Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » PA a zvukařina » Výběr měničů pro Folded horn

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [18]

Téma: Výběr měničů pro Folded horn

Zdarec, chtěl bych si postavit bednu - tlakáč basový - Folded horn http://www.speakerstore.nl/constructions/10 a chci, aby jste mi poradili, čim je lepší to osadit a proč. dikes ...     Chci tam narvat bud´ PD.1550 http://eshop.prodance.cz/Files/PD1550.pdf podle mě lepší ne? nebo PD.158? http://eshop.prodance.cz/Files/PD158.pdf smile

Re: Výběr měničů pro Folded horn

No záleží na co bude tahle konstrukce používaná. "Nejvíc" se hodí na techno a podobný styly kde je důležitý "třískání" basů. A co se týče výběru repra bych se přikláněl k PD158.

Mimo to s jednou 15" hornou moc nezahraješ, a už vůbec ne trošku odspodu a "hifi" z toho už vůbec neuděláš.

Ve velice podobné, snad i stejné konstrukci bedny jsem ji slyšel v počtu 2x6ks na "techno",DnB a podobný styl a hrálo to pěkně. Nad tím byly 18" na vyšší basy a 2x12"+2" na zvukovodech jako středovýšky.

Re: Výběr měničů pro Folded horn

s 15kou moc nezahraješ? postavil sem si na menší akce šneka s kappou a divil by ses jak to dokáže hrát, samozřejmě na velkou venkovní akci to není, na to mám jiný suby, ale na menší akci absolutně super

Re: Výběr měničů pro Folded horn

Já se taky divím když narvu 30 basovek D/B na stranu, každá 3x21":-).

Re: Výběr měničů pro Folded horn

Jo mám to na třískání basů a prosímtě vysvetli mi, proc je zrovna pd 158 pro tyto aplikace lepší.

Re: Výběr měničů pro Folded horn

Ono už výrobce doporučuje 158čku jako výborný reproduktor do zvukovodu. Ale je to i lehčí membránou a větším SPL. Má i větší magnet, i když o 500 Gaussů menší sycení, ale toho bych se nebál, u každého repra sycení spadne na dost nízké hodnoty.
A v neposlední řadě moje reference že jsem 1550ku nikdy v horně neviděl, a že jsem aparátů viděl už docela dost si troufnu tvrdit. Popřípadě se můžeš zeptat na foru Prodance pokud jsi nejsi mnou jistý. smile

Re: Výběr měničů pro Folded horn

Dobre dik
a co je SPL? smile

Re: Výběr měničů pro Folded horn

Akustický tlak. Čili větší dosažitelný akustický výkon v dB smile

Re: Výběr měničů pro Folded horn

jj už sem to našel. a lepsi 15" repro pro třískání basů asi už nenajdeš že?

Re: Výběr měničů pro Folded horn

No PD jsou dost kvalitní obecně, natož tak na tuhle instalaci. Nehledal bych v tom zase tak velkou vědu a zvlášť když budeš používat /tak zastaralou konstrukci/. smile Ono přeci jen záleží i na další faktorech jako je zesilovač a další věci. Mimochdem čím to budeš krmit? Vzhledem k tomu že hodláš používat repra od PD tak počítám že budeš mít nějáký Crowny, Camca, QSC, Cresty nebo snad Lab Gruppeny.:-)

Re: Výběr měničů pro Folded horn

Zesilovač budu hledat az potom, asi QSC. Znáš lepší konstrukci pro takové třískání?

Re: Výběr měničů pro Folded horn

Bednu bych určitě volil "zvukovodovou", čili něco co jsi postnul, popřípadě něco jako HD15 a její modifikace. Ono u takový "hudby" nejde ani tak o zvuk ale spíše o tu ránu/třísknutí a to 15" v krátký horně splní velice dobře. Bude to možná zavádějící, ale podívej se na nějáký slušnější "techno" aparát. Pokud nebude poskládanej stylem každá bedna jiný druh tak tam najdeš i podobný, ne-li stejný konstrukce o kterých bavíme.

Mimochodem i na živou hudbu se používají podobný horny, ovšem velikost je daleko větší, jsou v takových bednách i 2x21" nebo i 2x24", ovšem to je uplná jiná kategorie, ať už ceny, kvality, velikost nebo ceny.

Re: Výběr měničů pro Folded horn

Zjistil jsem, že HD15 je sračka a že to hraje blběě bassy. Potrebuju opravdu megahutný beat. Takže nestačí, když to bude kopat. Zná někdo lepší konstrukci? myslím že nééééé smile

(upravil Vojta 12. 1. 2010 22:07)

Re: Výběr měničů pro Folded horn

Jestli chceš ten tvůj /megahustý beat/ tak si pořiď 186/1850ku hornu. To jsou 18" a ty ti zahrajou s přehledem od 40-50 hz plnou parou. Asi ti fakt 15", a zvlášť jeden kus, nebude stačit.

Druhů beden je plná prdel, jen je třeba vědět jaký pásmo s tím chceš hrát a na co to má být využívaný. Ale počítám že pokud chceš pouze jeden kus tak to bude tak do většího obýváku.

Re: Výběr měničů pro Folded horn

Dobře ja ale nemam hned prachy na 40 x 186 horn, abych s tim zboural pulku města. Chci jen pomoct s výběrem. Mělo by to hrát určitě od těch 40 cca do těch 100Hz. Zatim dik za ochotu, jdu spát.

Re: Výběr měničů pro Folded horn

1850 Horn osazene PD 1850 jak říkal Vojta. Jeden reproň stojí sice 10 tis, a bedna je poměrně dost složitá, ale bude to stát zato. Ještě by mě zajímalo jak by při jednom až dvou kusech hrály tyto repra v X1. Taky by to nemuselo být špatně. Slyšel jsem že jedna X1 umí udělat celkem dost velký binec.

Re: Výběr měničů pro Folded horn

X1-ku mám prozatím ve 4 kusech je to opravdu solidní bedna. Hraje parádně odspoda. Trochu jsem se bál hraní venku, ale i tam jsem byl mile překvapen. Hraje to čitelně a hlavně daleko. Pro avizované styly by to ale asi bylo dobré doplnit ještě nějakým Kick-binem. Např. těmi HD15-kami.

Re: Výběr měničů pro Folded horn

1850 Horn bude 100% nejlepší, dík moc a sry za celkem zbytečný příspěvek. Až to budu někdy montovat, tak sem určitě hodím screeny.

Příspěvky [18]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » PA a zvukařina » Výběr měničů pro Folded horn

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£