(upravil NefroniK 28. 1. 2010 16:50)

Téma: 15"/18" sub

Zdravim,

chystam sa postavist subwoofer k bedniam ktore som "zdedil" od uja. Su to nejake stare home-made Tesly na domaci posluch, avsak vykonovo su celkom dostacujuce na mensiu indoor party. Potrebuje to vsak posilnit basy.
Pre orientaciu vykonovo: mal som k nim zapojeny "sub" z Geniusov 5.1 HT (ta prva generaica, svetle) a znacne vykonovo zaostaval (logicke smile)

Chcel by som teda postavit sub, a do uvahy pripadaju tieto menice: (preto je to v profi...)
Eminence Kappa 15LF
Eminence Kappa Pro 15LF
pripadne Delta 15LF, alebo Pro LF

Ktory z tychto by ste mi odporucali a aku k nemu ozvucnicu? Kludne to moze byt aj nieco ine v podobnej cene.

Ako druha je otazka zosilovaca: cim to vsetko zivit?

Dakujem za trpezlivost a odpovede smile

EDIT: zabudol som napisat ze zanrovo to bude hiphop/rap, takze potrebujem hlboke dunive basy cool
EDIT2: este by som dodal ze Technics SU-C800 U + SE-A900S (2x120W) dostaval z tych repro skoro maximum, pricom uz mierne zhasinalo podsvietenie ruciciek.

Re: 15"/18" sub

Ty menice, co jsi napsal na vyber jsou vsechny pouzitelne a rozdil mezi nimi je pomerne maly.
Mnohem vetsi problem hlavne financne bude ten zesilovac.

Re: 15"/18" sub

Mám Deltu15LF  jako sub k home made fullrange a jako ta delta je hodne silná až nesrovnatelná v pomeru s ''domácími subíky'' ale je to středobas, takže ty nízky basy nejsou v popředí spíš kope, kappa15LF PRO, ta by měla hrát líp spodky a zes RMX 850 do můstku,bednu SUB 15 od BC (110l/45Hz)

Re: 15"/18" sub

kašli na eminenci radši použij beymu-např. tuto http://dexon.cz/katalog/reproduktory/be … asovy.html je to minimálně o třídu kvalitnější měnič.

Re: 15"/18" sub

komin9: v cem je ta beyma lepsi oproti napr. Kappa PRO 15LF?? Ja myslim, ze vubec v nicem...

Re: 15"/18" sub

ja by som zobral nejaky 15 alebo 18". delta 15LF v 2.pasme, tu mam doma, hlboke basy takmer ziadne, ale zato pekne kope..asi pol metra od boxu je pocut aj maksi bas, ale nie je to ono..je to predsa len na stredobasove pouzitie...
neviem, mozno by som sa obzrel aj po Kapalite 3015LF alebo B&C 18PS76, nepocul som ich hrat ale zle to nebude..ten kapalite je lahucky, ani nie 4KG..kapu 15LF som pocul v jednom obchode a hrala celkom fain..

Re: 15"/18" sub

třeba v magnetech, ty co používá Beyma jsou daleko kvalitnější

Re: 15"/18" sub

komin9: co znamena v magnetech? Ta Kappa PRO ma BL=21 , a napr. Beyma SM115 za podobne penize ma BL=17, tak co je na tom kvalitnejsiho?

Re: 15"/18" sub

Whhahahha 2 Komin9:si mě rozesmál.....prej vykašli se na Eminenci a vem Beymu...to je moc i na mně

Re: 15"/18" sub

ked uz beyma, tak urcite nie tento 12"..na stranke beymy si pozri, je tam kopec basakov, ktore by na tuto funckiu boli vhodne..

Re: 15"/18" sub

Přeci mu ale nebudem doporučovat beymu..omg...Když už něco levnějšího,tak minimálně Eminenci a ve verzi Pro nebo BC 15PS100... do subu15 a nejlíp RCF LF15G401 a jeho dražší obnože...
Ale jak psal Hanzs....horší to bude se zesilovačem....na tom se nevyplácí šetřit...

(upravil stanley4a 23. 1. 2010 19:59)

Re: 15"/18" sub

beymu som mu neoporucal, i ked pevne verim, ze taka 18LX60 musi zahrat kralovsky pre jeho potreby, a pri dobrom!! zosiku to musi spravit riadny bordel...v podobnej cene by som ale skor volil RCF alebo PD ..nieco v basreflexe

Re: 15"/18" sub

já bych vzal zlatý střed a to LF15G401 v Prodancu za 4 667,- to mu udělá takový bordel.........Ale zase to chce pěkně nakrmit a pořád nevím,čím to chce tahat,páč na to RCFko by to chtělo aspoň 900-1000w sin...

Re: 15"/18" sub

18LX60 už se bohužel nevyrábí ale mám v subu 2x 18G40 a hraje to bohovsky wink

Re: 15"/18" sub

Bohovsky beyma?to si říkáš teť,ale kdyby ti nekdo dal do toho RCF LF18**** ,tak  uslyšíš ten rozdíl.nechápu jak si někdo může koupit Beymu 18G40 za cca 5000,když takový RCF LF18G401 za 5700 udělá lepší a kvalitnější službu....To nepochopím.....

(upravil stanley4a 23. 1. 2010 21:09)

Re: 15"/18" sub

no tam uz je aj vyssia cena, ale hrat musi super smile pocul som 4ks na kazdu stranu PD1850..aj to bola riadna supa..som mal pocit ze mi ze sa mi zosype zaludok..:D rad by som si niekedy vypocul nieco slabsie a porovnal..ale k takym moznostiam sa clovek nedostane kazdy den..vypocul by som si aj 18LX60 a porovnat to s rcf LF18G401..

Re: 15"/18" sub

18LX60 nieje zrovna výhra, kópia JBL2242 alebo podobného. Zastaralá koncepcia, zastaralý reproduktor.

Re: 15"/18" sub

No tak Precision Devices 1850 to je taky jiná káva....To jsme se ale dostaly od Beymy hodně daleko...Já třeba nechápu,že u toho PD1850 píšou že má 800w,ale při tom má 127mm cívku?No ono asi max zatížitelnost bude trochu někde jinde smile ,ale ta váha..omg 22kg!!!to je tak dobrý někam na pevné instalace,ale nekam to tahat to né.To si raději vezmu LF18X400 a to taky dělá neskutečnej bordel...

Re: 15"/18" sub

Kluci kluci... Beymu nemám rád, ale musím se k ní nadoma trošku přiklonit. Ty repráky mívají hodně příjemný zvuk, asi jako eminence, mají vyšší Qčka, takže hrajou mnohem plněji a "pod-básle", a smést celou beymu ze stolu... Pokud není potřeba nahánět poslední decibely, nadoma bude vždy výhodnější sehnat nějaký "pomalejší plandák" s Qčky kolem 0.4, bude to kupodivu i levnější....

Re: 15"/18" sub

Daj si tam Beymu 18P1200ND a mas klud. Ten hra lepsie ako EV180B a to je zase povedal by som lepsie ako RCF LFxxx. Kazdopadne neviem naco je dobre na doma 15 alebo 18" na basy, ale budiz. Toboz este k nejakej starej zlatanine.