Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Subsonic do aktivní výhybky

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [10]

(upravil Zeusik 11. 11. 2009 12:01)

Téma: Subsonic do aktivní výhybky

Zdravím.Potřebuji poradit,kde bych našel plánek a návod na stavbu subsonického filtru s dolní mezním kmitočtem 30hz.
něco takového jako hightpass 24db/okt.
Výhybku mam,ale bez subsonicu s dělícim kmitočtem 200hz.

Re: Subsonic do aktivní výhybky

Horní větev na  obrázku b.

Re: Subsonic do aktivní výhybky

diky.tak jsem to spočítal a vyšlo mi to na:
R= 16kohmů
C=220nF
Při mezní frekvenci 32hz.
je to idealní dělící frekvence,když sub je lazen od 44hz?
může být zapojen subsonic až na výstupu z výhybky,kde je už frekvence 9-200hz?
Za připomínky diky.ahoj

Re: Subsonic do aktivní výhybky

Jak to mám vědět? Zadej si reprobednu i filtry do simulačního programu a nastav si mezní frekvenci podle potřeby/výchylky. Pokud chceš bejt pintlich započítej i vliv komprese portu a teplotní drift paremetrů reproduktoru. smile SS dej si kam chceš, obvykle se dává hned jako první, ale je to asi jedno.

Re: Subsonic do aktivní výhybky

Nejsem žádnej expert.Se simulačnim programem neumim,neni to moje parketa.
Nýbrž Subsonic sem postavil a měření propusti vypada takto:
Požadovaná dělící frekvence:32hz
Vstupní signal 0dB:600mV
Výstupní signal za SS:20hz:200mV
                                25hz:316mV
                                30hz:400mV
                                32hz:420mV
                                40hz:500mV
  Boužel jeste mi to dělá pazvuk když výstupní signal začnu uzemnovat.(potakem v zesiku)
  Nespravil by to oddělovací kondík třeba 1microF?
  Za odpovědi předem dik.A zabite mě=sem amatér,učím se to.

Re: Subsonic do aktivní výhybky

Jak máš zapojenej ten potenciometr ???  Jezdec má vést k zesíku. Spodní větev na "zem" a horní je vstup. V tvém případě asi ten filtr... čili pokud něco uzemňuješ, tak vstup zesíku na zem. Je možné, že se ti rozkmitá zesík...

Re: Subsonic do aktivní výhybky

Potenciometr mam zapojenej přesně jak si popsal.Zesik bez subsoniku funguje normalně.zdřejmě,kdyz začnu zatěžovat výstup ze subsoniku,tak spíše začne zakmitávat subsonic.co s tím?začíná to,kdyz odpor na potenciometru je cca 15Kohm až 0ohm.chtělo by to nějak oddělit.

(upravil zuki 20. 11. 2009 13:01)

Re: Subsonic do aktivní výhybky

Z tvého popisu není úplně jasné co se tam děje. Pokud je vše správně zapojené, tak při hlasitosti na nule je výstup filtru zatížený jen hodnotou odporu potenciometru. Pokud je větší než 2kohmy, tak by se nemělo nic dít. Naopak, jeli hlasitost naplno, tak se tam přidá přes jezdec vstupní impedance zesilovače (polovodiče+ R + často ještě filtr proti rušení od VF složky - rádio atd. ) která by měla být ale také celkem v pohodě.

Jde také zařadit za výstup filtru odpor cca 220R - 470R, tím by se měl výstup filtru zklidnit. Asi je tam kapacitní zátěž, nebo mezi zeměma a pod. ti teče rušení a rozhazuje IO... Já dávám preventivně odrušovací filtr na vstup sítě ke každému přístroji ...

Druhá možnost je, že máš na potáku DC napětí a jak s ním hneš, tak se ti zhoupne zesík a repra. Na to by měl stačit voltmetr a případně srovnat DC výstup filtru na pár mV, nebo zařadit oddělovací kond. Pro cca 20Hz a 10kR vstupní odpor zesíku ti stačí skutečně jen 1uF...ale chce to fóliák - né elyt, který mění se změnou "všeho" svoji kapacitu (s DC napětím, s teplotou, pomalé polarizace atd... atd...).

(upravil marcin 21. 11. 2009 2:34)

Re: Subsonic do aktivní výhybky

Sorry za OT, ale sú tu dve témy, momentálne hneď nad sebou, kde sa subsonic zamieňa s HP filtrom (princíp je samozrejme rovnaký). Subsonic filter sa ale takto nazýva zámerne a preto tak aj býva ladený!

Re: Subsonic do aktivní výhybky

Mě je jasný že subsonic = podzvukový tj. oříznout na 20Hz. Ovšem pokud je subsonic laditelný jako např. 20Hz - 80Hz u SubSenioru od Aldaxu tak je to pořád označováno jako subsonic. A tak je to i u dalších produktů.

Příspěvky [10]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Subsonic do aktivní výhybky

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£