Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 3)

Audioweb.cz » Sluchátka » Výběr sluchátek K PC

  Stránky: ««« 1 2 3

RSS

Příspěvky [41 až 59 z 59]

Re: Výběr sluchátek K PC

no tak basy těžko, každý lepší sluchátka jdou v pohodě až k 20Hz

Re: Výběr sluchátek K PC

Už si někdy slyšel a hlavně cítil ze sluchátek kmitočty se zemětřesením...? Nebo máš jenom nějaký 8" chrochtáky ze kterých pochopitelně basy nejdou...? V mojem případě teda basujou víc bedny, než sluchátka, akorát sluchátka jdou níž, jak jsem ale napsal. Poslechni si někdy alespoň 12" gumáč, nebo líp 15" gumáč, pak bys neříkal tuhle kravinu. Sluchátka nikdy nedaj tu mohutnost tak jako pořádná kráva basák ve 100 nebo 150 litrech!

Re: Výběr sluchátek K PC

2Viper:
áno počul som, a bola to pecka ... taký plný a mohutný bas som z reprákov nepočul. ale je rozdiel počuť a cítiť ... slúchadlá ti asi ťažko rozvibrujú izbu, keď priemer blanky majú tak 3 cm, ty už posudzuješ nie zvuk, ale mechanické otrasy, samozrejme že slúchatká ti nebudú vibrovať hrudníkom ... ale čo sa týka zvuku, tak určite "basujú" viac, presnejšíe a hlbšie, majú oveľa lepšiu dynamiku (hmotnosť membrány je zanedbateľná), a taktiež idú podstatne lepšie aj na výškach vzhľadom k tomu, že odpadá akýkoľvek problém so smerovosťou meničov
a pokiaľ ide o otvorené slúchatká, tak odpadajú aj akékoľvek odrazy v ozvučnici, žiadne stojaté vlnenie, a "stiesnenosť" priestoru.
Takže z hľadiska zvuku ak by si chcel dostať z repro zvuk podobnej kvality ako slúchatiek, priprav si na bedne tak 5 - 10x viac bubáčikov ako za slúchatka. (nehovorím o mechanických prejavoch zvuku, iba akustických wink )

Web

Re: Výběr sluchátek K PC

Matej: Mi nejde jenom o "basy" mi jde o celkový dojem z poslechu a k tomu patří mechanické otřesy a na to by myslim nestačily ani sluchátka s vibracemi... lol Asi tak, než bych poslouchal bedny s nějakýma malýma basáčkama, raděj si teda vemu sluchátka, ale pokud jsou k dispozici tak trochu větší bedýnky, raděj si užiju celkového dojmu, jak začne "zemětřesení". big_smile U toho mi tak nevadí, že to těch 20Hz nezahraje, zatímco sluchátka jo...

Re: Výběr sluchátek K PC

Slušná sluchátka zahrají cokoliv chcete... 20Hz-20kHz není problém, ale ačkoliv je to cesta jak za málo peněz poslouchat poměrně precizní zvuk, mají svá principiální omezení. Zvuk se zkrátka nevnímá pouze ušima a také ne všechen co ucho slyší do něj přichází zvukovodem. Na basech jsou vibrace vnímané tělem i při běžné hlasitosti, nemusí nutně jít o kravál co kope do žaludku. Nevím, proč vše vztahujete jen k nějakým bombastickým zemětřesným efektům, když to zdaleka není jen doména filmových demolic. Ten pocit vnímaný tělem přirozeně doplňuje zvukový vjem a sluchátka ho nemohou nijak vyprodukovat, i kdyby vám třásla hlavou. Další věc je, že bedny vám vytvoří v místnosti jisté zvukové pole, je jedno, že více či méně neodpovídá nějaké ideální modle hifi, důležité je, že existuje. Vy se vyskytujete v tomto poli a když pohnete hlavou, zvukový vjem se změní, tak jak je přirozené všude kolem nás, tak jak jsme zvyklí vnímat zvuk celý život. Sluchátka vám budou do uší "injektovat" stále tentýž zvuk i kdybyste u toho metali kozelce. Proto taky nikdy nebudete mít takový pocit skutečnosti zvuku pokud se chcete, nebo musíte při poslechu hýbat. Dále sebelepší sluchátka nikdy nebudou tak pohodlná jako žádná sluchátka. To by tak bylo k tématu "proč ne sluchátka"... pak je tu spousta dalších "proč ne bedny" ale ty snad znáte a každý ať si vybere, kudy se bude ubírat.

Re: Výběr sluchátek K PC

Boramyr to napsal tak dobre, ze to snad lip ani nejde. To je presne to, co nikdy sluchatka neposkytnou. Sluchatka k PC ano, ale snad jen na Skype. Rozhodne ne na poslech, posluchac je ochuzen o strasne moc vjemu. A k tomu, ze bedny neumej podat frekvence k 20Hz se muzu jen usmat ... V bezny hudbe az na vyjimky se nevyskytujou frekvence pod 30Hz a 30Hz IMHO kazdy slusny sub umi podat velice obstojne. Ani neni potreba vysoka hladina a presto jsou ty vibrace citit po tele ... o tom to je. Mel bych prirovnani onanie je snadna cesta k vrcholu, ale souloz je prece jen lepsi lol

Re: Výběr sluchátek K PC

Halene, v Tvém případě bych doporučil kastraci wink Jednou chce sluchátka o hotovo, co tady furt plácáš s bednama? Většina z nás nebydlí sami v bytě, v domě nebo ještě lépe na samotě u lesa, někdo nemá ani vlastní pokojík, takže prostě musí brát ohledy na ostatní nebo na denní dobu. Někdo i na stav peněženky, kdybych si měl (jako student před 15 lety) za 1-2 tis udělat muziku k PC, tak za tu cenu můžu mít solidní sluchátka, ale bedny+zesík sotva (uvažujeme-li nové věci).

