Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » úprava 1037A Moderato

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [18]

(upravil cyberspy 23. 6. 2009 15:11)

Téma: úprava 1037A Moderato

mohol by som poprosit poradit
chcel by som ten tuner trosku vytunovať dalo by sa to nejako ????
hlavne zosíkom by sa nedalo niečo spravit bo su tam na konci KU611 maly by tam byt KD333


servisný manuál:
http://www.radiohistoria.sk/Oldradio/ma … id/0002379

Re: úprava 1037A Moderato

Platí totéž co je v sousedním threadu o Sextetu. Jde o stejný přijímač. Stáhni si i návod k Sextetu, máš-li tam KU611, máš starší verzi, zcela shodnou s původním Sextetem.

Web

(upravil cyberspy 24. 6. 2009 8:47)

Re: úprava 1037A Moderato

vymenil som zatial niektore elyty a hovnáky ale možem koncové tranzistory nahradit bud KD606 alebo BD 911 ?

chcel by som nejako umravnit ten zosík co je vnom lebo skresluje velmi da sa to nejako ? poradte prosim

(upravil opamp 24. 6. 2009 9:46)

Re: úprava 1037A Moderato

Nech to, jak to je, bez osciloskopu by to asi nebylo úplně jednoduchý. Navíc si nepomůžeš, KU611 je skoro "lineární" trand, navzdory označení U predikujícímu jeho spínací zaměření.

Pokud se nepletu, není tam ani tepelná vazba mezi chladičem koncáků a snímacími diodami, čili se ani nadá nastavit kloudný kliďák.

Cestou by jinak bylo, pokud by se udělala tepelná vazba, překopat to na komplementár (KD333/334), nastavit tomu nějakých 20-30 mA kliďáku, zvýšit filtrační kapacitu a pečlivě nastavit symetrickou limitaci.

Hovna a zelený shity vyměň i na destičce předzesilovače a korekcí - malé destičky přímo na potenciometrech.

Web

Re: úprava 1037A Moderato

OT: Mě se na tom celém nejvíce líbí ta úvodní slovní kombinace: '..vytunovať  tuner..' smile
Jinak souhlas s opamp, nicméně pro mě tyto 'rádia' mají kouzlo právě ve svém charakteristickém zvuku ve spojení s původními bedničkami => netunil bych, pouze restauroval.

Re: úprava 1037A Moderato

Ty bedničky jsou výrazně lepší než vlastní tuner smile

A nazývat tu směsici přechodového a SID/TIM zkreslení "charakteristickým zvukem" je pro mě až přílišný eufemismus smile

Ale jo, je to tak, časem získá každá srajda na historické hodnotě...

Web

Re: úprava 1037A Moderato

jj - trochu jsem ujel, ale váží mě k tomu 'silné vzpomínky', ještě jednou sorry za OT

Re: úprava 1037A Moderato

Nemáš se zač omlouvat, je to k věci a navíc je tady vás nostalgiků vícero, Betaron si v sousedním threadu zase nemůže vynachválit zvuk Sextetu 637A smile Ostatně, on ten zvuk by nebyl až tak zlý díky dobré fyziologické regulaci - TESLA zde nešetřila a použila tříodbočkový potenciometr!!! Kdyby i ten koncák dotáhli, bylo by to fajn.

A já vůl se ve svých zesilovačích honím za šířkou pásma 500 kHz a víc... smile

Web

Re: úprava 1037A Moderato

No honit za kHz se můžeš bude-li to k něčemu. Já bych šel ještě dál než Betaron. Já nedám dopustit na ten starý teplý lampový zvuk rozhlasových příjímačů (ne všech). Dnes se o něm jenom píše, ale zatím co jsem měl možnost slyšet, se k tomu nic nepřibližuje. Za takových 2x5W s bednama bych někoho uvedl i do své závěti. Střílení přepínače rozsahů do beden by mi dnes určitě vadilo.

Re: úprava 1037A Moderato

Tak bacha, proti lampovýmu zvuku jsem tady nenapsal ani čárku smile

Web

Re: úprava 1037A Moderato

Já nenapsal nic proti tobě.

Re: úprava 1037A Moderato

smile

Web

(upravil cyberspy 24. 6. 2009 16:49)

Re: úprava 1037A Moderato

co by sa stalo kebyže vymenim tie KU611 za KD333 ???

(upravil opamp 24. 6. 2009 17:13)

Re: úprava 1037A Moderato

V lepším případě nic, v horším to bude třeba i kmitat, těžko říct. Nemám tady datašity abych porovnal ft.

Web

Re: úprava 1037A Moderato

KD333 má ft cca 2-3MHz, KU611 je proti němu "high speed" - 15MHz.

Re: úprava 1037A Moderato

tak sextet a moderato nemaju tie isté zapojenia koncaku ? bo v servisnom manualy su pisane KD 333 ?!

Re: úprava 1037A Moderato

doprčic si to v tom návodu přečti, píše se tam něco o nový a starý verzi...

Web

Re: úprava 1037A Moderato

no pracujem natom smile

Příspěvky [18]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » úprava 1037A Moderato

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£