Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Soufázová výhybka

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [6]

(upravil pepa.wc 16. 1. 2009 1:41)

Téma: Soufázová výhybka

Při brouzdání internetem jsem náhodně narazil na tento článek: http://urady-svk.com/vyhybka/vyhyb.htm , docela mě tohle symetrické zapojení výhybky zaujalo, mohl by se k tomu vyjádřit někdo ze zkušených "výhybkářů" wink ? Mně se to zapojení líbí, ale doposud jsem ho nikdy neviděl.

Re: Soufázová výhybka

Mno nevím nevím...  big_smile pěkná haluz imho

Není co dodávat...

(upravil jik 16. 1. 2009 8:10)

Re: Soufázová výhybka

To jako že zapojím do série dvě žárovky a jeden vypínač.
Poprvé v pořadí žárovka + žárovka + vypínač. Podruhé žárovka + vypínač + žárovka. To jako v tom druhém případě bude svítit jinak? Tak nějak cool, co?

Re: Soufázová výhybka

Ale veď toto sa predsa už dávno používa - a nielen v 6 dB verzii. Stačí si pozrieť dostupné zapojenia od Dynaudia a tam sa podobným spôsobom zapájajú výškače. Niečo podobné mala tiež staršia verzia Concordu od Visatonu.

Re: Soufázová výhybka

jik: Myslím že jsi zcela nepochopil podstatu věci. Tady jde o fázový posuv. Vypínač ani žárovka na rozdíl od cívky či kondenzátoru nemění fázi signálu (el. proudu), takže tvoje přirovnání je tak trochu mimo téma.

Re: Soufázová výhybka

To ty jsi nepochopil podstatu věci.  Představ si vypínač-žárovku-vypínač a soufázové vypínání a zapínání žárofky. Světlo bude jasnější a tma temnější. Simply world. Dočista do čista.  A Barbie dnes provede Kenovi pořádnej orál.

Web

Příspěvky [6]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Soufázová výhybka

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£