(upravil Jarous 21. 12. 2009 19:29)

Re: projekt 2xARN-230 ... aka vyska?

Ten Audax rozhodně není na nízké dělení, určitě ne pod 2kHz. Jinak souhlas s Checkem, pokud nemáš rád bum-cink bednu, 3p je nutnost. Existují nízkodělitelné kaloty, ale jeden kus bude stát víc jak ty 4ks ARN dohromady.

(upravil Benazi 21. 12. 2009 19:58)

Re: projekt 2xARN-230 ... aka vyska?

a kdo ti říká že musí být  pod 2 bohatě 2,5 khz.Ono vůbec to dávat  k těmto reprákům je šílené.

Re: projekt 2xARN-230 ... aka vyska?

Ten Audax je dobrej vtip k tomuto.
2 píše proto, aby to alespoň nějak fungovalo.

(upravil Jarous 21. 12. 2009 20:54)

Re: projekt 2xARN-230 ... aka vyska?

Dávat k 8" vejšku dělenou na 2.5k je na nic, ale proti gustu... Optimum pro 8" s kvalitním podáním středního pásma by bylo nějakých 1.5k, tak že přichází v úvahu velký pásek, nebo 29-34mm kalota. Z dostupných v ČR měničů se dá vybrat Seas 29TFF/W (2k) nebo lépe 27TDFC (1.7k), z těch méně dostupných například Audax TW 034 XP. Všechno jsou to kousky kolem litru za kus, Audax je dražší. Ale myslím si, že je to k TVM mrhání potenciálem těch kalot. Ještě mne napadlo, že pokud jde o cenu, bude nadmíru luxusní k těm TVM Monacor spx-20tb a dělička klidně na 1k a klidně 1řádem/ jen kondík. Basáky samozřejmě nutno nahoře umravnit.

Re: projekt 2xARN-230 ... aka vyska?

No tak zapomen na dělení 1,5 khz ,zbytek táhá vyška fialový hnus a už vůbec ne 27 tdfc 1.7k hrozný výškač tak nízko dělený,asi si ho zřejmě neslyšel.

(upravil Jarous 21. 12. 2009 21:09)

Re: projekt 2xARN-230 ... aka vyska?

Ale ANO, jen je nutno použít min. 3-4řád(což nás tady v tomhle řešení posouvá k vyšší ceně výhybky a k opětovnému mrhání financí). Nicméně je mi to fuk, jestli má někdo rád díru ve středním pásmu, pak může klidně jít s děličkou na 2.5k.

Re: projekt 2xARN-230 ... aka vyska?

Jestli máš problém s několika kondama  a pár zasraných špulek tak to je smutné.

Re: projekt 2xARN-230 ... aka vyska?

Myslím, že je to skvělý nápad s tou SPX-20TB, krom klasické potuněné DT-300/WG300 mě nic lepšího nenapadá co k tomuto použít. Vlastně ano, 3p.

Benazi nechytrač...

(upravil check 21. 12. 2009 23:11)

Re: projekt 2xARN-230 ... aka vyska?

Ve WG300 waveguidu se dají použít i jiné lepší výškáče. SPX-20TB usmaží, ani nemá dostatečnou citlivost. Dvoupásmo s 8" bez wg nemá šanci na úspěch.

Web

Re: projekt 2xARN-230 ... aka vyska?

check: Jakože tam padnou bez úprav toho WG?
Usmaží? Bude to dělit kolem kila. Citlivostně by to s odřenýma ušima mohlo vyjít.

(upravil Jarous 22. 12. 2009 0:00)

Re: projekt 2xARN-230 ... aka vyska?

Jsem si vědom toho, že je to s citlivostí na hraně, ale po započtení baffle-stepu je to opravdu s odřenýma ušima. Ta dělička se dá i posunout hore. Checku, zkus nějaký "levný" a dostupný nástřel pro WG300..., samotnýho mě to zajímá.

Re: projekt 2xARN-230 ... aka vyska?

no ... aj mna zaujima.. ak by bolo mozne ist do 2p.. tak to je len dobre... ale nebudem spekulovat... skor by zaujimalo ci by sa nedala pouzit vyhybka co s najmensiou strmostou..(aspon u vyskaca) teda 6db.. koli faze
nechcel by som vyhybku upravovat 100krat..
takze pre stredy plati ten SP60?

(upravil MaBat 24. 12. 2009 9:13)

Re: projekt 2xARN-230 ... aka vyska?

S SPX-20TB by se daly dělat různý věci. K osmipalci třeba v kombinaci se zvukovodem A9090, ale nevím, jestli bych si na to troufnul. Znamenalo by to v první řadě vyrobit něco jako tohle.

Re: projekt 2xARN-230 ... aka vyska?

nazdar, nemal som absolutne cas ani priestor sa s tym teraz zaoberat.. no uz musim zacat..
cize v takej no este nedorobenej bedni (V=85-95L BR=31-36HZ bohvie... neriesil som to) som to len tak na rychlo zmeral jednokanalovym meranim... asi 6krat za sebou... graf ma prekvapil, neviem teda ci som spravil nieco zle ale po cca 2,2khZ to slo bez klesanie frekvencie.. a potom zhruba ako 12db/oct ... nemam tu ani graf pri sebe... ale zhruba tak to bolo
ma to nejaku vypovednu hodnotu (inak bolo to merane v strasne malej miestnosti s 1ms mozno....)
teraz som zacal znova uvazovat o 300ke + wg300... ci este stale som nepochopil?

Re: projekt 2xARN-230 ... aka vyska?

Celkem dobře se dá, použít k 8''basáku při dělení 2,2-2,5khz a 18db -1''kalota. Třeba Visatón DSM25FFL,G25FFL,nebo levné Beymy T2010,T2030, nebo třeba Tonsil GTC11/100. Ono, tak ani nezáleží,na tom výškáči,jako spíš na tom 8''středobasáku a tady vydím hlavní problém. To TVM 230 se do dvoupásma,podle mě,nehodí.

Re: projekt 2xARN-230 ... aka vyska?

Jak by vypadala 230 doplněná o Scanspeak D 2604/833000. Obé mám nepoužité ve skříni.

Re: projekt 2xARN-230 ... aka vyska?

230 použij raději na subwoofer.

Web

Re: projekt 2xARN-230 ... aka vyska?

Směrovky 230 jsem sice neviděl, ale myslím, že to nebude nic neobvyklého a že zrovna s tímto SS by to šlo, jde slušně dolů. Nacpat co nejblíž k sobě, SS seříznout, ARN už zkrácený koš má. Anebo 230 nezapouštět a dopasovat k výšce tak, jak to dělával Xavian. Druhá věc, srdce beden - výhybka.