Re: 15"/18" sub

Ja nevim co si myslet o poslednich prispevcich? Nefronik zjevne chce dat do repro kolem 100 euro a tady zacnou litat rady jako PD1850 nebo Beyma 18P1200???

Plnej souhlas s Crashem - levnejsi repro s vyssim Qts bude idealni!

Re: 15"/18" sub

Konecne sme sa teda dostali k niecomu realnejsiemu smile Ktoru Beymu by ste mi Crash a Hanzs doporucili?

Re: 15"/18" sub

No vzít beymu my moc reálnější teda nepřipadá.....Já bych vzal na doma nějakej zlatej střed z 12" ,páč nvm na co doma 15!mám doma 2x15 sub 15 (ps100),páč to nemám kde uskladnit a nemohu to pustit ani na 1/4,všechno pak rezonuje,sousedi atd... to nejde...proto bych vzal dobrou 12 do dobré ozvučnice a už to udělá doma dobrou službu,nehledě na to že je to i menší almara

Re: 15"/18" sub

Na dostatocne duc duc k tym vintage bedniam bude stacit aj toto RCF LF12G301 http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=80644

Od Beymy radsej novsi 12MW Nd ako SM112 http://beyma.sk/index.php?page=shop.pro … ;Itemid=26   Konstrukcne je novsi.

(upravil NefroniK 25. 1. 2010 14:12)

Re: 15"/18" sub

12" beyma je teda lepsia ako akykolvek 15" eminence? (delta - kappa pro? 15 lf) cenovo by som rad ostal do tych 2500kc/100€ za reproduktor

EDIT: mne bude stacit ak to frekvencne bude hrat ako ten Genius sub, akruat hlasnejsie smile

Re: 15"/18" sub

Aj ked som to mohol dat ako edit do predosleho prispevku, davam to radsej zvlast. Spravil som si simulacie tychto reproduktorov a co sa tyka pomeru krivka/cena jednoznacne vyhrava u mna Delta 15LF:

Eminence Kappa Pro-15LF2
http://img64.imageshack.us/img64/1439/kappapro1.th.jpg

Beyma 12MW/Nd
http://img687.imageshack.us/img687/6854/beyma1i.th.jpg

Eminence Delta 15LF
http://img691.imageshack.us/img691/7641/delta1f.th.jpg

Aj ked 150 litrov je dost hovado, ale ...

Re: 15"/18" sub

Jo a k tomu že je 12 beyma lepší jak akýkolvek 15 eminence jsi přišel kde???omg prosímtě nedávej na nějaký žvásty rádoby zvukařů....myslím,že v PA nefunguje rovnice že  dražší reprák třeba od Beymy musí být lepší než třeba RCF když stojí víc...to je nesmysl!!!Kdyby to tak bylo,tak by každy stavěl repra z Beymou,ale sorry já takovýho člověka neznám co dělá do beymy.A nemůžeš srovnávat Beymu za 8tis s Emi za 3600!Ale když myslíš....

Re: 15"/18" sub

Doufám, že to nemáš na doma, protože tahle sekce má podtitul diskuze kolem PA ozvučení!!! To je tak těžký správně rozlišit kam to dát? Když to budu poslouchat doma, tak je to domácí subwoofer ať je to osazený čímkoliv...

(upravil NefroniK 25. 1. 2010 15:06)

Re: 15"/18" sub

Nie je to na doma, je to na party na chate. Dajme tomu mala diskoteka, miestnost cca 10x5m. Naschval som to teda dal do PA.
jarda: tu beymu mi radil KomarD-Jeay

Re: 15"/18" sub

150l na 15 je almara..raději si udělej simulaci podobnou sub15 od BC a já na simulace moc nejsem.Ják může vycházet delta líp než Kappa Pro,když Kappa je přimo subwooferový repro Já raději jedu ověřené věci co FAKT hrají...Myslím,že je tady dost zkušených lidí co vědí své....

(upravil hanzs 25. 1. 2010 15:11)

Re: 15"/18" sub

NefroniK: Me se jako rozumna jevi Kappa 15LF (nePRO). Kdyz se s tim nebude moc triskat, tak to bude dobry. Objem cca 120L, ladeni 40Hz.


Antonio: No to je zas takovy to tema, ze se to tezko rozlisuje, protoze to chce mit jak na doma, tak na obcasny "party" s kamosema...

