Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 5)

Audioweb.cz » Dílna » Sitovy filtr

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 84]

Re: Sitovy filtr

mereno multimetrem primo na zasuvce. Dnes 270V. Meril jsem ted i maly zdroj a trafo 2x18V 16VA ma na vystupu 2x25V. Ale to jsme odbocili od puvodniho zameru.

(upravil Richard_Majer 5. 11. 2009 0:23)

Re: Sitovy filtr

v supliku jsem nasel jeste:
http://lh6.ggpht.com/_4Tvdr4d5qTI/Su33OAOEdOI/AAAAAAAAAOg/UfnbD7y1III/s912/P1040167.JPG

http://lh4.ggpht.com/_4Tvdr4d5qTI/Su33PNW2YNI/AAAAAAAAAOk/TAiFCnZ1MLA/s912/P1040169.JPG

nemam od toho zadna data sad

Re: Sitovy filtr

1) často se do těchto pouzder dávají dvojté odrušovací tlumivky, viz ta první nahoře zleva Shaffner na ní je asi napsáno 2x10mH - použití v odrušení spínaných zdrojů, nebo na odrušení rušení z LINE 230V. Některé další budou asi akumulační cívky do spínaných zdrojů....

2) pokud je v síti 270V, tak je tento rozvod zcela jistě mimo povolené tolerance, mám dojem, že maximum je 256V...
nebo ti měří blbě měřák...V prvním případě může hořet spousta výrobků, neb často se dnes na vstup 230V dávají 275V varistory k potlačení rušení (krátkodobého přepětí) a ty by mohly zakrátko hořet plamenem....

Re: Sitovy filtr

Co třeba zkusit tohle
http://www.aukro.cz/show_item.php?item=802580275
nebo
http://www.aukro.cz/item799171400_sitov … v_10a.html
jsou docela za dobrou cenu,jestli to k něčemu bude netuším,ale nejspíš vyzkouším

Re: Sitovy filtr

tri takove kousky mam, nejak jsem s nimi nepocital.

Re: Sitovy filtr

270V ?? Norma připouští -10%+5%, t.j 241,5 V..(pro 230V). To Ti asi lže měřák... Jinak těhle filtrů mám ještě spoustu, některý bez hliníkový krabičky. A fungují, na rozdíl od zázračných žluťáckých prodlužováků s "přepěťovou ochranou a RF filtrem"..

Web

Re: Sitovy filtr

Norma udává +-10%, doma máme 241V bežně...

Web

Re: Sitovy filtr

jsem pitomec! Vzal jsem multimetr do prace, srovnal s kalibrovanym merakem a byl tam rozdil... vymenil jsem baterku a uz merim v siti 230V... jdu se ted nekam ostudou uklidit.

Re: Sitovy filtr

lol

...ale tak to mi mohlo napadnúť, to robí aj môj, keď má slabú baterku (klasický žltý alá Tesko) big_smile

Web

Re: Sitovy filtr

Reeb: bývalo pro 220V. Pro 230V to je, jak jsem napsal.. Tudíž jste na hranici norny..

Web

Re: Sitovy filtr

nicmene trafo i pri spravnem napeti v siti "vrci" jako hodne vztekly kocour sad

(upravil zuki 7. 11. 2009 10:11)

Re: Sitovy filtr

Někde se asi klepou povolené plechy...Dotahnout co jde, případně nacpat sklotextit apod. mezi kostřičku a plechy apod... Pokud je správně namotané na 220V nebo 230VAC, tak by moc vrčet nemělo, ale stává se to , zejména poslední dobou, když výrobce použije místo SiFe plechů nějakou "nočníkovou ocel"....

Taky by něco o trafu řekl proud primárem naprázdno... Ale to by ti poradil lépe někdo, kdo takhle výkonné trafa měřil... Já teď nemám přesnou představu, kolik % by to mělo být (z jmen. proudu...).

(upravil reeb 7. 11. 2009 11:36)

Re: Sitovy filtr

to Danda:
platí norma ČSN EN 50160 – charakteristiky napětí elektrické energie dodávané z veřejné distribuční sítě.

Za normálních provozních podmínek, s vyloučením přerušení napájení:

musí být během každého týdne 95 % průměrných efektivních hodnot napájecího napětí v měřicích intervalech 10 minut v rozsahu Un ±10 %

všechny průměrné efektivní hodnoty napájecího napětí v měřicích intervalech 10 minut musí být v rozsahu Un +10 %/–15 %.

V případech napájení ve vzdálených oblastech s dlouhými vedeními může být napětí mimo rozsah Un +10 %/–15 %. Odběratelé by měli být o tom informováni.


Trafo zkusit odhlučnit jak píšou výše a příp. ponořit do laku nebo barvy

Web

Re: Sitovy filtr

nebo asfaltu smile

Re: Sitovy filtr

Mě se doma válí slušnejch pár kousků nepoužitých stíněných Schurter KFX 4300.5065 jak moc se to dá brát jako "filtr"?
pod schemátkem je 47nF(X1), 2x0,16mH, 2x2,2nF(Y1)

Re: Sitovy filtr

http://www.schurter.cz/pdf/english/typ_KFX.pdf

Web

Re: Sitovy filtr

Mám jich asi 30ks - nové nepoužité. Sám je všechny nespotřebuju, tak kdyby někdo chtěl můžem to za něco vyměnit, já brzo doplním v sekci bazar co vše mám, mám nějaké konektory, pojistky trubičkové, držáky atd....ještě nemám seznam..


Jak moc ty KFX pomůžou odfiltrovat bordel?

Re: Sitovy filtr

Je to běžný univerzální filtr, vzhledem k provedení v zásuvce jsou hodnoty C a L malé takže filtruje spíš vyšší frekvence. Výhodou je proud 10A a stíněné provedení. Dobrý kandidát na přívod do pračky..

Web

Re: Sitovy filtr

U filtrů je  hlavně důležité co chci odfiltrovat. Pokud to nevím ( na základě měření) tak je to většinou tápání.
Pro odfiltrování nižších kmitočtů o větší amplitudě je potřeba do filtrů použít indukčnosti s železným jádrem, protože feritové se snadno přesytí a ztrácejí indukčnost. Osvědčilo se před filtry zařadit nějaký velmi kvalitní svodič přepětí, tím, že ořeže špičky sníží i amplitudy  rušivých napětí a snáze se to odfiltruje. Z praxe však vím , že často filtry i, oddělovací trafa i síťové pračky nic přinesou. doporučuji změřit odstup rušivých napětí před  instalací nějakých opatření a po nich, několikrát se stalo, že po instalaci trafa se odstup zhoršil. Buď to bylo indukcí el.magnetického  pole , vznikem vyšších harmonických při rezonanci jádra trafa , nebo  rezonancí na kombinaci indukčnosti vinutí  kapacitě  mezi  primárem a sekundárem.Jinak se starými filtry v Al krabičkách mám také dobré zkušenosti.

Re: Sitovy filtr

reeb napsal:

Je to běžný univerzální filtr, vzhledem k provedení v zásuvce jsou hodnoty C a L malé takže filtruje spíš vyšší frekvence. Výhodou je proud 10A a stíněné provedení. Dobrý kandidát na přívod do pračky..

Tak pokud bude nějaký zájem, pár kusů je k dispozici.

Příspěvky [21 až 40 z 84]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

Audioweb.cz » Dílna » Sitovy filtr

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£