Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Stredotonova vyhybka repro Sony

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [4]

Téma: Stredotonova vyhybka repro Sony

Prosim o radu mam 2 pasmovy repro 6 ohm z basreflexem Sony od miniveze a problem je ze potlacuji stredy - pasmo 3 khz o nejakych 16 db co mi vyslo z grafu. Vysledny zvuk je neposlouchatelny, tak me napadlo zapojit pred bedny stredotonovou vyhybku na tohle pasmo. Chci se zeptat jestli ji muzu zapojit takhle samotnou a jestli nebude mit moc velkej utlum. Diky za radu a napad jak ji vypocitat. ahoj

Re: Stredotonova vyhybka repro Sony

Když je na středech pokles tak s tím výhybkou nic neuděláš. Respektive dá se snížit hlasitost basů i vejšek na stejnou úroveň. Jinak kde jsi vzal pokles o 16dB? To by bylo opravdu hodně:)

Re: Stredotonova vyhybka repro Sony

Já tématu reproduktorů nerozumim a nemám žádné měřící přístroje. ale zkusil jsem to s tím co mám - srovnávám se zvukem mych kvalitnich 2 pasmových repro tesla ktere mám pripojene pres stolní zesilovac k pocitaci. Pri prehravaní mp3 na techto bednách mam vsechny pasma ekvalizeru winampu nastaveny na 0 dB a zvuk je bezvadny. Pote jsem pripojil bedny Sony a seridil jsem ekvalzer aby ty bedny hraly prirozene jako ty tesla. Pri tom mi vysel podle krivky práve utlum stredu o tech 16 dB. Otázkou je jak důvěryhodný je ekvalizer winampu a jestli je můj postup správný.

Re: Stredotonova vyhybka repro Sony

Tvoj postup správny nie je.  Dá sa to zmerať vo voľne dostupných softoch na internete, k meraniu ešte potrebuješ mikrofón, ponuky na  mic-y aj na tomto fóre sa nachádzajú.  Keď  budeš hľadať, vo svojom okolí možno nájdeš merača, ktorý ti to prepískne. Skús sa popýtať tu na fóre.

Příspěvky [4]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Stredotonova vyhybka repro Sony

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£