Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Vyhybka do repasovane soustavy

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [17]

Téma: Vyhybka do repasovane soustavy

Dokazete mi, prosim, nekdo poradit.
Mam tyhle reproduktorove soustavy Tesla ARS934

http://www.repromania.net/tesla/tesla-r … rs-934.php

dostal jsem se k nim pred casem zadarmo, protoze nejaky dobrak je pripojil k kdovicemu a oba reproduktory byly vadne. Tenkrat jsem menil spalene 8 Ohmove reproduktory za 4Ohmove, puvodni ARN 669 jsem nahradil novym ARN 6614 a puvodni ARV 168 novym ARV 089/4. Predelavaly se i vyhybky, ale nejak s vysledkem nejsem uplne spokojen. Mam pouzit zapojeni podle schema v dokumentaci na 4 Ohmy nebo je to uplne spatne ?
V soucasne dobe mam vyhybky tak, ze Lb=0,696 mH, Cb=30uF, Lt=0,66mH a Ct=10 uF.

Nasimulovat si dokazu ledasco, spocist impedance taky, ale jaksi z toho nepoznam, co bude to prave orechove alespon jako vychozi meta.

Diky

Re: Vyhybka do repasovane soustavy

Skusit mozes, ale pravdepodobne budes musiet dost velmi tlmit vyskac. Este by stalo za skusku vyskusat vyhybku z kombinacie ARN5604 + ARV161. Skus to porovnat. ARN 6614 maju malu citlivost oproti 66x -kam. A horsie hraju aj stredy. Mohol si od niekoho kupit radsej ARN 6604 ky a urobil by si lepsie, aspon co sa tyka citlivosti a tych stredov

Re: Vyhybka do repasovane soustavy

Dik za tip, uz to tak je z minulosti koupene, zas tak investovat, ze bych menil repro se mi nechce. Co myslenka do te soustavy implementovat stredovy reproduktor ?

Re: Vyhybka do repasovane soustavy

Ak niesi narocny tak kludne urob 2 pasmo ako si pisal. Hrat to bude. Do 3 pasma by som sa nepustal moc. Je to o dost komplikovanejsie a vyjde Ta to omnoho drahsie. A asi by si musel aj bednu inu robit

Re: Vyhybka do repasovane soustavy

Diky za rady, Pokud bych ten hlubokotonovy reproduktor menil tedy vymenil za jiny, je nejaky konkretni ktery by jsi mi doporucil ?

Re: Vyhybka do repasovane soustavy

Poradi mi nekdo, kterak se v LSPCad da nadefinovat reproduktor, podobne jako treba ve WinISD ? Nejak tam nemuzu najit nic, cim bych nadefinoval parametry pouziteho repro
Diky

Re: Vyhybka do repasovane soustavy

Loadujes soubory unt a na to je tam editor...

Driver unit -> Edit/Create

Re: Vyhybka do repasovane soustavy

Nejak se toho editoru nemuzu dopatrat. Obecne to GUI je takove sverazne.. Asi to dnes budu potrebovat trochu polopatictejii, jak se k tomu dopracuji

Re: Vyhybka do repasovane soustavy

Nahore je menu, a tam mas to, co jsem psal predtim.

Jakou mas vubec verzi LSP? Mluvim o 5.25, 6ka to ma jinak.

(upravil Mira80 20. 3. 2009 17:24)

Re: Vyhybka do repasovane soustavy

aha, tak mam prave 6, je tam napsane, ze je 5.x implementovani v ni, ale kdyz najdu polozku 5.25, tak po jejim vybrani se vcelku nic nestane - napise to Not enabled in demo

Re: Vyhybka do repasovane soustavy

Kdyby mi nekdo byl schopen poskytnout starou verzi LSP, byl bych neskonale vdecen, s tou verzi 6 nejak nejsem schopen zvitezit. Bud umi optimalizovat vyhybku, ale nemuzu zadat parametry reproduktoru, nebo muzu zadat parametry reproduktoru, ale pak uz to zas optimalizuje bednu, nikoliv vyhybku
Diky

Re: Vyhybka do repasovane soustavy

nebudem zakadat novu temu dam to sem. Otazka ohladom kondenzatorov vo vyhybkach a to: Môzu sa do vyhybiek pouzit aj elektroliticke bipolarne kondenzatory alebo len striktne foliove?

Re: Vyhybka do repasovane soustavy

Môžu, pokiaľ sú aspoň trochu kvalitné. Ale používal by som ich tak do kompenzácií a k basáku. Na stredoch a najmä výškach je to počuť. A tam sú ajtak malé kapcity...

Web

Re: Vyhybka do repasovane soustavy

Bacha na to, někdy se s málojakostním kondem počítá, výměnou za MKP mohou nastat problémy.

Web

Re: Vyhybka do repasovane soustavy

A jo, na to som tiež zabudol, občas treba dať tak 1ohm do série.

Web

Re: Vyhybka do repasovane soustavy

spravil som to takto... chcem zgeneralkovat tesla vyhybku lebo su tam take zumpy kondiky velke plechovice... takze na basak som dal ten bipolany (original tam bol32uF ale dal som 33uF lebo len taky mali.. hadam nevadi.. ci?) a na vysak som pouzil MKT foliove kondenzatory... tam som si musel pozadovanu hodnotu vyskladat zo styroch paralelne to sa môze hadam tiez.. ci?

Re: Vyhybka do repasovane soustavy

Môže. Je to OK.

Web

Příspěvky [17]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Vyhybka do repasovane soustavy

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£