Re: Ozvučnice pro subbass

Tazko porovnatelne, horn je zvukom iny ako basreflex, mt18 bude hrat dnuka krajsie, 1850 bude vonku o dost silnejsi.

Re: Ozvučnice pro subbass

ondra: jak to může být na hraně, když ještě při 2Ohmech to tam valí 2x1200W? to je na hraně! lol

sini: jako komár - záleží kde, s jakym zesilovačem, atd. MT18 má přirozenější zvuk, a je to univerzálnější bedna, navíc vyvíjená právě pro repráky jako je LF18X400. V horně to podle mě nebude o moc větší sláva.

(upravil ondra Ch 5. 12. 2008 8:22)

Re: Ozvučnice pro subbass

2x1200/2ohmy a to vše ze čtyřech párů 2SA1943/2SC5200..........někdo kvalifikovaný by se k tomu mohl vyjádřit....

http://img126.imageshack.us/img126/2535/rmx2450bk1jj5.th.jpg

?????? Stačí je umět násobit a každému je jasné, že někde něco nesedí........
Sendy, Sinclaire...jak se na to koukáte? Děkuju.

Web

Re: Ozvučnice pro subbass

Hmm koukám, že se nikomu nechce moc odpovídat............

Web

(upravil Crashpc 5. 12. 2008 10:32)

Re: Ozvučnice pro subbass

//ondra Ty jsi nějakej hrrr. člověk musí taky spát big_smile

To už se taky nějak probíralo. Krátkej peak vykrejou filtrace, a "zbytek" nárazu pojistka přežije. Zrovna v psanejch proudech bych toho zakopanýho psa nehledal. Prostým dělením máme 300W na tranzistor v podobě dynamických špiček. To je docela dost, ale při představě, že jde třeba o 10db, nebo pomyšlení, že nejde o žádný výkon " v teple", a že úbytek na samotném trandu bude malý, to blábol být nemusí. No nechť  se Sinclair zjeví a napraví do latě pohanskou veřejnost.

Re: Ozvučnice pro subbass

Kreši ne tebe jsem zrovna nemyslel.....spíš bych uvítal Leoše, Tomáše,Danharda... smile)

Web

(upravil Crashpc 5. 12. 2008 10:46)

Re: Ozvučnice pro subbass

ona se totiž tvoje žádost objevila až po odeslání toho co jsem napsal, tak jsem jen editnul....

Re: Ozvučnice pro subbass

ondra: co na tom chceš vysvětlovat? 2450 není žádný zázrak, jednou jsem ho zkoušel dávat na basy (2*8 ohmů na kanál, tedy 4 ohmy na kanál)) a moc to nehrálo, spíš vůbec, za malé peníze málo muziky, resp. přiměřeně muziky. Přídával jsem hlasitost a když už to mělo skoro basovat, vždycky se rozsvítil clip. Není to zesilovač na basy, spíše na odposlechy příp. na méně až středně výkonné satelity. Na nízké impedance to také není. No nevím, ale 650 W na kanál by mohlo souhlasit, to asi do 4 ohmu dá. Servisák z prodencu mi tvrdil, že při pohledu na trafo se mu ten výkon taky nezdál, tak to změřil a na škopku to prý opravdu přes kilowattu na kanál dodá. Já to neměřil, tak nevím. Ale na druhou stranu je to držák, jeden neschopný kolega (teda on je všeho schopný a technice nerozumí, přesto je zvukařem) už ho má spoustu let a ještě mu neodešel a to ho běžně trápí do dvou ohmů na kanál. Až se tomu divím, asi to vydrží všechno kromě pádu... Jestli je chceš kupovat, doporučuji Ti předem si je od někoho vypůjčit a vyzkoušet a uvidíš. QSCčka hrají přiměřeně ceně, na basy hraje pěkně třeba PL4 a výše (příp. její ekvivalent z nové řady), ty jsou ovšem mnohem dražší.

ps a potom se dělají ještě kopie 2450, jednou jsem si bral na akci dva kusy PSA 31500. Zdálo se, že PSA basovaly méně než 2450 a na můstek do 4 ohmů jsem neměl dost odvahy, ovšem nebylo to přímé srovnání, ale pamatuji si dobře, že to byla opravdu bída. Taky hraní venku a se stejnýma basovkama. Takže ty kopie ti nemohu doporučit ani vzhledem k nižší prodejní ceně, spíše se vyplatí koupit originál když už

Re: Ozvučnice pro subbass

Tak co ty satelity?Potřebuju nejlíp něco co by dokázalo trochu zahrát i samo a později se pod to jen přidají suby bud 1850horn nebo mt18sub bude se hrát venku i vevnitř ale častěji venku.Máte nějaké návrhy?

Re: Ozvučnice pro subbass

záleží na ceně a velikosti. Můžem se bavit řekněme od delty12LF +D220Ti až k 15PLB76 se slušným driverem...

Re: Ozvučnice pro subbass

No a na kolik by vyšlo to druhé řešení?Bedny bude dělat známý takže mě to bude stát akorát material.A chci abych později mohl jenom přidávat další a další a systém se mohl zvětšovat....

Re: Ozvučnice pro subbass

no, s tím zavěšováním to není žádná sranda. vedle sebe by se daly stavět tak maximálně dva satelity, a všechno už jen na sebe. To není rozumné. To spíš začni se stavbou nějakých dvoureprákových beden s 2" driverem. To hraje hodně. Na cenu reproduktorů se můžše kouknout na prodance, a vyhybky bejvaj kolem 1200Kč.

Re: Ozvučnice pro subbass

Já jsem si právě myslel že postavím dva suby budou to ty 1850 horn k tomu dva satelity a pak dalši dva suby a tak dale a tak dale takhle to teda nebude fungovat jo ?

Re: Ozvučnice pro subbass

ne. takhle to nefunguje. Větším počtem satelitů vedle sebe se przněj frekvenční charakteristiky, takže pokud bys to chtěl násobit, musí se to násobit "málo". Právě to by mohly zařídit pořádný dvoureprákový bedny, který samy o sobě jsou vyladěný. Jestli to je ale na czechtek, tak je to snad jedno big_smile