Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reprosoustavy » Povrchova uprava(lakem)

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [13]

(upravil juraj 4. 6. 2007 19:56)

Téma: Povrchova uprava(lakem)

Ahojte,

prosim Vas muzete mi doporucit .Jaky je nejlepsi lak na povrchovu upravu(bezfarebny)a potom jak ho nejlepe nanest a osetrit proti lesku.  '' Dyhu mam dub ''

Dekuji za vase prispevky.

(upravil Dingo 4. 6. 2007 20:00)

Re: Povrchova uprava(lakem)

Nitrocelulózový - je  tvrdý a má vysoký lesk.
Případně PU lak  - nějaký na podlahy - je odolný.
Jo jen dodám - PU lak - vodou ředitelný - dobře se s ním pracuje.
Nitrolak dos "páchne" a rychle schne - hůř se s ním dělá.
Laky nanášej jemným štětcem, který nepouští chlupy dlouhýmy plynulými tahy.
po prvním nalakování přebrousit "šmirglem" kolem 200, po druhém nalakování přebrousit jemnou "šmirgl-houbou" a třetí lakování je finál.

Re: Povrchova uprava(lakem)

Mám vyzkoušenej epoxidovej jednosložkovej.Je třeba natírat po jedné ploše do úplnýho zaschnutí.Je sklovitě tvrdá a proto se dobře ošetřuje.

Re: Povrchova uprava(lakem)

Na štětku se vyser!!!! Když budeš nanášet lak nebo barvu válečkem,tak to nebude mít chybu. Válečkem uděláš bezproblémů jakoukoli plochu.

Re: Povrchova uprava(lakem)

když máš správnej grif, tak štětcem natřeš i velký plochy a zrovna  reprobedny ty plochy mají docela malý.

Re: Povrchova uprava(lakem)

Já dělám 1. vrstvu štětcem, přebrousim, 2. a 3. vrstvu válečkem 10cm širokým. Dělaj se válečky na syntetický laky - molitan, a válečky na vodouředitelné laky - jsou malinko chlupatý.

Re: Povrchova uprava(lakem)

To ja som radšej za striekanie toho PU. Lakovať štetcom je krajna možnosť -skôr stečie ako pri striekani
Dobre dbať aj na prostredie v ktorom lakuješ, povedal by som že na tom zaleži viac ako na laku- prach-ten to vie pekne skurv..

Re: Povrchova uprava(lakem)

Pánové tím válečkem to jde jedna báseň. Bez problémů. A navíc když se dělá barvou,tak se dá udělat mírně strukturovaný povrch. Vypadá to moc pěkně. Stříkáním se tak akorát nadělá zbytečnej bordel. Dělal jsem kdysi povrchové úpravy interiérů i nábytku a na váleleček nedám dopustit. Štětka je na hovno!!!!

(upravil juraj 5. 6. 2007 13:39)

Re: Povrchova uprava(lakem)

Lada: Jaky je to valecek?Z ceho je to vyrobeno?Kde se to da koupit?Jak ten valecek nazyvaji v prodeji(ni)?
Dik za rady.

Re: Povrchova uprava(lakem)

Na menší plochy jsou ideální molitanový válečky šířka 10 až 15 cm. A když by jsi chtěl dělat mírně strukturovanou povrchovku barvou,tak záleží na tom jak je barva naředěna. Jinak když to půjdeš kupovat  a řekneš na co to má být,tak Ti poradí. Chce to ale nekupovat supermarketu,tam neporadí.

(upravil juraj 6. 6. 2007 9:20)

Re: Povrchova uprava(lakem)

Dik vsem za rady.:)

Jeste mam jednu otazku.
Prosim vas muze mi nekdo poradit jake je nejlepsi umistneni tlumiciho materialu v stloupove ozvucnici?A jake mnozstvi je asi potreba pouzit v ozvucnici s rozmery 28s x 115v x 35h.Vnutorny objem je asi priblizne 80-85l.

Dik za radu.

Re: Povrchova uprava(lakem)

Podle mě nejrychlejší a nejjedndušší řešení - vodouředitelný polyuretanový lak Polyurex, Parketol - dělají lesk nebo polomat, mě se líbí víc polomat. K tomu 10cm váleček, musí mít na sobě napsáno Aqua. Cena laku plechovky 0,6kg okolo 200,-, váleček i s držadleb tak 50,-. Lak vystačí bohatě na 1 pár bedýnek, ještě zbyde. Důležitý je broušení, dřevo musí být krásně hladký. Vodový laky trochu zvednou vlákna - povrch je drsnější. Po 1. vrstvě se to musí ještě brousit. Je to čistá práce, když si s tim člověk vyhraje, povrch bude krásně hladkej, tvrdej a hlavně trvanlivej. Nevadí mu manipulace s bednama (ladění, rozebírání), ani manželčin mokrej hadr smile

Re: Povrchova uprava(lakem)

Ja este pred lakovanim utriem dyhu vlhkou handrou. Aj tie najjemnejsie chlpky sa potom daju prebrusit. Po uschnuti je to krasne hladke.

Příspěvky [13]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Povrchova uprava(lakem)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£