Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Eminence KAPPA 15 LF vs. SPH-390TC

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 23]

Téma: Eminence KAPPA 15 LF vs. SPH-390TC

Nazdar, který sub by byl vhodnější do subW na domácí kino?

Ve WinISD vychází frekvence pro Kappu (-3dB) níže než pro Monacor který je určen pro Hi-Fi, ale Monacor má zase o dost nižší Fs (23Hz oproti 39Hz na Kappě). Nebo je to jedno jaké to má Fs?

Prostě chci nějaký dobrý 15" do ceny 4000 kč.

Díky.

Re: Eminence KAPPA 15 LF vs. SPH-390TC

Z těchto dvou jednoznačně monacor.

Re: Eminence KAPPA 15 LF vs. SPH-390TC

Díky

Re: Eminence KAPPA 15 LF vs. SPH-390TC

Z těchto dvou jednoznačně Eminenci. A to i kdyby Monacor stál polovinu své ceny.

Re: Eminence KAPPA 15 LF vs. SPH-390TC

A čo má ťupať na eminencovi ? Až sa rozhodneš a kúpiš predsa ten monacor (lepšia voľba), hoď fotku zadnej strany repro, ak budeš môcť.

Web

Re: Eminence KAPPA 15 LF vs. SPH-390TC

Monacor, ty nejspodnější frekvence ti Eminence nezahraje. Lepší by bylo použít dva suby osazené třeba SPH-250TC v uzavřenkách, v rozích.

Není to jedno jaké je fs.

Re: Eminence KAPPA 15 LF vs. SPH-390TC

Ok, beru monacor. Až bude fotku hodím.

Re: Eminence KAPPA 15 LF vs. SPH-390TC

Antonio, v prvním příspěvku se píše něco co je v rozporu s tvým tvrzením.
Nerozumím tomu, že mu doporučujete ke koupi reproduktor za 3400,- a ani nenapíšete proč by měl připlatit takový balík oproti Kappě, která je imo v každém ohledu lepší reproduktor. Každý SW má aktivní korekci LP a není proto problém ho nastavit tak, že výsledek bude stejný s Monacorem. Za mnohem menší peníze by získal reproduktor s daleko kvalitnější magnetickým obvodem, žádné čínské kdovíco.

Re: Eminence KAPPA 15 LF vs. SPH-390TC

MethMan: Nemůžu za to, že dotyčný ladil jinak...

Těch 3.4k se mě zdá taky dost, ale ta fabrika, která ho má na svědomí, má v programu jiné zajímavé kousky basů/středobasů/výšek, které jsou moc dobré a tak se nebojím toho, že by tohle měla být vyjímka. Ale z tvé fundované reakce očekávám, že jsi se s ním setkal, když tohle píšeš, že?

Nesouhlasím s korekcí takových a jiných PA, předně na ten spodek musí být měnič stavěnej - nízkým fs, dostatečnou Xmax, velmi nízkým laděním BR nebo uzavřenkou, aby to byl poslouchatelný subwoofer, pak eventuálně korekčit, je-li to třeba.

Re: Eminence KAPPA 15 LF vs. SPH-390TC

Nevyčítám ti to smile
Já jsem se s ním k mý nekonečný smůle nesetkal. Je to hi-tech. Asi musí používat nějaký špičkový magnety, když jsou z 65oz magnetu schopni vymačkat to co ty blbci americký dokážou až s dvojnásobně těžkým.
Co se korekcí týče zkratkou LP jsem myslel dolní propust - nedílnou součást každého SW se souhlasem nebo ne.
Neposlední výhoda je následná prodejnost. Ten monacor bude těžko prodávat i se slevou 1500,-. Kappu se slevou 1000,- prodá ještě ten den.

Re: Eminence KAPPA 15 LF vs. SPH-390TC

Jako bys nevěděl, že nehraje roli jen magnet ale i cívka. Nemám to ověřeno, ale mám za to, že u PA si nedovolují čtyřvrstvé cívky (alespoň z jedné strany formeru ne) kvůli příkonu - mezizávitové teplo, to je použito u toho Monacoru a tak není třeba tomu dávat větší magnet.

Třeba to bude mít celej život. smile

(upravil Vojta 30. 12. 2009 17:59)

Re: Eminence KAPPA 15 LF vs. SPH-390TC

Antonio, až budeš nějáký opravdový PA reprák držet v ruce - pindej, ne Kappu za 2k.

Btw to vaše pindání o PA mě už někdy fakt nadzvedává ze židle.  Krom lidí jako MethMan a MaBat kteří se motaj kolem tě zvukodovů, což vypadá velice zajímavě a výsledek by měl být solidní, nemáte o PA páru. Zajděte si alespon do Prodancu nebo kamkoliv jinam  na ty bedny podívat než o tom budete kecat.

Re: Eminence KAPPA 15 LF vs. SPH-390TC

Co konkrétně se ti nelíbí, o čem mluvíš?

