Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 10 z 12)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač 2.1

  Stránky: ««« 1 ... 8 9 10 11 12 »»»

RSS

Příspěvky [181 až 200 z 227]

Re: Zesilovač 2.1

Nahoď schéma který jsi použil....

Re: Zesilovač 2.1

http://s4.postimg.cc/z7p51vyux/1178_baav_schema.jpg

Ve schématu nejsou ty koníky u stáblů ani ta dioda. Kdž vemu zem signálu rovnou do LM tak to nešlape, bzučí to. Docela m zaráží ješta ta rána do repráku při vypínání. Samotný Lamy to nedělaj, ale ve spojení s výhybkou to praskne.
Btw: Lamy už jsem do krabice zapojil tak jak budou ve výsledku a poslouchám přes ně.

Re: Zesilovač 2.1

Pravděpodobně má jedna větev napájení větší odběr a vybijí se rychleji filtrační kondíky. Každopádně se vybijí rychleji než u konce.

Web

Re: Zesilovač 2.1

Bystrouš napsal:

Kdž vemu zem signálu rovnou do LM tak to nešlape, bzučí to.

Jak to myslíš? Odkud vezmeš signál? Co nešlape?


Nevím jestli je to jen chyba ve schématu,ale chybí spoj R301 na 1 u IC5a. Ty čtyři 100n kundíky nemáš proč uprostřed uzemněný? A ty nemáš žádnou filtraci na výstupech těch stabilizátorů????

Re: Zesilovač 2.1

R301 to bude chyba ve schématu, ale na dps je připojen na 1 IC5a. To samí ty čtyři kundíky, jsou uzemněný. Tyhle chyby mi vznikly po přechodu na jinou verzi eaglu po výměně počítače a přestalo mi fungovat provázání schéma s dps v eaglu. Tedy že se změna na jednou neobjevila na druhým. Sbilizátory jsou zapojený jen podle katalogu + ta dioda.

S tou zemí: Když přivedu signál třeba z pc a zapojím živej i zem do výhybky a stejně ho odtud odvedu tak to brumí. Když jsem zkoušel zapojitjen živej a zem připojit rovnou na  vstum LM tak to hraje jen na půl a dost bzučí.

Re: Zesilovač 2.1

Bože.....:) Když zapojíš signál z PC rovnou do LaM,tak ti to nebrumí,jo?

Re: Zesilovač 2.1

Přesně tak, teď to tak mám puštěný.

Re: Zesilovač 2.1

A když to zapojíš přes výhybku a vypojíš šťávu do toho tráfka ve výhybce tak to taky nebrumí??
A přidej hernajs alespoň 470u na každou větev za ty stablíky!!!

Re: Zesilovač 2.1

Když je výhybka vyplá, tak to nebrumí. Jo kouknu se co je doma.

Re: Zesilovač 2.1

Mám tu jen 100uf a ty nepomáhaj. Vážně mě ta výhybka pije krev. Díky za rady.

Re: Zesilovač 2.1

Tak dej to trafo z desky ven zkušebně na nějaký delší dráty dál od ní.

Re: Zesilovač 2.1

Ahoj Bytrouši!
ty tam musím mít nějakou krpu,protože já jsem dělal prakticky totéž (viz předchozí příspěvky) a jelo to napoprvé a navíc je to uplně zticha!!!Ani náznak brumu a to mám trafo taky na desce. Oby stábly jsem zatížil na každé větvi LED + odpor a bez problémů! Akorát ty kondíky mám větší kapacity!

Re: Zesilovač 2.1

Mm to mě taky napadlo, že je tam něco špatně.. ale už mě nic nenapadá. Ve filtraci jsou 1mF.

Re: Zesilovač 2.1

Postni nebo pošli návrh DPS. To není možný že ti to nefunguje. Co to trafo,zkoušel jsi jej dát dál?

Re: Zesilovač 2.1

http://s4.postimg.cc/eou8wtkxl/1178_baav_dps.jpg

Tady je. Trafo jsem ještě nevyndaval.

Re: Zesilovač 2.1

Bystrouši,kromě toho že je ta zem jako tkanička dokola a izolační mezery u síťového trafa jsou šílené,nevidím důvod proč by to mělo brumět. Tedy pokud se to neindukuje z toho trafa,zem z trafa to má blíž k operákům než k filtračním elytům. Zkus to trafo dát dál,nebo ho ani nevyndávej a zkus na fitračí elyty připojit externí zdroj.
Ještě jedna možnost že máš někde vlasově přerušenou cestu (asi zem),ale to jsi předpokládám kontroloval.

Re: Zesilovač 2.1

Jo, takže při připojení jinýho(nevalnýho) zdroje na filtrační kondenzátory to nebrumí. Už jen ta hrozná rána při vypnutí a zapnutí big_smile

Re: Zesilovač 2.1

Viz #183. Použij modul, co zajistí zpožděné zapnutí a okamžité vypnutí repra nebo předimenzuj filtrační kondíky předzesilovače, aby pracoval dýl než LM.

Web

Re: Zesilovač 2.1

Bystrouš: Zkus ještě přeškrábnout ten spoj od sekundárů trafa na zem a spoj střed sekundárů extra kusem drátu až na filtrační kundíky. Pokud je to tím,mělo by to pomoct. Pokud se ti to indukuje z jádra trafa,pomůže jedině dát ho dál od operáků....

kofejn: Dodám jen nebo ještě rozchodit mute-standby u lamy,to by mohlo být zdaleka nejjednodužší.... (odpor,dioda kundík,tranzistor)

Re: Zesilovač 2.1

Tuhle výhybku už jsem pohřbil. Díky za pomoc, ale už mě to nebaví s tim furt něco zkoušet. Pravděpodobně tam příde něco přeladitelnýho alá subjunior(ted lituju že sem ho prodal) s napájením z SPV100 např ta z amára. Postavím jí za pár korun a uvidim jak bude fungovat. Tuhle bych mohl někomu poskytnout na pokusy za poštu bez OZ. Deska už není zespod jako nová.

Příspěvky [181 až 200 z 227]

  Stránky: ««« 1 ... 8 9 10 11 12 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač 2.1

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£