Re: Hromadná objednávka z Madisoundu

postovny se odviji od vahy a o celnich poplatcich se doctes na minulem foru a i tu neco gaminn naznacoval...

(upravil gaminn 29. 5. 2007 22:42)

Re: Hromadná objednávka z Madisoundu

poštovné, dodání - FedEx nehorázně drahý, leda že bys bral extrémně drahé a lehké měniče tak se ti vyplatí to brát z USA. Při větších objednávkách se vyplatí požádat je, ať to pošlou Bax Global, ale u jednotlivce asi nehrozí, že by odebíral zboží za tisíce dolarů s váhou desítek kilogramů. Jindy se posílání Bax Globalem taktéž nevyplatí, protože v ČR se dále platí manipulační poplatky partnerské firmě, u které si zásilku můžeš buď osobně převzít (Rudná u Prahy, Ruzyně, možné Brno s příplatkem) nebo si dále zaplatit rozvoz po ČR. Tato firma ti také za poplatek vyřídí celní formality, popř. si je můžeš osobně vyřídit sám (tzn. při větší objednávce vyplnit JCD, při menších, tuším že berou hranici tak 1000 USD, je možné i ústní proclení).

clo - na reproduktory je 3,5 % (do celní hodnoty se zahrnují i náklady na dopravu na hranice), z celní hodnoty + cla dále zaplatíš 19% DPH.

Re: Hromadná objednávka z Madisoundu

to gaminn:díky za odpověď
...tak sem trošku hledal na tomhle foru a našel jsem, že jistý člen Choze si objednal z madisoundu za poštovný 50USD (4ks repro), tak to už by se možná vyplatilo

(upravil gaminn 30. 5. 2007 10:08)

Re: Hromadná objednávka z Madisoundu

No tak to tedy nevím, jakým zázrakem to Choze udělal (už jsem je zkoušel přesvědčovat, jestli by balík neposlali třeba normální poštou, ale s tou prý mají špatné zkušenost - zajímavé je, že poprvé, co jsem u nich využil FedEx, se mi z balíku ztratil jeden reprodukor smile), ale mně jde teď z Madisoundu 2.7 lb balík (1.2 kg) a doprava ekonomickou třídou stojí přes 56 USD.

BTW: Počkej si, až se zase třeba bude organizovat hromadná objednávka (no, ale není to jisté smile), ušetříš jak na dopravě (pokud tedy neexistuje způsob jak Madisound donutit posílat to nějak levně jako to měl Choze), tak na reproduktorech (dávali nám třeba až 25% slevu na některé kusy).

(upravil check 10. 6. 2007 10:33)

Re: Hromadná objednávka z Madisoundu

Jestli on je neochcal s tim, že jako zemi uvedl Kanadu a adresu dal českou. Přijde to do Kanady, tam si řeknou, že to někdo posral, a pošlou to do Evropy smile.

edit: Mám takovej pocit, že další madisound asi hned tak nebude. Proto lidi, kteří chcete něco od Seasu, napište mi, těm 25% slevy sme už docela blízko...

Web

Re: Hromadná objednávka z Madisoundu

Boramyr: Právě mi PPL přivezlo tvůj reproduktor (asi ještě 14 dní se zdržel v Praze při proclívání, protože jsem chtěl od FedExu, aby clo i DPH zaplatili oni, což se podařilo - takže za tento reproduktor se neplatil ani halíř). Můžeš slavit, po 5 měsících, co sis ho objednal, je tady. smile Pošlu to zítra, takže nejspíš v pondělí ti to dojde.

Tímto prohlašuji 1. hromadnou objednávku z Madisoundu za úspěšně dokončenou se vším všudy (doufám, že české poště se už balíček podaří doručit v pořádku)!!! big_smile Konečně....

(upravil Boramyr 20. 6. 2007 13:33)

Re: Hromadná objednávka z Madisoundu

Je škoda, že sis musel užít tolik komplikací... to pak člověku přejde chuť na organizaci takových akcí. Každopádně dík, snad se mi povede přes léto dát dohromady peníze aby z toho ještě letos něco bylo. To už ale budu uhánět mengela smile

Edit : Abych nezapomněl, výšky v pondělí dorazily. Obě v pořádku.