Téma: Vymena repra v sube

Zdravim. Chcel by som sa opytat, ci mate niekto skusenosti s SP-167C. Hladam nieco ako nahradu za SW repro v domacom kine a neviem co tam dat. Je tam 13cm repracik a dost nestiha. Za vsetky rady budem vdacny. Pripadne som uvazoval nad niecim TVM s PP membranou, ale neviem co take male sa vyraba.

Re: Vymena repra v sube

Je tam 5" a chceš tam dát 6", jaký to má objem?

Re: Vymena repra v sube

Objem momentalne neriesim, pretoze pravdepodobne urobim novu bednu na konkretny reprak.

Re: Vymena repra v sube

Tak to už minimálně koukej po osmičce, ne?

Re: Vymena repra v sube

Este som to nerozobral, co je vo vnutri. Aby to zase stihalo tu 8ku

Re: Vymena repra v sube

Když už si dáš práci s novou bednou, byla by škoda to zazdít autím 6" SPčkem, šetril bych na dospělé repro: SPH-210.

(upravil Cripple 4. 11. 2008 10:52)

Re: Vymena repra v sube

Zase nepredpokladam ze v tom je nejaky seriozny zosilnovac. To je akoby si prerobil SW Genius a dal tam 8palec. Nemyslim ze to bude dobre.
SPH-210 je sice pekne riesenie, ale stoji viac ako ma stalo cele kino.To som mohol rovno zbastlit uzavretu bednu na 8" ARNko. Chcel som najprv skusit nejake riesenie s mensim reprakom, lebo neverim ze ten zosil 8" potiahne. Bral by som inak nejaku PP ARN188ku. Da sa s nou urobit aj BR bedna?

Re: Vymena repra v sube

No a právě v tomhle případě bych hleděl po repru, co bude mít silný magnet, respektive Qes. Zesilovač neví co tahá za membránu, to ví motor toho repráku. Předpokládám ale, že by se později dodělala lepší verze zesilovače, pokud ne, tak na to z výšky srat a prsknout tam cokoliv, třeba i to SP.

Re: Vymena repra v sube

ten zes neres, ja nakoupil stare geniusy 5.1 a ten sub dam do pryc, pac se to neda poslouchat. nahrada je novy bandpass s bazarovou arn312 a elektronika pujde do te nove bedny. ma to byt k dvdcku na filmy, -rodicum, teda zadne diskoteky,ale snad to posunu zvukem o level vys za par $ supu

Re: Vymena repra v sube

No tak som to rozobral. Pohaname sub s 2mi TDA2030A v mostiku. Pokial som sa docital dobre, tak uz s 8" reproduktorom o citlivosti cca na urovni ARN-iek je to slabe. Navrhy? Nechat to tak alebo sa s tym da nieco urobit? Podotykam ze momentalne je tam noname 13cm basacik 8ohm v BR bedni