Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Dílna » Čím vyleštit kryt gramofonu?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [16]

Téma: Čím vyleštit kryt gramofonu?

Mám jemně poškrábaný kryt u gramce. Prý se to dá obstojně přelešit zubní pastou. Nemáte s tím zkušenost?

Re: Čím vyleštit kryt gramofonu?

Pasta je hrubá..blbost.Kup si tubu Tempa na leštění autolaků.

Re: Čím vyleštit kryt gramofonu?

No, viděl jsem jeden takový kryt přeleštěný zubní pastou a výsledek byl exelentní, ale nedopátral jsem o jakou značku se jednalo.

Re: Čím vyleštit kryt gramofonu?

Jo, nejlepší je Elmex, ten zelenej mentolovej namíchanej 1:1 s Aquafreshem.Používaj to veteránisti na svý miláčky...

Re: Čím vyleštit kryt gramofonu?

Umíte někdo vyřešit i plexisklo s dost velkýma rýhama ? Někdo nabízel broušení povrchu, bohužel nemám kontakt.

Web

Re: Čím vyleštit kryt gramofonu?

Sakra, Sendy mně navedl, u nás v dědině je firma AZ-Plastik, na telefonický dotaz mi řekli, že provádí broušení i leštění plexiskel. Tak vezmu kryt a navštívím je. Sendy - o co jde?

Re: Čím vyleštit kryt gramofonu?

Maska před obrazovku, něco jako na ošklivoskopu -  je to tónované plexi, slepené ze dvou vrstev. Možná se to dá nahradit jednovrstvým, to chci zkusit.

Web

(upravil jean 1. 4. 2009 11:53)

Re: Čím vyleštit kryt gramofonu?

Vybrúsiť 400 šmirglom, po zakrytí rýh prebrúsiť 1000 alebo 1200 šmirglom do hladúčka a potom stačí preleštiť pastou xerapol. A je to jak nové. Naposledy som tak "renovoval" zažltnuté svetlomety na aute (kerý keket vymyslel umelé kryty miesto sklenených?)

Re: Čím vyleštit kryt gramofonu?

To raději zkoušet nebudu, nechám to odborníkům, na tohle nejsem vybaven. Před pár lety jsem viděl stůl, na který se to přisálo, a pak po tom šmejdila bruska s nějakým filcovým kotoučem.

Web

Re: Čím vyleštit kryt gramofonu?

Tak, za pár korún sa s tým srať neoplatí, ale svetlomety stoja moc smile. A treba ich objednávať z ameriky, to je moc ďaleko.

Re: Čím vyleštit kryt gramofonu?

Jestli je to plexisklo, tak šlo vždycky vyžehlit fénem. Dělal jsem to léta. Výhoda je v tom, že výsledek je okamžitě vidět. Na ostatní umělé hmoty to ale nefunguje.

Re: Čím vyleštit kryt gramofonu?

Je třeba ale vzít v úvahu že není plexi jako plexi,existuje několik druhů a například to staré tvrdší a lámavější olepené papírem je úplně něco jiného než to nové ve foliích,které je vlastnosmi spíše něco mezi PVC a PC.Chce to nejdříve vyzkoušet.Jinak fén a horkovzduška funguje i na PP,obzvláště na tom šedém,matném s koženkovým povrchem používaném v autech.Pěkně to vyžehlí nehluboké světlé škráby od nehtů nebo bot,ale chce to šikovné ruce,stačí to nahřívat o chvilku déle a je to lesklé a sklovaté.

Re: Čím vyleštit kryt gramofonu?

Na tom gramcu není klasické plexi, je to křehčí a tvrdší. Připomíná mi to materiál, z kterého se vyráběl kryt na magn. B100.

Re: Čím vyleštit kryt gramofonu?

Za plexi se označuje PMMA, což je polymetylmetakrylát. Dost často se dnes používá jako "plexi" jiný materiál, a to Lexan aneb PC (polykarbonát). Myslím, že se to snadno pozná podle hoření, a PC je i pružnější a méně křehčí.

Web

Re: Čím vyleštit kryt gramofonu?

2 Jean:
Umělé kryty na světlech místo skleněných se dělaj pro ochranu chodců při nárazu,aby nebyly ostré hrany a taky že jsou lehčí.

Re: Čím vyleštit kryt gramofonu?

Jardapeši a už si sa niekedy porezal na kalenom skle? Tá malá hmostnosť je jediná výhoda.

Příspěvky [16]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Dílna » Čím vyleštit kryt gramofonu?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£