(upravil MaBat 24. 12. 2010 17:30)

Re: Xover

Však taky VMA-II má, pokud vím, vejškáč utopenej v desce. Což znamená mj. o něco lepší navázání se střeďákem a o něco rychlejší pokles výkonu na vejškách. Vertikální nuly mají překvapivě malej vliv na celkovej výkon. Někdy si to zkus.

Nemá smysl se přít o desetiny decibelu. Princip je jasnej a nakonec jsi to teď i názorně ukázal.

Re: Xover

ano,kápli jste na to,mám chlupaté impendančky,už se na tom dělá,podle všeho špatně zapojená krabička,při měření to furt cestuje.Tím filtrem jsem myslel propusti v xoveru.

Re: Xover

Těch 12mm co je výškáč utopený nemá ve směrovosti na nízkých frekvencích význam, akorát to samozřejmě hýbne s fází. Určující význam mají difrakce "nízkého řádu", se kterými se dá ještě docela dobře pracovat a výškáč z nich na dělícím kmitočtu těží.
Záleží jak si ten výkon spočítáš, já bych ho počítal spíše dominantně podle vertikálu smile.

Web

Re: Xover

Nevím, jestli to děláš schválně, ale nemluvím samozřejmě o 12mm do hloubky, jak o těch necelých 60mm do šířky, znetelně ovliňující směrování toho vejškáče už od nějakých 5 kHz. Difrakce "nízkého" řádu je společná pro včechny repráky na tý desce...

Re: Xover

Píšeš, že je utopenej v v desce. Ještě jsem neslyšel, že by se někdo utopil v širokém jezeře, ale to je jedno.
Střeďák je o kousek jinde - vhledem k vršku ozvučnice, takže jsou difrakce o fous jiné. Bez difrakcí by se ti zdály směrovky té bedny podstatně horší smile.

Web

(upravil MaBat 25. 12. 2010 12:43)

Re: Xover

Nechtěl jsem totiž psát, že má zvukovod, ani zvukovůdek nebo něco podobně infantilního... smile On to zvukovod ani není, je to spíš takový utopení v desce...

Však já dobře vím, jak pozitivní vliv má u takový konstrukce zmenšování rozmerů ozvučnice. "Pluto" je podoba, ke ketrý dojdeš, když to dovedeš do důsledku.

(upravil check 25. 12. 2010 12:47)

Re: Xover

Přesto tomu přisuzuješ zvukovodné vlastnosti. Dobrý necháme toho kočkování už.

Ozvučnice funguje dost dobře takhle. Složitost výroby ozvučnice alá B&W by už nevyvážila zvukový přínos.

OT: Vedle jsi ukazoval tak nějak hotové WG12"+12". Jsou už opravdu hotové, nebo?

Web

(upravil MaBat 25. 12. 2010 12:50)

Re: Xover

Ono to zvukovodový vlsatnosti samozřejmě má, ale až nepoužitelně vysoko.

Není to hotové. Ale mám už finální tvary filtrů. Hotové tomu řeknu, až budu mít finální výhybku v krabici (miniDSP a XO24 v 1U krabici, digitální osmikanál).

Jinak ty cháry jsem vzal u tebe na webu smile

Re: Xover

Máme už nějakou komerční nebo novější verzi než je Xover204b? wink

Re: Xover

Taky by se mi to hodilo,když už to umí i aktivní filtr.Chystám se na křížence...

(upravil MaBat 6. 2. 2011 12:49)

Re: Xover

Mám to takřka připravený i s návodem a vazbou na měření, ale jsem tak znechucen zdejším prostředím (mazání příspěvků, atp.), že bych musel být blázen, abych tu dál volně poskytoval výsledky desítek a desítek hodin svého volného času.

Checka tímto prosím, aby odstranil starou verzi z jeho webu.

Kraďte si dál starý, komerční software.

(upravil check 6. 2. 2011 13:09)

Re: Xover

Smazáno, vůbec se ti nedivím, co se tady děje poslední měsíce, je zvěrstvo.

Rád si od tebe koupím novou verzi softu. Pokud budeš mít zájem, tak ti vytvořím u mě na fóru thread, kde by mohla být podpora.

Web

Re: Xover

Taky bych si rád koupil jednu licenci. Předpokládám, že v měřítku, v jakém se to bude prodávat, by bylo rozumné kompilovat to přímo na jméno majitele, protože pokud to unikne mezi "nemajitele", viník bude snadno odhalen... Co přesně se tu děje za zvěrstva? Co MaBat myslí mazáním příspěvků?

Re: Xover

junglik napsal:

Co MaBat myslí mazáním příspěvků?

Bylo toho už víc, většinou to zmizí promptně. Naposled to byl např. příspěvek celého znění "Použít SPH-170C a DT-300 bez WG-300 je hloupost".
To víš, takové věci se tu psát nesmí...

http://img.xchat.centrum.cz/images/x4/sm/71/171.gif

Re: Xover

Hezký,nejdřív Check a teď i MaBat.Když to takhle pude dál,bude to stát za ho.no...
Jsem ochoten si taky zaplatit,pokud bude cena hodná hobíka...

Re: Xover

Hele o jakých zvěrstvech to mluvíš checku? To opravdu nejseš schopen sem přestat chodit, když se ti tu nelíbí? Můžu ti být nápomocen banem jestli to pomůže.

Re: Xover

Taková nepřátelská atmosféra sad

Re: Xover

Nezdá se mi, že by Chech nějak porušoval tvoje pravidla, Antonio. Jestli sem přestane chodit, ať se ti to líbí, nebo ne, bude to pro úroveň fóra ztráta. Nezakopávám tu na fóru o mnoho lidí, kteří toho mají změřeno a naposloucháno jako on, aby mělo smysl je vyhánět.

Re: Xover

Nehledě k tomu, že svými "checkofony" zde udělal malou revoluci a obrat o 90° správným směrem wink

Re: Xover

Když už jste u toho OT,tak za sebe doplním:
Vždy,když žádám o radu ve spojitosti s reproduktory tak mi v 90% případů poradí Mabat nebo Check.Pokud se ti tady na to vykašlou,kdo to vezme za ně?