Téma: ARN 226 bez laku.

Před dvěma lety jsem přemluvil jednoho zaměstnance TVM, aby mi prodal ARN 226 bez laku, zajímalo mě jak budou hrát. Co myslíte jak hrajou?

Re: ARN 226 bez laku.

Tipujem tak isto ako tie s lakom

Web

Re: ARN 226 bez laku.

nee mám velké problemy se zatěžitelnosti májí velikou vychylku vydrží asi 75% 226-05, začnou strašně praskat, lupat jak když střílí, bas je takovej měkčí ale ne tak hlubokej, nehrajou tak hluboko jako 05, ale zato mín hučí kolem 80 hz.

(upravil Halen 23. 6. 2007 23:34)

Re: ARN 226 bez laku.

Hrajou prekrasne, aspon v braskovych 3p bedynkach je to lahudka. Closed 35 litru. Stribrny matny lak, vyhybka navrzena v LSP. Velmi prijemny poslech, osazeni bedynek 226/05 odlak, ARX odlak na stredech, ARV3608 na vyskach.

Re: ARN 226 bez laku.

v kolika litrech je máš?

Re: ARN 226 bez laku.

Zkoušel jsem je ve svých prvních bednach ARS 225 05, tj 25l uzavřená

Re: ARN 226 bez laku.

Rendolf #3: To je celé divné, odlakovanie resp. nenalakovanie predsa nie je dôvod na vznik takého veľkého rozdielu ani v zvuku (Fs síce vzrástla asi o nejaký 1 Hz, ale to je pre ľudské ucho zanedbateľné) a vo výchylke, zaťažiteľnosti a podobne už vôbec nie. A pod tým praskaním a strielaním myslíš čo, narážanie cievky o dno? To by sa v uzavrenej bedni nemalo diať, o to skôr nie v 25 litroch... Alebo nebodaj do nich toľko duješ, že klepú aj v uzavretej bedni? yikes

Web

Re: ARN 226 bez laku.

myslím že antonio psal že někdy že ARN150 neklepe o dno a že je takhle udělaná i 226 /66xx

Web

Re: ARN 226 bez laku.

ARN-150 neklepe, 188 a 226 ano

(upravil ciplox 25. 6. 2007 17:03)

Re: ARN 226 bez laku.

Áno, ARN 226 klepe. Teda - pokiaľ s ním tak narábame, že?! ... roll Len treba upresniť, či sa pod tým strielaním myslí práve toto.

Web

Re: ARN 226 bez laku.

sa mi zda dake divne ze ked sa odlahci membrana tak klesne zatazitelnost... sak logicky s mensou hmotnostou musi byt mensia vychylka

Re: ARN 226 bez laku.

Neklesne ani zaťažiteľnosť, ani výchylka, ani sa nezvýši. Možno sa tým okrem Fs zmení ešte citlivosť, ale mizivo.

Web

(upravil Halen 25. 6. 2007 19:31)

Re: ARN 226 bez laku.

Uz se to resilo mockrat; Lak v podani TVM je jen o vzhledu repra; navic se na ten "lak" po case nachyta prach neodstranitelnym zpusobem. Jedina moznost odstranit "zazranej prach" je odlakovat. Zvuk se po odlakovani zmeni urcite - bude papirovejsi, cili plnejsi druhy harmonicky a tim padem poslouchatelnejsi. Jeste jsem nevidel lak na profikach, procpak asi (protoze je to k prdu? ). Zadny reproduktor pri povolenem prikonu a vhodne ozvucnici nesmi "klepat" - pokud klepe, neco je spatne - nizka Xmax, spatna ozvucnice, repro nema takovy prikon, kolik ma deklarovano.

Re: ARN 226 bez laku.

To se pěkně čte jak jsem vás s tím odlákováním onehdá nakazil smile

Re: ARN 226 bez laku.

To klepání bylo myšleno při maximálním rozvinutí závěsů. 150 má závěsy uzpůsobeny tak, aby se ani při jejich maximálním rozvinutí cívka nedotkla dna. 188, 226 a i 312 mají závěsy jiné, nejsou proti tomuto chráněny, cívka při větší špičce ve volném prostoru snadno práskne o dno, naštěstí to ale Tesly dobře snášej.

(upravil Jaro 25. 6. 2007 19:59)

Re: ARN 226 bez laku.

Edit: Halen:Vieš koľko laku by sa zmestilo na plochu 15" repra? asi dosť, tam sa to rieši inak-impregnuje sa materiál membrány pri jej výrobe nie -ako u TVM po výrobe repra-najjednoduchší spôsob inovácie (keďže toto slovo TVM nepozná)

Keď  už sme pri tom, čím odlakovať membránu??

Re: ARN 226 bez laku.

Mám k porovnání jinou ARN 226, a ta má narozdíl od těch nenalakovaných jiný závěs membrány, jinou gumu takovou hutnější pevnější, prostě ty nenalakované jsou stašně měkké, nemají pomalu žádný odpor když zatlačíte na membránu a jdou zmáčknout až na kov. Také když do nich ťuknete membrána ..nevím jak to popsat...neutlumí se ta vybrace tak rychle jako u e druhé 226 co mám.Také ten co mi je prodal říkal, že je musí sundat z toho pásu před lakováním a pak je dat zmagnetizovat, mohl tzv, nabít magnet víc

(upravil Jaro 25. 6. 2007 20:01)

Re: ARN 226 bez laku.

To je rozdiel séria od série u TVM normálne
Magnet viac nenabiješ...

Re: ARN 226 bez laku.

myslím si , že mm kusy kde je špatne nainpregnovaná středička, protože je taková hodně látková jine reproduktory ji mají jako nalakovanou

Re: ARN 226 bez laku.

Pokud máte kliku, jde získat odlakovaná repra přímo od TVM.