Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Aktini vyhybka - dotazy k navrhu

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [3]

(upravil vlk_m 14. 11. 2009 19:45)

Téma: Aktini vyhybka - dotazy k navrhu

Pekny vecer,

zrobil jsem si bednicky dle http://www.humblehomemadehifi.com/LBS.html Chtel bych k nim postavit aktivni vyhybku, neb se mi tady vali jedna trochu modifikovana DPA280 a prehistoricky mosfet 2x60W s IRFkama na konci.

Topoligii bych videl asi takhle:


                                          | -> horni propust -> vystupni zesilovac
vstupni zes -> subsonic filtr -> |
                                          | -> dolni propust -> vystupni zesilovac
   
Propusti by mely mit delici kmitocet kolem 3kHz, asi linkwitz-riley, strmost 24dB/okt.
Subsonik - u nej si nejsem jisty strmosti a delici frekvenci. Momentalni napad je take 24dB/okt, linkwitz-riley s delenim 20 Hz.
Pak si nejsem jist, zdali mam resit plynule otaceni faze, nebo jen prepinac 0-180st, pripadne fazovani vypustit uplne.

Jak to vidi vazeni pritomni? Je to zcela zcestna idea, castecna blbost, nebo se da?
Za pripominky mnohokrate dekuji.

Re: Aktini vyhybka - dotazy k navrhu

Samotnej nápad aktivu ne, hlavně na těhlech bednách. Půjde to vesele udělat bez operáku, teda krom subsoniku.
Tebou popisovaná realizace blbost je, pokud děláš bedny podle návodu z linku, tak dodrž i výhyku. Kde ve schémat výhybky vidíš 4.řád ? Pokud si nechceš navrhnout vlastní výhybku, drž se podkladů a jen to převeď do "aktivní" varianty. Tzn. žádný fázovací článek, žádný 4.řád.
Pokud chceš dělat vlastní výhybku, je potřeba kompletní měření. Pak se teprve uvidí co je, a co není potřeba.
Jinak ta bedna má děličku dost vysoko, kor na appolito.

(upravil vlk_m 14. 11. 2009 21:02)

Re: Aktini vyhybka - dotazy k navrhu

Ad 4. rad, to mi nedoslo...nechal jsem se po precteni par teoretickych clanku unest.  Takze tim je to castecne vyreseno.
Kdyz rikas ze je deleni moc vysoko, tak o kolik niz?
Oprava, zhruba spocitana puvodni vyhybka kolem 2kHz. To se zda?

Co ten subsonic? Muze byt?

Příspěvky [3]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Aktini vyhybka - dotazy k navrhu

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£