Re: Eminence KAPPA 15 LF vs. SPH-390TC

O tom jak PA něco nezahraje, co se kde nepoužívá a jak to MUSÍ hrát hůř než HI-FI. A už vůbec nemluvím o tom jak kecáte do konstrukcí, vhodných repráků a tak. Neříkám všichni, jsou ti lidi kteří o tom ví docela dost a takový věci neřeší viz například ty dvě jména co jsem nadhodil. Ale jsou i jiní. Ale nebudu ti to vysvětlovat do té doby než se tím bude živit a vědět, že jsou PA které hrajou velice solidně a co do jistých parametrů natřou všem prdel. A není to jen řev a hluk.

Re: Eminence KAPPA 15 LF vs. SPH-390TC

Vnímáš to všechno povrchně, nejspíš ta velikost/robustnost/pevnost PA tě podněcuje věřit tomu, že takový PA prostě musí hrát lépe než cokoliv jiného. Ovšem chyba lávky!

Víš, u domácího sub-speciálu je nutný mít nízké fs, to není parametr pro srandu králíkům... profi stejné velikosti se 20Hz opravdu neblíží. Tahle hifíčka jsou schopná tlačit celé pásmo až k těm 20Hz bez většího poklesu, některá jsou optimalizována pro (nejlépe) uzavřenku, jiná pro bassreflex, a pokud to bassreflex je, funguje jinak než v případě nízko laděného PA. Budeš-li se snažit tlačit profíka až k 20Hz, veškerý ten nejspodnější sound půjde skrz někdy úzkopásmově naladěný bassreflex, předek membrány příliš nehraje. To je sice normální, že na frekvenci naladění nátrubku hraje jakoby jen on, ale v případě takového ladění PA je nátrubek mimořádně citlivý. Takže po PA nechtěj co neumí. wink

Re: Eminence KAPPA 15 LF vs. SPH-390TC

Víš co Toníku, přiď se podívat na Sonisphere Festival a pak mrč o PA, nátrubcích, velikost a pevnosti. Nemyslím to jako provokaci ale jako fakt. smile
Neříkám že nemáš v mnoha věcech pravdu, to ano, ale bavíme se primárně o funkčnosti PA, ne o tom ho tahat někam kam absolutně není dělaný. A i když už tak většina slušných basovek ti zahraje 25hz/-10db, což je velice slušná hodnota, namátkou SB28 od L Acoustic, D/B Jsub nebo Infra, starý Turba TMS2 a tak dále.
Jen doplním že i s dobře navrženou bednou kombinující vhodné PA reproduktory by měl být výsledek více než slušný-viz 12" zvukovody s DE250 a 12" na kterým pracují MaBat a MethMan. Ale rozebírat to nebudu, každej na to má jinej názor (o tom taky diskuze je) ovšem v mnoha věcech (teď promiňte ten výraz) "amatéři a domácí poslouchači" berete PA jako nic jiného než výrobnu hluku.

Re: Eminence KAPPA 15 LF vs. SPH-390TC

Nejlepší je spojit dohromady kmitací systém z hifi reproduktoru a magnetický systém z hodně solidního PA reproduktoru...

Re: Eminence KAPPA 15 LF vs. SPH-390TC

Vojto, já o PA nevím v podstatě nic. smile

Re: Eminence KAPPA 15 LF vs. SPH-390TC

MaBate, já myslím že nejde o to vědět až tak o PA, ale nebát s to použít a použít to správně. A myslím že až to s těmi zvukovody dokončíte tak to bude hodně solidně hrající bedna která bude konkurovat hodně aparátům a nikdo to nebude "dělit" na PA/HIFI. smile To je můj názor, neb proč by si s tím někdo (Geddes) dělal takovou práci když by to nehrálo.

Re: Eminence KAPPA 15 LF vs. SPH-390TC

Předesílám, že nemám žádný zájem na flamewaru PAxHIFI. Co se SW týká nemá smyslu na reproduktory pohlížet jinak než jako na pumpy na vzduch. Jaký akustický tlak ze SW dostanu závisí u nejspodnější oktávy velmi zásadně na místnosti. V mé je nejnižší mód na 28Hz. Pokud bude mít SW, který bude umístěn v jeho uzlu -10dB pokles vůči "střední hodnotě", tenhle mód jej o klidně těch 10dB zesílí, aby mi na 33Hz společně s dalším módem udělal interferenční pokles -20dB. Pod prvním módem se místnost chová jako poddajnost a její chování je nejpodstatněji ovlivněno její vzduchotěsností. A proč to píšu - Nezáleží (v rámci zdravého rozumu) na frekvenční průběhu SW, protože záleží na umístění v reálné místnosti. Tam se to zcela zásadně změní, proto nejsou podstatné T-S parametry. Lepší Kappa než SPH - je levnější a udělá stejnou službu.

Příspěvky [1 až 20 z 23]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Eminence KAPPA 15 LF vs. SPH-390TC

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£