Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » kvalitní hifi zesilovač DIY vs. komerce

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 24]

Téma: kvalitní hifi zesilovač DIY vs. komerce

Zdravím všechy audiofily smile
Již nějakou dobu toužím mít doma kvalitní hifi aparaturu. Loni jsem se rozhodl pro stavbu reproduktorů (1m vysoke 3p sloupky s 8" Usher 8137) a radeji s lehkym predstihem bych Vás chtěl požadat o radu ohledně zesilovače.Který by mne nelimitoval ani do budoucna ..  Zda je lepši stavět (např nektere zde tak oblibene DPA) ,či koupit nektery komerční vyrobek-nejspiše z druhe ruky kvuli cenove dostupnosti .. Popravde nemam tak zcela ucelenou predstavu v jake cenove relaci se da pořidit neco už trochu na urovni. předpokladem je kvalitni poslech v bezne mistnosti na vyššich urovnich hlasitosti smile
očekavane parametry: THD < 0,00x ,  min.2x100w /4-8ohm, s/š 100dB+, s kompletnimi ochranami, nejlepe Volume pres DO smile Price 5-15k smile
Všem moc děkuji za přínosné reakce,očekávám rady především těch zkušených smile

Re: kvalitní hifi zesilovač DIY vs. komerce

Postav si nějaké DPA- 223, 222 ... (desky má aldax)

Web

Re: kvalitní hifi zesilovač DIY vs. komerce

uvažuji otom, nejake desky jsou koukam i v bazaru.. jak si proti takovym asi stojí např moduly EZK? např ten Mosfet..http://www.ezk.cz/stavebnice_moduly/fmd1200.htm

Re: kvalitní hifi zesilovač DIY vs. komerce

EZK je kvalitativně o několik tříd pod DPA a zřejmě i pod komercí.

Web

Re: kvalitní hifi zesilovač DIY vs. komerce

Nej co se dá za ty prachy sehnat z komerce je asi NAD. Z použitých se do 15 nechá sehnat nějaký starší DPA, ADCOM, Accuphase nebo třeba Proceed - což už je dosti slušná mašina.

Z DIY běžně sehnatelného je doporučení jasné (DPA222/223) a nebo se ještě nechaj sehnat oficiální desky na silnější modely u pana Kohouta v pěkné kvalitě za ještě pěknější cenu.

(upravil sinclair 14. 12. 2009 19:53)

Re: kvalitní hifi zesilovač DIY vs. komerce

Taky bych chtěl mašinu, která by mě příliš nelimitovala do budoucna. Třeba M5, 850CSi,  750CSi nebo i vcelku dost jetou Testarossu či Murciélago v ceně tak 500-800k....

Web

Re: kvalitní hifi zesilovač DIY vs. komerce

Pokud máš na mysli 500-800k€, tak to asi nebude problém. lol

Re: kvalitní hifi zesilovač DIY vs. komerce

Chce kvalitni hifi aparaturu - ne high end - takže je to reálný big_smile

Re: kvalitní hifi zesilovač DIY vs. komerce

Neser se s tím, kup si hotovou věc s DO. Než by jsi to postavil na koleně, zabiješ s tím spoustu času. Stavět se vyplatí jen velmi dobré nebo naopak velmi jednoduché anebo speciální věci. Ne něco, čeho je všude za korunu pytlík.

Re: kvalitní hifi zesilovač DIY vs. komerce

DPA je hodně dobrá věc! A mrkni se na Quartovu novou verzi... Takovejhle zesilovač tovární výroby by stál majland

Re: kvalitní hifi zesilovač DIY vs. komerce

D.O. si udělá z násady starýho smetáku? Signore Dudek dělá super věci, ale tenhle hoch si nepostaví ani vlastní ...
Buďte kurva soudní, nabije si na tom držku. DIY není pro každýho, dyť ani neví co chce a už vůbec proč to chce.

Re: kvalitní hifi zesilovač DIY vs. komerce

Meth man má pravdu - mrkni se po ojetých NADECH , DENONECH řady 1500 a výš, onkyách vyšších řad, revoxech a mnoha dalších. Vyhni se HE značkám nižších řad - většinou je to dost průser hlavně dimenzováním. Sehnat se toho dá dost... od žlutý řeky není až tak špatnej vincent i když na můj vkus trochu patlá.

