Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 6 z 7)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Jak navrhnout tranzistorový zesilovač

  Stránky: ««« 1 ... 4 5 6 7 »»»

RSS

Příspěvky [101 až 120 z 131]

(upravil Birkoff 22. 10. 2009 16:09)

Re: Jak navrhnout tranzistorový zesilovač

Díky za odpověď  danharde. Mělo to nějaké výhody, resp. dá se o tom sehnat nějaké čtení? Ne, že by bez této vědomosti můj život ztratil další smysl, ale nějak mi to hlava nebere. Magnetický obvod naruby? uui

Re: Jak navrhnout tranzistorový zesilovač

Zcela bezpečně to byl zesilovač BV Audio a Láďa Bunta Ti tady o tom určitě rád něco napíše.

Web

Re: Jak navrhnout tranzistorový zesilovač

Leoši,ale já je nepropaguji! Já jsem jen napsal,že se v některých zesilovačích vyskytují-což je pravda,jestli je to dobře,nebo né,toť mě nezajímá. Já používám toroidy a akumulátory.

Re: Jak navrhnout tranzistorový zesilovač

Díky Leoši, jsem tedy v očekávání wink

(upravil BV 22. 10. 2009 16:49)

Re: Jak navrhnout tranzistorový zesilovač

Birkoff
výhody-pomer výkon /váha, rozmery, tvrdosť zdroja.
nevýhody -dosť blbo sa to vyrába...
Sinclair
Leoš, tiež som nebol príliš zástancom spínaných zdrojov, ale..  http://www.bvaudio.sk/LC_2x_1000W.JPG   Je to koniec 2x1000W/4 aj so spínaným rezonačným!!! zdrojom s aktívnym PFC, chodí to od 90 do 270V, váha asi 4kg..Rušenie nie je naozaj problém. Toto ide dosť ťažko v lineárnom režime a s trafom.....

Re: Jak navrhnout tranzistorový zesilovač

OK - do třetice tedy díky i Tobě Láďo.

Re: Jak navrhnout tranzistorový zesilovač

richarde majere.. ono se to lehce spočítá ( počítal jsem odebíraný proud desky ne jistič smile ) ale v jednom máš pravdu !! neměl by pustit výrobce takový výkon ja jednu fázi !! !!

Re: Jak navrhnout tranzistorový zesilovač

Láďo, jak dlouho to ty 2kW vydrží dávat?

Web

Re: Jak navrhnout tranzistorový zesilovač

Viem kto tie trafá vie vyrobiť. Vystavené 18kVA bolo drobček.

Web

Re: Jak navrhnout tranzistorový zesilovač

sinclair
Viac informácií je tu, http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=7972

Re: Jak navrhnout tranzistorový zesilovač

Lojzek, ja si delal trochu srandu... (pokud to neslo poznat)

BV, jak je napajen ten nejvykonnejsi zesilovac na tvych trankach, ktery ma prikon k 8kW? to uz zavani hrebikem v pojistkove skrini smile

Re: Jak navrhnout tranzistorový zesilovač

Pro běžné koncertní zvukaře je to určitě bomba, nicméně si myslím, že u technařů na rozpálené louce a v limitu by to nejspíš mělo problém.
Já mám obecně problém se zesilovači /konkrétně to třeba dělala jedna hodně nepovedená řada Yamah/, které po nějakém čase nějakým způsobem MUSÍ díky konstrukci redukovat výkon.

Web

Re: Jak navrhnout tranzistorový zesilovač

Leoš, ak to nie je skoprimované do dynamiky 6dB ( v podstate trvalý sinus, len hukot bez dynamiky) a nie sú 4 boxy paralelne na kanál , ako pri kolotočoch, tak blikanie limitu koniec do problémov nedostane, ale reproduktory pri tých výkonoch veľmi rýchlo ano. A v podmienkach, ktoré uvádzaš  by mal problém každý koniec.
Praktická skúsenosť- zrejme podcenenie výkonu o jedného zákazníka v ČR viedlo k požiaru reproboxov (niečo ako 2x15+2"), začalo to od výhybky...Koniec nemal žiadny problém a normálne funguje.

Re: Jak navrhnout tranzistorový zesilovač

Dynamika 6dB jeste nic nevypovida o prumernem vykonovem zatizeni ani vykonovem prubehu zatizeni zesilovace !
Muzu mit signal 100ms 25W a 900ms 100W a bude mit uplne stejnou "dynamiku" jako signal 900ms 100W a 100ms 25W. Stredni vykon bude ale uplne jinde !
Trochu lepe signal popisuje crest factor.

Re: Jak navrhnout tranzistorový zesilovač

mám otázku od Kellnera jsem se dozvěděl, že při návrhu předzesilovače s ohledem na minimální šum si zvolí Uce=6V a Ic=0,1mA při výstupní impedanci přenosky 1k. Já mám výstupní impedanci 90ohm (výstup Z audio PC). Kolik si tedy mám zvolit použiju li BC550C. Díky

Re: Jak navrhnout tranzistorový zesilovač

Rampo, směšuješ dohromady dvě věci -- vysokoimpedanční nízkoúrovňovej výstup z přenosky a linkovej z PC. Dej hned na vstup předzesilovače dělič v podobě poťáku cca 25k/A (nebo G, znamená to to samý) a hned máš vstupní impedanci definovanou.

Re: Jak navrhnout tranzistorový zesilovač

Už jsem Ti to tu jednou psal, že silný signál nebudeš zesilovat, ale použiješ dělič. Čti!

Re: Jak navrhnout tranzistorový zesilovač

No jasně, silný signál napřed srazit děličem, pak znovu zesílit, korigovat a znovu zesílit, to je opravdu skvělý nápad ty vořechu.
mckvak, jestliže je v zadání toho korekčního předzesilovače vstupní napětí 1V, nebylo by lepší tento signál jen přes emitorový sledovač připojit přímo na korekční obvod?

Web

Re: Jak navrhnout tranzistorový zesilovač

Nene je to trochu jinak do dnešní konzultaci. Při vstupnim napětí 1V a 1kHz bude zesilovač vydávat 10W (jmenovitě). Učitel se sek

Re: Jak navrhnout tranzistorový zesilovač

Sinclaire nech si vořecha na dvoře a přečti si co jsem mu radil v # 84. Skvělý nápady nemáš jen ty, ale na urážení jsi mistr světa a startuješ na první nakopnutí. Zdar Tvojí práci!

Příspěvky [101 až 120 z 131]

  Stránky: ««« 1 ... 4 5 6 7 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Jak navrhnout tranzistorový zesilovač

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£