Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » PA a zvukařina » Eighteensound zkušenosti

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [8]

Téma: Eighteensound zkušenosti

Chtěl bych se zeptat na nějaké postřehy pokud s tím někdo stavíte (Filipe smile). Třeba konkrétně horna X1086 a k tomu NSD1075N nebo NSD1095N, i když teda žádná láce. Nebo nová ND1018BT. Když se kouknu na charky, tak je to rovný jak když střelí (až po 15k a to zvlnění), ale to ještě neřekne nic o výsledku. Co od toho můžu čekat? Nějaký měření by bodlo. Nebo si to přijet poslechout...

Re: Eighteensound zkušenosti

snad leda říct že jsou to repráky co používá Krampera! Už to je nějakou referencí...

Re: Eighteensound zkušenosti

Vím kam mě s tím pistole asi pošleš, ale nezkoušel sis pro sebe nějaké takovéhle věci porovnávat? Nebo ještě líp měřit? Mě jde o to, jak to bude hrát třeba v porovnání s lepšíma hi-fi měničema doma. Já vím, jabky s hruškámi, nevhodná aplikace, ale... Ta 1095ka je celkem technologiema našláplej měnič, taky pěkně drahej. Samozřejmě všechno je to o SPL, ale třeba se tam nějakej prostor na -fi taky najde. Nevím jak se vyjádřit, třeba jen přemejšlím nad ptákovinama. Každopádně bych nechtěl mít jen jedny bedny, ale třeba troje, jedni fidelitní, druhý hlasitý, třetí třebas kompaktní. Upřímně, 90% věcí, co poslouchám je domrveno už na CD.

Re: Eighteensound zkušenosti

Toto mi hralo na 3 akciach, co som hral, vcelku prijemne, lepsie ako s Eminencami alebo niektorymi Fane.
http://www.1111.sk/inshop/scripts/detai … emid=20933
Osadene je to komplet 18S, driver je tusim HD120+XT120, zakladny model, alebo rovno XD120 driver s hornou. Len vexlu to nema bohvieako spravenu.

(upravil FilipAudio 27. 1. 2009 1:43)

Re: Eighteensound zkušenosti

Ahoj. Mám vyzkoušené ND1030, ND1090 a ND1460A.
1030 mám s hornou XT1086 v příposlechových monitorech s polu s 12W500, za ty peníze je to super. Ta 1030 je zvukovým charakterem podobná 27TAFC/D od Seasu.
1090 je už ůplně někde jinde, tu mám v malých PA s 12NDA520 a tato kombinace nemilosrdně odhalí sebemenší nedostatek v celém řetězci. Sám Pan Krampera mně upozornil na plno záludností při jejich použití, až jsem se divil, ale to nemohu z pochopitelných důvodů dál ventilovat.
1460A s hornou XR1496 mám i přes výslovné nedoporučení od RNDr. Sýkory se dvěmi 12NDA520 ve velkých PA. To nedoporučení se týkalo těch dvou 12" v jedné bedně. U této kombinace je znát použití té 1460A velmi hodně, neumím to popsat, ale je to takový dospělý zvuk, z kterého si "sedneš na prdel".
Pokud chceš něco takového použít na doma tak nevím jestli je to dobrá volba, protože to hraje tak dobře, že se člověk přestane kontrolovat s hlasitostí. Je to strašnej hazard.
Můj třídní vždycky říkával, že dokud neteče krev z uší, tak to nehraje, a Pan Dudek nám říkal něco podobného, že to hraje, až když Ti vyteče mozek ušima na ramena.

P.S. až bude lepší počasí tak to budeme venku měřit, kvůli kompenzacím v aktivních výhybkách, tak dám vědět přes Kunu a můžeš se s ním přiject podívat.

Re: Eighteensound zkušenosti

Vlastním/vlastnil jsem typy 18LW1400 v basovkách a 10M600 ve středových hornách a hrálo opravdu velice pěkně:-). Jejich středovýšky jsou dobře hrající.

A stejně jak řekl Pistole jsou to repra který, i když nějáký úpravičky tam jsou, dává Krampera do svých beden, a nejen on.  wink

Re: Eighteensound zkušenosti

Oka, díky moc za názory. Právě na tohle jsem to chtěl - aby se to dalo pořádně dřít. Občas se doma celkem značně odvážu. Tím by se vyřešil i problém večírků a zahradních párty. Velikostí bedny ani hlasitostí omezenej nejsem. Jen tou krví lol Ten sposlech bude asi nejrozumnější varianta, abych si udělal názor.

Re: Eighteensound zkušenosti

Drivery od 18Sound patří mezi ty kvalitní, ale zázraky se nedějí a sedat si na zadek nemá cenu.BC ve specifikacích svých výrobků nepoužívá hromadu omáčky a přestou jsou jejich drivery,zejména v poslední oktávě většinou zvukově lepší.

Příspěvky [8]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » PA a zvukařina » Eighteensound zkušenosti

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£