(upravil Power of Bass 16. 12. 2009 22:17)

Re: kvalitní hifi zesilovač DIY vs. komerce

Sinclair -  Netvrdím přeci že chci HI-end za hubičku !  ,ale radu co se dá sehnat za rozumnou cenu pro nekoho kdo si momentalne nemuže dovolit dat do toho 50,100k a vic..  nechapu proč hned tak nepřatelske reakce sad
JTO - přesně tak! díky !
MethMan - 1. tak paron,ale s tim že ani nevim "proč to chcu" už to trochu přehaníš ne big_smile
                2. DO neni podminkou,jen bych ho rád,ale dokažu se bez něj obejít ...
                3. mám sice omezené možnosti,ale nevím kdes  přišel na to že bych to nedokazal postavit -nebo jsi snad myslel návrh vlastni konstrukce/zapojení?
                4. času mám dost..
Opamp  -  konkretne i ten Mosfet? odstup s/š, THD  0,005%  z ceho jineho než z uvedenych parametru tak soudiš?  tuším že nektery z jejich modulů taky využiva koncáky BD 911/912 jako DPA ,cimž však nijak nezpochybuji konstrukčni propracovanost DPAček..
šlo mi jen o nestranné shodnocení pro a proti Diy a "komerce" a nasledne konkretnich "projektů" ...
           
Ale omlouvám se všem,že nejsem vševědoucí.. to bych sem pak ale nemusel chodit a ptát a že smile

Re: kvalitní hifi zesilovač DIY vs. komerce

Podívej, vím o zesilovačích v podstatě kulový, ale čtu to co o nich ti, kteří vědí, píšou. Tebou uváděné parametry rozhodně netvoří podstatu jejich sdělení, spíše vidím věci jako je minimalizace přechodového zkreslení, vnitřní struktura, saturace jednotlivých stupňů atd. Všimni si, že Tebou "běžně" uváděné parametry zpravidla nekorelují s tím co si o nich pak jejich posluchači myslí. Jinak si dělej co chceš - já jsem se na věc díval po svém a  na základě svých zkušeností - DPA222 mám smile

Re: kvalitní hifi zesilovač DIY vs. komerce

Basová Sílo, prosím, který MOSFET konkrétně to je?

Web

(upravil Pepa 17. 12. 2009 10:50)

Re: kvalitní hifi zesilovač DIY vs. komerce

Basmen: Když máš dost času, prostuduj si všechny příspěvky o zesilovačích zde na Audiovebu, případně na Slovanetu. Potrvá to mnoho hodin, ale výsledkem by mělo být přinejmenším poznání, že cesta přes EZK nevede. Do 15000 Kč sestavíš nanejvýš slušný konec, a kde máš předzesilovač s DO a vstupy? Proto si rozmysli, co vlastně chceš za těch pár korun pořídit a nakonec ti bude východiskem koupě starší mašiny, jak ti radili jiní.

Re: kvalitní hifi zesilovač DIY vs. komerce

V posledni dobe jsem nic nestavel, ale s rozpoctem jaky mas si nedovedu predstavit ze by to mohlo jit.
Osobne bych Ti doporucil koupit neco uz hotoveho a poslouchat. Kdyz se Ti to nebude zdat, muzes prodat/vymenit. Staveni Ti zabere par tydnu nebo mesicu podle Tve zrucnosti.

Re: kvalitní hifi zesilovač DIY vs. komerce

opamp - tušim že nabizeji jen 2 modely , ten na ktery jsem postoval odkaz smile (http://www.ezk.cz/stavebnice_moduly/fmd1200.htm)
to mi vazne chcete tvrdit,že 15klacků jsou jen "drobné" za ktere se neda sehnat nic "použitelného" ?

(upravil pistole 17. 12. 2009 12:02)

Re: kvalitní hifi zesilovač DIY vs. komerce

Svojí radu jsem již řekl, ale nevím proč se na Meth Mana čertíš? Meth Man ti neřekl nic divokého, jenom reálně zhodnotil tvojí situaci a dal ti to nejlepší doporučení jaké mohl ... To že nevíš co chceš neznaméná že bys neznal směr , ale že nedokážeš zhodnotit jaké náklady vedou k dosažení cíle.

BTW náklady na postavení zesilovače třídy DPA 222 jsou 15-20k jenom materiál (včetně plechařiny a tak) kdo si myslí že míň asi bude překvapen až si to všecko hezky sečte wink... Teda pokud nechceš aspirovat na kategorii -přehlídka humusu....

takže si prolítni aukro a e-bay a hledej denony, nady atd... Měl jsem kdysi DENON PMA735 dá se sehnat za pár tisíc a rozhodně to hraje docela hezky (je to to absolutní minimum podobně jako nad 320)- samozřejmě z dnešního pohledu to nestálo za mnoho ale už to hrálo

Re: kvalitní hifi zesilovač DIY vs. komerce

Chce si to ujasnit co chceš, jaké máš možnosti v diy (zkušenosti, měřáky,výroba mechaniky..) Na základě toho zvážit jestli něco stavět nebo koupit spotřebku. EZK pust uplně z hlavy..další možností je pak něco z Aldaxu. Nejlepší ale i nejdražší je DPA. A třeba Bobek 223 by ti do ceny vešel...

Web

Příspěvky [1 až 20 z 24]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » kvalitní hifi zesilovač DIY vs. komerce

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£