Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Regulace hlasitosti potenciometru

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [20]

Téma: Regulace hlasitosti potenciometru

Zdravím, vím že jsem opravdu amatér, ale potřeboval bych poradit, jak mam regulovat hlasitost zesilovače. Pravděpodobně musím zapojit logaritmický potenciometr na vstup, ale nevím jak a nevím jakou má mít hodnotu, aby jsem se s regulací dostal na krajní poloze potenciometru na úplné ticho a na druhé krajní poloze na maximální hlasitost. Vstupní impedanci zesilovače nevím, takže byl bych rád kdyby jste mi napsali napříkald kolikanásobnou hodnotu by ten potenciometr měl mít (nebo o kolik větší), tu vstupní impedanci si už nějak zjistím. A kdyby jste mi taky poradili jak ho zapojit, jenom přece má tři vývody... Předem děkuji za odpověď.

(upravil millano 10. 1. 2010 16:15)

Re: Regulace hlasitosti potenciometru

P__ru_ka_pro_elektrotechniky.pdf   <--  TOHLE  SI STÁHNI  A  NASTUDUJ !!!  JE TO NEJLEPŠÍ KNIHA SE ZÁKLADY, KTEROU SEM  KDY VIDĚL !


edit: Co takhle trochu vlastní invence ?! lenochu !

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Regulace hlasitosti potenciometru

Dobrá, to bych měl schéma zapojení, ale pořád nevim hodnotu. Mam použít, stejnou jako je je vstupní impedance zesilovače, vyšší, nebo menší?

Re: Regulace hlasitosti potenciometru

Stejnou nebo o něco nižší, aby se nepokazil průběh regulace.

Ta vstupní impedance zesu je kolik?

Web

Re: Regulace hlasitosti potenciometru

millano alebo ALL nemozete to prosim dat tu prirucku na normalny server ? napr. rapid ? ten edisk je skurvene pomali ....taha mi to max 10kbps...

Web

Re: Regulace hlasitosti potenciometru

Co to máš za připojení? Mě to jede z eDisku 750kB/s.

Re: Regulace hlasitosti potenciometru

Já jsem se snažil, já už jsme snad prohledal celej web, ale mam takový pravidlo: Na NETu je všechno, ale nic se tam nedá najít. Našel jsem jen nějaký elektronický regulace, ale nic takhel jednoduchýho jsem nenašel... a ta impedance myslim 44kohm, ale nevím to jistě, budu to jistě vědět až ve středu

Re: Regulace hlasitosti potenciometru

Dej tam 50k/G a neřešto.

Re: Regulace hlasitosti potenciometru

z hlediska odstupu 10k nebo 22k

Web

Re: Regulace hlasitosti potenciometru

Tak děkuji za rady, přečetl jsem v tý příručce snad všechno co tam je o potenciometrech a děličích napětí, zjistil jsem že to mam zapojit asi takto:

- výstup zvukovky
XXXXX
. . . . X
. . . . X
. . . XXX
. . . X  X
. . . X  XXXXXXXXXX - vstup zesilovače
. . . X  X . . . . . . . .
. . . XXX . . . . . . . .
. . . . X . . . . . . . . .
. . . . X . . . . . . . . .
XXXXXXXXXXXXXXX - zem
-zem

Ale jestli mam to schéma dobře, tak to stejně nechápu. Když dám ten potenciometr menší než je vstupní impedance zesilovače (44k), tak nepoteče mi skoro všechen proud přes ten potenciometr místo toho aby mi tekl do zesilovače? Já fakt nevim, já to tu počítám už celej den a jsem z toho mimo.

Re: Regulace hlasitosti potenciometru

lebo to je napäťový delič, nie prúdový....

Web

(upravil lexx 11. 1. 2010 9:11)

Re: Regulace hlasitosti potenciometru

Někdy je lepší i větší hodnota. Nejlepší bude,když si koupí tři mono poťáky,po 10.- a vyzkouší si na jednom kanálu,jak mu to hraje. Hovno vím, o tom co má doma. Hodnotu 10k,25k a 50k, vyzkouší si-poslechne a pak si pořídí třeba kvalitní Alps.

Re: Regulace hlasitosti potenciometru

Vrazil bych tam 10k nebo 25k a vůbec neřešil.

Web

Re: Regulace hlasitosti potenciometru

Tak dobrá, děkuji moc za rady... ve středu to nějak zprovoznim... a omlouvám se, že jsem Vás otravoval...

Re: Regulace hlasitosti potenciometru

Buď úplně v pohodě!

1. Každej někdy nějak začínal
2. Aspoň dokážeš napsat, co chceš, a to správně česky

Web

Re: Regulace hlasitosti potenciometru

A kde se dá takovej potenciometr dneska koupit? smile
V gme očividně ne, ty nefungujou, alespoň to, co jsem dostal, bylo špatně slisovaný a akorát k vzteku.

Web

Re: Regulace hlasitosti potenciometru

Staré velké TP289, nejlepší toť TESLA typy, mají v omezeném výběru v EPA, kousek od Anděla. Tuším že zrovna 25k/G tam je smile

Web

Re: Regulace hlasitosti potenciometru

ja kupoval nedavno potenciometry v hadexu, dva uplne stejné, jeden běhá jak víno, při otáčení není v repru slyšet sebemenší lupnutí či šumění.. ten druhý je zas uplne jiný, při otáčení se v jednom místě zadrhává a náležitě o tom dává zvukově vědět:)  u levnejch si clovek asi nevybere, na prodejně je asi dobré ho nejdříve vyzkouset alespon točením..

Re: Regulace hlasitosti potenciometru

já měl nějakej bazmek v preampu a po chvilce nasrání tam hodil alpsa... jsem línej, no smile

Re: Regulace hlasitosti potenciometru

Ale jo, ALPS, zvláště "bjůty", je jiná liga... Kombinace HS-DAC - 10k ALPS - DPA223 - dvoupásma od Dawsooa mě dostává smile

Web

Příspěvky [20]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Regulace hlasitosti potenciometru

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£