Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Ktoré profi repro do subwooferu na doma?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [3]

Téma: Ktoré profi repro do subwooferu na doma?

Zdravím. Mám v pláne stavať subwoofer pre domáce použitie a keďže sa mi páči "koncertný" zvuk hodlám ho osadiť profi reprom. Ozvučnica bassreflex. Reproduktor by mal byť v cene do 4000Sk. Frekvenčný rozsah subwooferu by sa mal začínať cca od 30Hz(-3dB) prípadne nižšie. Keďže som obmedzený rozmermi, do úvahy pripadajú len 10" a 12" meniče, nič väčšie. Hral som sa s WinISD a vyšli mi tieto varianty:

BC 12PS76 - 70l/30Hz
Beyma 12LX60 - 70l/25Hz
Beyma 12G40 - 60l/25Hz
Beyma 10G40 - 50l/25Hz
BC 10PLB76 - 40l/30Hz

Ktorá varianta je podľa vás najlepšia, prípadne s najlepším pomerom cena/kvalita (úžitková hodnota)? Prípadne má niekto z vás skúsenosti s horeuvedenými meničmi v tejto aplikácii?

za odpovede ďakujem

Re: Ktoré profi repro do subwooferu na doma?

S 10" až 12" PA basáčkem se nikdy nedostaneš na 30Hz/-3dB. Na to bys musel mít minimálně 18". V tom WinISD máš něco špatně.

Re: Ktoré profi repro do subwooferu na doma?

Aha, pardón. Samozrejme, zabudol som dôležitú vec. Bude to aktiv s equalizáciou. Či už zdvih na spodnej časti spektra alebo útlm na hornej časti. Inšpirovali ma reprosústavy BV F3A (teda ich basová sekcia) kde je beyma 12LX60 s útlmom na hornej časti prenášaného frekvenčného spektra.

Příspěvky [3]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Ktoré profi repro do subwooferu na doma?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£