jestli to pojede jen se subama, tak nějakou velmi silnou a citlivou dvanáctku.

A megaton horny - Fuj. Je to takové velmi ošklivé. Hornu bych použil fakt tu FH242, měla by hrát dost do široka.

Re: Souhrné dotazy PA

Plac pres prsty. smile Urcite se subem, samotne to nikdy nepojede. Silnou dvanactku ... no nevim, radeji bych patnactku ( Doufam ze nemyslite na nic jineho nez na repro big_smile) Takze HPL76+DE250+FH242
Piste dal, jsem moc rad. Za kazdy nazor.
OT Jinak vas ted musim opustit pomalu pujdu do prace sad budu tady zitra rano po osme ... fuj to bude dlouha sichta. /OT

Re: Souhrné dotazy PA

Frank: opet mam pocit ze ses prepsal NDL ma nizsi Fs, vetsi Mms a vtsi xmax nez HPL, presto si myslis, ze HPL basuje vic??? Nechapu.

Horny Megaton - pokud se udela peknej nastrik, rek bych ze vypadaji v pohode...

Re: Souhrné dotazy PA

Pripadam si tak nejak zvlastne smile Jste ja Jackyl a Hyde big_smile Kazdy rika neco jineho sad Na parametry repro jsem se nedival to je pravda. Bohuzel na to tu ted nemam cas. Nic mizim panove. Best Regards Milan

Re: Souhrné dotazy PA

Koukal jsem se na pro mě směrodatnej parametr Qts.

Re: Souhrné dotazy PA

Frank: vim kam tim miris, a mas castecne pravdu, ale soucasne PA basaky maji skoro vsechny male Qts.
Jinak HPL je uz vybehly model a misto nej je i na strankach BC doporucen prave NDL.

Kazdopadne je to trochu zbytecna diskuze kdyz dvcati napsal, ze k tomu suby vzdy budou...

Re: Souhrné dotazy PA

V tom případě 15" do prdele a hledat citlivou dvanáctku.

Re: Souhrné dotazy PA

No ja bych tak prikry nebyl, vysoce citlive 12" uz nezahrajou skoro zadne basy a sub bude nutnosti a myslim, ze v realu se ukaze, ze by se vyuziti bez subu obcas taky hodilo. Navic vyhod 12"cky neni moc jen trochu lepsi smerove vlastnosti a bude to mensi bedna... ale to dvcati musi rozhodnout sam.

Jinak jeste rozdil NDL vs. HPL - vcera jsem delal simulaci a HPL melo o 1-2dB vic, jenze pri 400W bylo uz daleko za svym xmax...