Re: 15"/18" sub

NefroniK: Tak pak je to v pořádku.

Re: 15"/18" sub

Tak to jsi nepsal že je to na párty ale....Postav sub15 s Kappou pro a máš pokoj...a nebo teť si nepamatuji jak se jmenije ta bedna nebo kdo jí stavěl ale bylo to podobný RCFku  a mělo to trojůhelníkový bassreflex v každým rohu tady budou vědět kdo to stavěl to je taky dobrý....

(upravil NefroniK 25. 1. 2010 15:10)

Re: 15"/18" sub

jarda: bohuzial, neviem ako vyzera BC sub 15, nevedel by si mi poslat nejaky link? google mi vyhadzuje kadeco
hanzs: skusim simulovat este tu kappu 15lf, inak na doma tu bude maximalne na odskusanie

Re: 15"/18" sub

No a zesilovac - koukam, ze na Prodencu maji dalsi reinkarnaci kopie QSC a to EAW CAZ 800 - v mustku 560W/8ohm za 5600,- to bych asi v ramci neceho pokud mozno levneho doporucil...

(upravil NefroniK 25. 1. 2010 18:34)

Re: 15"/18" sub

Tak som si simuloval aj tu Kappu 15LF, vyzera to celkom dobre aj cena je este priatelna
http://img64.imageshack.us/img64/4053/kappa2.th.jpg

Medzitym sa mi podarilo najst aj ten sub15, ak to je teda toto: sub15
No mne sa moja simulacia pozdava viac, samozrejme oni maju asi praktickejsie skusenosti ako len simulacia, ale nie je to sice na Kappu 15LF ...

EDIT: narazil som este na konstrukciu EM15Bass

Co teda zvolit? SUB15, EM15Bass alebo jednoduchy BR ktory som simuloval? Co bude najvhodnejsie? Zvukovy rozdiel?

Re: 15"/18" sub

Som teda na 90% rozhodnuty pre simulovany BR s Kappou 15LF. Uvazujem este nad ochranou nejakou vyhybkou, povodne som rozmyslal nad bandpass 30-250Hz, 6-12dB/oct., ale pomaly sa schylujem k verzii 2 a tou je aktivna vyhybka - to by mi zaroven vyriesilo aj ako oseknut spodok zo satelitov, no osekavat ho na 250Hz mi pride dost vysoko. Samozrejme bolo by mozne zvolit mensiu frekvenciu ... co mi poradite?

Niekde som sa tu docital ze Behringer CX 2310 "nie je vyhybka" a co napriklad taky CX 3400? V bazari prodance.cz som nasiel Zeck CCR24 za 4000kc, to mi pride uz ale celkom dost na moje vyuzitie.
Dalej som tam nasiel nejaky zosilovac "Americky PROFI ZESILOVAC KUSTOM 2x200W/8ohm", bol by vhodny pre moje vyuzitie (sub)?

Re: 15"/18" sub

Zvol BCSUB15 a nebudeš litovat, ovšem frekvenčně to chce uříznout na cca 90-100Hz, jinak to hučí (při taneční hudbě). Zesilovač můžeš pořídit například to EAW CAZ 800, má to 2 roky záruku a když nehraješ často tak to můžeš s klidem poslat na reklamačku. Na sub v můstku do 8-mi by mělo být v pohodě.

Web

Re: 15"/18" sub

Nejak nechapu mistni nadseni pro "SUB15", coz je bassreflex s objemem 114 litru a ladenim 40Hz, na tom neni nic zazracnyho. Ano vyhodny pro laika je to, ze je to uz nakresleny planek. (Tim nechci rict, ze by nebyl vhodny, stejne jako ostatni planky na BR subbas).

Nefronik:em15bass nedelej, to se pro tvoje ucely nehodi, info o tom si muzes vyhledat tady ve starsich vlaknech.

Re: 15"/18" sub

hanzs: k tomu em15bass som sa prave docital ze je uz dost prepad na frekvenciach dokonca medzi 50-60Hz, co je pre mna naozaj nevhodne, preto uvazujem nad BR, pripadne nieco ako SUB15 (vzhladovo), ze by som tie 2 BR otvory zmenil na strbinu prepoctom podla aktualnej simulacie