Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » PA a zvukařina » Šneky s Kappou15LF + zosilňovač

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 24]

(upravil Dudel 16. 1. 2010 13:27)

Téma: Šneky s Kappou15LF + zosilňovač

Mám satelity DAN  PA 15/3/500 (Beta15, Alpha8, Apt80) na QSC GX3. Na basoch to rozhodne veľa vody nenamúti, preto by som si chcel v dohľadnej dobe postaviť dva šneky osadené Deltou15LF podľa tohto návodu:
http://www.repromania.net/projekty-pa/s … -15-lf.php

Som študent a ešte ním pár rokov budem, preto je každý peniaz dobrý. Uvažoval som nad takým riešením, že dokúpim ešte jednu GX3-ku a využijem ich integrované filtre pre sub/sat, takže ušetrím na výhybke (a možno kúpim radšej Kappy15LF). Problém asi bude s tým, že deliaca frekvencia je fixná (100Hz - na 15" šneky asi trochu nízko). Preto ďalšou zrejme lepšou variantou je RMX 850 v mostíku, ktorý do 4Ohm dodá 830W, čo je pre dve Delty15LF akurát a k tomu nejaká lacná výhybka BH CX2310 alebo MCX-200/SW. (Tiež by som váhal aj nad ultralacným Behringer EP2500; kamoš - DJ má dva a zatiaľ nemal žiadne problémy, no keď čítam fóra, tak sa veľa pekných vecí o ich spoľahlivosti nenapísalo ... lenže vzhľadom na to, že by som využil polovicu jeho výkonu, nemusela by to byť zlá kúpa)

Používané to bude priemerne jeden-dva krát do mesiaca na menšie kapelné koncerty (in/outdoor), poprípade dnb/housove akcie pre cca 50 ľudí. Potrebujem skôr "kick"-bassy, nech môj kopák ľudí poriadne potrasie, žiaden hlboký hip-hopový bass.

Cenová hranica je do cca 400€, ktoré som horko-ťažko našetril, preto vás prosím, aby ste nepísali vety typu "našetri si ešte raz toľko a kúp už dačo poriadne a nie sračky".

Oplatí sa do toho ísť?
Diky

Re: Šneky s Kappou15LF + zosilňovač

Deltu bych do šneku nedával. Zdá semi to že jsem to už někde viděl, ale delta je všeobecně spíše střed. Jako minimum bych bral Kappu 15 LF.

Re: Šneky s Kappou15LF + zosilňovač

Tak tak. Kappa stojí v DANe 85€, čo oproti 60€ za Deltu nie je moc. Ak by ti aj financie nevyšli, kúp jednu Kappu, a neskôr druhú. Bedne si môžeš spraviť aj dve, a zatiaľ budeš používať jednu. Nie?

Web

Re: Šneky s Kappou15LF + zosilňovač

Tohle čtení je hodně smutný. hlavně co se těch šílenejch nápadů DANu týká.
Doporučuju to dělat ve stylu DeadMAN-a, tedy kupovat co nejlepší a postupně upgradovat, když budou peníze...

(upravil Dudel 16. 1. 2010 17:58)

Re: Šneky s Kappou15LF + zosilňovač

Ok, tak teda Kappa 15 LF; tých 50€ zase nie je nejak moc ...
A čo s tým zosilňovačom?

Uvažoval som nad týmito ekonomickými variantami:
- Behringer EP2500 (kazovosť)
- QSC GX5 (slabé basy, veľmi rýchlo ide do clipu)
- QSC RMX 850 (830W v 4R mostíku - asi ideálna voľba)
- American audio VLP 1500
- Lexon 2000XL (až neprirodzene ľahký ...)
- RH Sound SP 1250QL (SP 400 [bez filtrov] mi voľakedy v mostíku poháňal sub s Deltou15LF a dalo sa to aj v clipe vydržať...)

Re: Šneky s Kappou15LF + zosilňovač

Všecko to je nic moc. Rozhodoval bych se mezi RMX850 a Behringerem, popřípadě něčím lepším bazarovým.

Re: Šneky s Kappou15LF + zosilňovač

Já osobně bych šel do toho RMXka. má to větší použití, i kdyby jsi časem koupil pro basovky něco lepšího.

