Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » PA a zvukařina » Stavba PA subwooferu s Eminencí Kappa 15 LF

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 32]

Téma: Stavba PA subwooferu s Eminencí Kappa 15 LF

Potřebuju poradit nebo spíš porovnat výsledky s někým jiným . Bednu mám už hotovou . Její vnitřní objem je čistých 129 litrů. Jak jsem psal v nadpise, tak to mám osazené Eminencí Kappa 15 LF . Nejsem si jistý s délkou 2.bassreflexů, protože ve WinISD vychází na resonanční frekvenci bassreflexu 43Hz délka 150mm a v BassBox Pro 81mm .průměr bassreflexu je 103 mm.  Také nevím jestli se od vnitřního objemu odečítá objem basreflexů...

Takže jestli má někdo čas tak mi to prosím porovnejte...

ještě jednou :

čistý objem bedny : 129 litrů
osazení : Eminence Kappa 15 LF (600W RMS 8ohm )
resonanční frekvence bassreflexu :43Hz
tlumení : částečné ( asi 25 % )
2 × basreflex průměr 103 ,délka ...?????

Re: Stavba PA subwooferu s Eminencí Kappa 15 LF

Jo odečítá. Délka bude cca těch 150mm.

Přesně tohle mám doma smile

Re: Stavba PA subwooferu s Eminencí Kappa 15 LF

Tak ok, díky moc. Zkoušel sem to na zesik 80W 6ohm. A padaly mě obrázky ze zdi big_smile .Sem zvědav co bude padat na 500W big_smile

Re: Stavba PA subwooferu s Eminencí Kappa 15 LF

to ti padne akurat tak stena

Re: Stavba PA subwooferu s Eminencí Kappa 15 LF

S tema 500Wattama opatrne, jestli do toho pustis nejaky techno, tak ta Eminence pujde brzo kukat .)

Re: Stavba PA subwooferu s Eminencí Kappa 15 LF

Tak to som zvedavy big_smile Ja som honil 2xKappu 15LF v paralelnom zapojeni do 4ohm so zosikom Mackie FRS-2800
( 2800w do 4ohm ) cely vecer to hralo na 3/4 a v pohode kappy drzali. Takze s hanszom nesuhlasim

Web

(upravil DeadMAN 18. 12. 2009 21:51)

Re: Stavba PA subwooferu s Eminencí Kappa 15 LF

...a vtedy si sa zobudil a držal si si ho v ruke a honil kappu big_smile

Web

Re: Stavba PA subwooferu s Eminencí Kappa 15 LF

Pedro: Jakoze do jednoho repra slo tak cca 1000W??? Tak ted jeste tu o cerveny karkulce smile)

A jak si poznal, ze do nich slo cca 3/4 vykonu? Ktere LEDky vybuzeni ti na tom zesiku blikaly??

Re: Stavba PA subwooferu s Eminencí Kappa 15 LF

Signal svietil skoro stale ale klip ani neblikol.
A aby som nezavadzal tak to som nehral ja ale jeden znamy clovek

Web

Re: Stavba PA subwooferu s Eminencí Kappa 15 LF

Pedro:

Ja som honil...
...to som nehral ja...

Re: Stavba PA subwooferu s Eminencí Kappa 15 LF

Ta kappa 15 LF nemůže tolik nikdy vydržet. Měl jsem jednu dobu EM 15 s kappou 15 LF PRO a víc než 400W sem měl strach jí dát.. To pročko by to asi vydrželo, ale obyčejne LF v BR... Jestli to vydrží kilowatu tak hned kupuju 10 ks big_smile

Re: Stavba PA subwooferu s Eminencí Kappa 15 LF

http://s4.postimg.cc/6wk4ibcqh/117_pedrooo.jpg

O toto celé ide... Pedro si pred 3/4 otáčkou potenciometra predstavuje 3/4 výkonu...
Lenže to tak moc nie je...

Web

(upravil Lojzek 20. 12. 2009 19:29)

Re: Stavba PA subwooferu s Eminencí Kappa 15 LF

zajímavé zajímavé smile deamane ale nemá být 1000  u  4/4 ? takže trošku výš ? smile

Re: Stavba PA subwooferu s Eminencí Kappa 15 LF

Lojzo, to je nakreslené len tak od oka, pre vysvetlenie pedrovi... Že 3/4 otáčky potenciometra nie sú 3/4 plného výkonu.

Web

Re: Stavba PA subwooferu s Eminencí Kappa 15 LF

Jo možnáže to vydrží 1kW RMS ale dal bych tomu tak 5 vteřin big_smile

Re: Stavba PA subwooferu s Eminencí Kappa 15 LF

no, myslím že to LFko by to ani těch 5 vteřin nevydrželo. nějaký pořádný bas, a myslím že po jednom basu by se z něj začoudilo...

Re: Stavba PA subwooferu s Eminencí Kappa 15 LF

imPotenciometer na normalnych zosikoch je logaritmicky, tzn. pri otoceni na max. a budeni nominalnym vstupnym napatim, co byva okolo 1,45V (+5dB)(podla specifikacie typ od typu) by mal podavat maximalny vykon. Tzn. staci to otocit o cca 1/5, teda -3dB a uz je vykon len polovicny. Teda na 3/4 potak to mohlo byt aj -6dB a teda 1/4 vykon, co nech bude 700W. Staci, ze by mal slabsi vystup, napr. nesymetricky vstupy a uz tam ma hoci aj -10dB.
Teda klasicky pripad - zosik->mix zapojeny cincilami, mix budeny na +3 a zosik stale neda max. hoci je vytoceny az mu idu pincliky opadat.

Re: Stavba PA subwooferu s Eminencí Kappa 15 LF

Komar, to som sa snažil polopatisticky vysvetliť, len nie tak presne ako ty.

Web

Re: Stavba PA subwooferu s Eminencí Kappa 15 LF

On to má nakreslené dobře.Ta černá čára je těch 1000w co říkal Pedro a červená je skutečnost.Prostě se ten Perdrúv bod nesešel se skutečnou křivkou a potvrdil,že je to hovadina.Přemýšlejte trochu.

Re: Stavba PA subwooferu s Eminencí Kappa 15 LF

A není...

Teda podle toho jak se to vezme smile

Příspěvky [1 až 20 z 32]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » PA a zvukařina » Stavba PA subwooferu s Eminencí Kappa 15 LF

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£