Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Gramec Tesla NC 452 - seřízení?

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 32]

Téma: Gramec Tesla NC 452 - seřízení?

Ahoj, včera jsem dostal NC 452ku.. smile Trošku jsem jí dal do kupy dal si tam svojí přenosku (Goldring elan / Music hall tracker), protože tam žádná nebyla, připájel cinche a musím říct že to hraje celku slušně (zesilovač Pioneer SA-608). Štvou mě ale dvě věci, ramínko po stisku tlačítka žuchne na desku celou vahou a to určitě není dobře, zvedá se pak už hezky pomalu. Další věc je že se gramec nevypne, když dojde na konec desky, když ale vezmu ramínko a ješte kousek ho posunu vypne se to. Jde to nějak seřídit a ví popřípadě někdo jak? Taky by mě zajímalo co na tento gramec říkáte a jaký je vlastně rozdíl oproti mercedesu NC 450? Předtím jsem měl NC 470, která mi teď leží pod postelí. Myslíte že jsem si přilepšil? smile

Re: Gramec Tesla NC 452 - seřízení?

Hoj,
mrkni tady pro pár info. Pár kontaktů tam taky najdeš.
Co se týče rozdílů mezi 452-450 tak na první pohled je jasné,"má místo P1101 úplně jiné raménko, s magnetickým antiskatingem u paty"

Re: Gramec Tesla NC 452 - seřízení?

To je jasné, mě spíše zajímalo co na to ostatní dle zkušeností, jak kdo soudí který znich je zdařilejší a tak. Ale díky mrknu

Re: Gramec Tesla NC 452 - seřízení?

Zrovna rozvažuji náhradu za nějaký jiný gramofon, protože už nechci trápit vinyly na Moderatu a taky by mě zajímaly hlavně rozdíly z pohledu uživatele, takže výrobní vady, závady mechanického rázu, které se projevují třeba až v dnešní době, hluk motoru, brum atd. Zajímalo by mě to hlavně u NC450, NC452 a NC580, který z nich je nejlepší volbou, když se nezahrne vliv přenosky. Tak pokud máte někdo znalosti a zkušenosti, podělte se, prosím.

Re: Gramec Tesla NC 452 - seřízení?

tipuju NC450.

Web

(upravil froggg 30. 12. 2009 13:34)

Re: Gramec Tesla NC 452 - seřízení?

Omlouvám se předem Ukiimu, že mu to téma táhnu trochu jinam, ale něco mi říká, že
tohle (Lenco L450) má taky původ v Litovli a že to do NC450 nemá daleko. Jen by mě zajímal rozdíl.

Opamp: Dík, taky je to zatím můj favorit, pokud někdo nevyvrátí. Zahrnul bych do výběru i NC500, ale ta už se mi nelíbí vzhledově a tuším, že nemá ani přepínání rychlostí pomocí přepínače...

(upravil juras99 31. 12. 2009 9:06)

Re: Gramec Tesla NC 452 - seřízení?

Včera jsem konečně zprovoznil NC 500 kterou jsem před půl rokem vztekle hodil do skříně poté co mi na ní po měsíci tmelení a broušení popraskal nový lak. No a hraje to slušně. Sice nemám a asi nebudu mít všechno nastavené dokonale, preamp mám zatím bastl z hadexu, přenosku musichall tracker ale ten "analogový zvuk" je fakt bomba. Sice to přičítám spíše vyššímu zkreslení u gramofonu než nedokonalosti CD ale fajn se to poslouchá. NC 500 má ale oproti NC 450 pro mě pouze jednu výhodu - je menší. Jinak rychlosti se přepínají přehozením řemínku, automatika veškerá žádná když jehla dojede nakonec tak se gramec ani nezastaví, natož aby se jehla zvedla z desky. Pouze když se ramínko vyjme-vrátí do stojánku tak ze to zapne-vypne. Je to takový "Pure" stroj. NC 450 (vlastní otec, já jsem s ím vyrůstal) je v tomhle zcela dokonalý, nastavení rychlosti pomocí stroboskopu, tlačítkové ovládání atd... uvnitř je to ale dost komplikovaný výtvor. Jinak to lenco je podle fotky totožné...

Re: Gramec Tesla NC 452 - seřízení?

podle fotky víceméně ano, spíš jsem myslel odlišnosti v použitém talíři, subtalíři, motoru atd. Ale ono to asi bude stejný i v tomto. Já už jsem prakticky pevně rozhodnut pro NC450, teď už jen nějakou slušnou splašit. smile Po vejplatě si hodím poptávku do bazaru, zatím mužete rozjímat o prodeji, vy, co ji vlastníte a jste ochotni ji pustit smile

Re: Gramec Tesla NC 452 - seřízení?

NC500 doporučuju jako druhýho kandidáta. Kvalitativně téměř totéž, oholen na minimum byl uživatelský komfort (viz juras99). A to že je menší, v obvyklém "věžovém" rozměru 42 cm, je pro někoho výhoda zásadní, ve smyslu "killing argument" smile

Web

Re: Gramec Tesla NC 452 - seřízení?