Re: Šneky s Kappou15LF + zosilňovač

Já bych určitě nešel do ničeho co píšeš a z čistě ekonomického hlediska bych prošmejdil bazary a za chvíli tu bude ebay, budou jiné možnosti (doufám).

Re: Šneky s Kappou15LF + zosilňovač

Do ničoho? Ani to RMXko?
To sa mi javilo ako najideálnejšie riešenie. Nepotrebujem nič výkonnejšie, keďže pokračovať v zvukárčine nehodlám. A bazáre sú preplnené jedine behringerami ep1500/2500 a omnišrotmi; to musí mať človek fakt na to šťastie ...

Re: Šneky s Kappou15LF + zosilňovač

keby sa niekde v bazare objavilo BV-audio CF 1000 BM, tak to by som odporucal

Re: Šneky s Kappou15LF + zosilňovač

RMX alebo American Audio

Re: Šneky s Kappou15LF + zosilňovač

Ok, diky všekým za rady ... Potrebujem ešte vybrať výhybku. Po skúsnostiach s RH Sound CX 223 už neverím, že môže byť aj niečo horšie, takže postačiť by mi mohli tieto:
- CX2310
- MCX-200/SW

Neviem aké kvality skrýva MCX-ko, ale asi by som zobral radšej ten Behringer, ponúka o dosť viac možností. Respektíve navrhnite niečo iné za cenu do 100€...

Re: Šneky s Kappou15LF + zosilňovač

CX2310 mám doma. To neni vyhybka. Bál bych se jí používat do soustav s lepším krmením. Leze z toho xindl, a ne korektní bezpečný zvuk...

Re: Šneky s Kappou15LF + zosilňovač

Ja som mal doma RHS CX 223 a ... fungovalo to ... trochu ... som rád že som sa toho zbavil.

Nechcem za výhybku vyhodiť viac než 100€, tak si nie som istý, či je aj lepšia alternatíva než CX2310.

Re: Šneky s Kappou15LF + zosilňovač

Ludia prosim Vas a reprak B&C 15NW76 8 ohm do sneka? Kvoli EBP co je 182...ci za 206€ je zan uz vela?

Re: Šneky s Kappou15LF + zosilňovač

Technicky vzato ve šneku takový reproduktor může obstojně fungovat i ve "šneku". Lidé ho tak používají...

Re: Šneky s Kappou15LF + zosilňovač

Dik za odpoved,ja by som proste potreboval nieco,co pocut siroko daleko nech to duni poriadne s tymto to dosiahnem podla teba?

Re: Šneky s Kappou15LF + zosilňovač

Z levných crossoverů ti můžu doporučit DBX 223XL, pokud oželíš XLR konektory a spokojíš se s jacky, můžeš koupit DBX223 (bez "XL"), ten je ještě levnější.

Re: Šneky s Kappou15LF + zosilňovač

Este by som sa chcel spytat na ktore hodnoty sa musi pozerat pri vybere repra do šneka? FS/QES  a na BL mi bolo povedane ci este na nieco? Pri B&C Speakers 15NW76 8 ohm je nieco zle? nieco minus? nevyznam sa v tom a preto by som kus potreboval poradit...dakujem.

(upravil djmayo 27. 11. 2011 19:23)

Re: Šneky s Kappou15LF + zosilňovač

Snek s 15" v 2ks na basoch vela vody nenamuti a EM15Bas duplom ne lebo je to "kickbin" a dole to hra len ak su 4 boxi pri sebe. Snek od Visationu je na tom o poznanie lepsie je vecsi ma vecsiu vystupnu plochu a dlhsi zvukovod tak sa dadostane hlbsie a aj ked su 2 pri sebe co-to to hra aj tam dole. Pokail chces 2 subbasy a neplanujes v dohladnej dobe robit dalsie 2 tak odporucam spravit bud klasicky Basreflex, alebo Tapedhornu.

Do sneku ci Tapedhornu je vhodny 15" repro co ma EBP = Fs/Qes nad 120, BL aspon 23, no najlepsie je to aspon nasimulovat v hornrespe.

Příspěvky [1 až 20 z 24]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » PA a zvukařina » Šneky s Kappou15LF + zosilňovač

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£