V noci si tedy rozhodně raději poslechnu sluchátka přiměřeně nahlas, než šepotání z beden.

Re: Výběr sluchátek K PC

Viper: OMG a řikal sem snad že je ucítíš? No jasně že je neucítíš, když ti to de jen do uší, to je snad jasný ne?
jean: kde by se tam jako vzal, ve sluchátkách?

(upravil Viper 4. 6. 2007 12:34)

Re: Výběr sluchátek K PC

Iridescent:  Sec sakra to je právě to podstatný...! To patří k celkovému vjemu muziky, nebo snad mi chceš namluvit, že když si jdeš poslechnout kapelu nebo lépe filharmonii, taky to slyšíš jenom ušima a nic necítíš??? To k tomu prostě patří, tudíž sluchátka můžou hrát pěkně jak chtějí (na mixování hudby a studiovou záležitost určitě dobrá věc), ale na naprosto věrný poslech to prostě neni... Já osobně nejsem striktní zastánce ani jedné strany, poslouchám jak přes sluchátka, tak přes bedny, ale jak co, jak kdy a podle účelu, co zrovna chci dělat... Na mixování nahrávky asi fakt nepoužiju jenom nějaký TVMko, ale kvalitní studiový sluchátka, zatímco na poslech mi prostě sluchátka někdy vadí...

Halen: Ehm nějak si zapomněl na mistra Oldfielda, u něho se v leckterých záznamech dostává bezproblémů k 20Hz, a co pak? Supvolfer s 2 metrovým basáčkem, nebo jak? Mj 30Hz nějakej opravdu kvalitnější bobeš dá, ovšem zase s minimálně 12" basáčkem, každej menší bude tak akorát max. chrochtat a funět z BR, to tak všechno... Oldfield je hodně náročnej a zatim nebyly bedny, který to řehrajou přesně... Asi max ty ARS 850 by to daly, nebo něco na ten způsob...

(upravil Iridescent 4. 6. 2007 14:14)

Re: Výběr sluchátek K PC

Jo, to beru, taky mam radši bedny.
já si myslim že na mixování bys měl použít bedny, protože většina lidí poslouchá na bednách.
Ono 20Hz tam sice bejt může, ale jak silný by to muselo bejt aby to bylo nějak slyšet?
Kde to třeba je, ať vim co přesně tahat?

(upravil wR1t3r 24. 3. 2009 21:03)

Re: Výběr sluchátek K PC

Nechce se mi zbytečně zakládat new tema, zajímá mě jen rozdíl mezi sennheserama 515 a 555 . chci to na doma a na cesty v buse:) právě mi nejde do hlavy že jsem ty 515 nenašel v tom žebříčku od toho pána a ani v tom headroom ...to jsou na tom tak špatně? smile díky právě ty 555  se mi jeví asi už jako zbytečnost a škoda na ulici a do busu:) jinak mám nabídku 515 za 1500,- ale stáří není známo http://hudba.bazos.cz/inzerat/3164518/S … HD-515.php . neni lepší si připlatit 500 na nove se zarukou?:) moc nevěřím tem kloubům co se ohybají do leva a prava:)

Web

Re: Výběr sluchátek K PC

up

Web

Re: Výběr sluchátek K PC

Sluchátka bych si rozhodně koupil nové, už z principu. Přeci jen nosit na hlavě sluchátka po někom ....

Web

(upravil wR1t3r 25. 3. 2009 21:22)

Re: Výběr sluchátek K PC

dívám se správně nebo ty hd 555 stojí 2000 O_o  http://www.k24.cz/index.php/product/428 … D_555.html   asi hd 515 sou lepší jak 555 ne? xD

Web

Re: Výběr sluchátek K PC

Osobně si myslím, že HD 555 budou o dost "lepší". Ale neslyšel jsem ani jedny. Kluci HD 555 tady mají a jsou spokojeni.

Web

(upravil wR1t3r 26. 3. 2009 1:36)

Re: Výběr sluchátek K PC

jj popřípadně pak si přečtu to forum o tom apdejtu 555 , vypadalo to zjimavě, když jsem to letmo projížděl:) jinak sem obědnal ty 555 za těch 2k ,tak sem hoodně zvědavej no .

Web

Re: Výběr sluchátek K PC

Neprodával je tu někde Frank?

Re: Výběr sluchátek K PC

jo to nevim smile ,ale jak psal kritik v  #55 radši novee:)

Web

Re: Výběr sluchátek K PC

Kritiku nemas nejakou fobii? Ze ty ani nevlezes do MHD smile Ja si koupil HD595 z druhe (prvni) ruky a nemam s tim problem. Doufam, ze puvodni majitel s nimi nezkousel "The Planicka System" ze je proste nedaval kravam na usi aby vice dojily...

Příspěvky [41 až 59 z 59]

  Stránky: ««« 1 2 3

Audioweb.cz » Sluchátka » Výběr sluchátek K PC

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£