Pro mě tento killing argument padá, jelikož můj silič Toshiba má šířku 45 cm smile A dokončení projektu symouše je v nedohlednu, protože donekonečna vylepšuju návrh DO a serepetiček okolo big_smile Navíc mám desky jak 33, tak 45 a přehazovaní řemínku by mě mohlo časem odradit od poslechu...

Re: Gramec Tesla NC 452 - seřízení?

Toho přehazování se neboj, trvá asi tak vteřinu.

Re: Gramec Tesla NC 452 - seřízení?

Tak. Zásadnější je, že to po dohrání desky nezvedne přenosku, takže to musí člověk hlídat.

Web

Re: Gramec Tesla NC 452 - seřízení?

Koukám že to tu trochu ožilo, tak zvedání ramínka po dohrání desky už jsem opravil, je tam ledka a nejspíš fotoodpor, když přenoska dojde na konec desky, vsune se mezi ně taková kovová tyčinka a "zatmí ledku" pak se to zvedne, ta tyčinka byla nějak ohnutá, takže se tam dostala až když byla přenoska nad etiketou desky, narovnal jsem ji a už je to v pohodě, ale pořád mě štve že při spuštění ramínko žuchne na desku celou vahou. Mělo by se spouštět pomalu, ne?

Re: Gramec Tesla NC 452 - seřízení?

Mělo by. Bejvá to na hydraulickým principu, asi z toho ten olej nebo co tam má být už vysublimoval...

Web

Re: Gramec Tesla NC 452 - seřízení?

Je tam zvedáček s olejovým tlumením, ovládaný elektromagnetem. Podle toho jak to pisuješ, olej už tam zřejmě není. Nikdy jsem to neměl rozebrané, takže Ti nic konkrétního poradit nemohu. Každopádně ty "pády" ramínka nesvědčí ani desce ani hrotu přenosky  sad

Re: Gramec Tesla NC 452 - seřízení?

Sendy by věděl víc, asi nejvíc..

Web

(upravil frantah 6. 1. 2010 16:29)

Re: Gramec Tesla NC 452 - seřízení?

Taky mám NC452 a to rychlé padání ramínka dělala hned nová. Asi to tak bude blbě vyřešené z výroby, bo to dělaly oba kusy, co jsem zkoušel na prodejně. Kupoval jsem gramec po revoluci, když se vyprodával za nějakých 1700Ká, či tak nějak. Měli tuším poslední dva kusy. Na tom vystaveném kusu mi zřejmě taky vadil ten rychlý pohyb ramínka dolů, tak jsem si nechal donést druhý kus ze skladu, ještě originál zabalený. Ten to dělal taky, ale byl aspoň netknutý, měl však bílý plexikryt. Vydrndával jsem si z toho vystaveného kusu ten do hněda tónovaný dekl k tomu zabalenému stroji a tak mi prodavačky vyhověly, aby se mě už konečně zbavily:-)). Na gramec jsem si pak toliko přidělal CINCHe a původní odpínání signálových cest multiplexorem, tuším 4053, jsem vyřadil a nahradil zkratováním výstupů přes rozpínací kontakty relátka.

(upravil Birkoff 6. 1. 2010 16:49)

Re: Gramec Tesla NC 452 - seřízení?

JJ, už si to přesně nepamatuju, kupoval jsem ho ještě o něco dříve než ty, ale myslím si, že ta 4053 jen výstup zkratovává a ve stavu "vysoké impedance" to podle mne signálu neublíží. Nevím, jak ti to chodí s relátkem, ale v původní verzi to bylo tak tiché, že nebýt přirozeného praskání desky bylo vypnutí na konci desky prakticky neslyšitelné včetně zvednutí ramínka. Jinak ramínko šlo dolů sice rychleji, než např. u NC420 nebo 440, ale nebylo to "žuchnutí", jak píše Ukii. Takže něco by s tím mělo jít udělat.

(upravil frantah 6. 1. 2010 17:22)

Re: Gramec Tesla NC 452 - seřízení?

Právě že ten multiplexer je zapojen jako dva přepínací kontakty relé, takže signál prochází v zapnutém stavu přes kanály fetů. Relátko je tichounké, je tam to malé černé MEISEI M4H-05V či tak nějak, ještě z doby, kdy se "U Chobotů" dalo koupit jako "Made in Japan". Navíc je cívka buzená ještě přes R-C filtr, takže relé tahá i odpadává pomalu a  provozní napětí na cívce je snad jen 3,6V. Stačí to, kontakty spolehlivě rozepnou.

Re: Gramec Tesla NC 452 - seřízení?

Aha - tak to jsem žil v omylu, pak je relé na místě.

Příspěvky [1 až 20 z 32]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Gramec Tesla NC 452 - seřízení?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£