Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » PA a zvukařina » Čím nahradit tento výškáč?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [14]

Téma: Čím nahradit tento výškáč?

Hezký den přeji,
od kamaráda jsem dostal celkem pěkné bedny, ovšem jeden z vejškáčů nehraje - spálená cívka. Protože jsem o tom typu nikde nic nenašel (kromě toho, co je napsané vzadu - typ STW 065, impedance 8ohm), chtěl bych se zeptat tady, jestli byste mi neporadili, kterým jiným ho případně nahradit.
Je zapojený v kombinaci s Fane kp12-200c (4ohm).
Děkuji, JH

http://img269.imageshack.us/img269/5821/stw065.th.jpg

(upravil Zorg 30. 7. 2009 0:26)

Re: Čím nahradit tento výškáč?

To vyzerá ako daký piezáč. Asi žádnej div, že pošel. Muselo to hrát stejnak bum-cink. Já bych vyhodil i ten druhej a nahodil nějaký normální drivery, pokud ty kp12 aspoň za něco stojí...

Re: Čím nahradit tento výškáč?

Nie je to piezac, je to normalny bullet tweeter.  Je to stary driver, neviem ci Beyma alebo Selenium daco take davno nerobili, pripadne to moze byt daky Alpahrd, daco podobne tu maju http://www.alphard.sk/html/DT.htm
Konstrukcia je to stara a lepsie je to cele nahradit. Napr. dakym Beyma CP16 alebo inym komplet driverom s hornou.

Re: Čím nahradit tento výškáč?

Piezo to není a soudě podle druhé bedny hraje celkem pěkně. Ty KP12 jsou v pohodě - nevíte někdo, jakou mají citlivost?

Re: Čím nahradit tento výškáč?

Vyzerá to presne ako starý HF50 od Celestion, len "preznačený", niečo OEM..Hojne sa používali v PA od Tesly Vráble pred 25-30rokmi smile).Hrá tak do 13-14kHz. CP16 bude výrazne lepší.

Re: Čím nahradit tento výškáč?

Díky, asi bych teda zkusil ten CP16 (pokud se nenajde ještě někdo s jiným názorem smile
Nebyla by tu nějaká dobrá duše ochotna mi navhrnout výhybku pro Fane KP12-200C (4ohm) a Beyma CP16 (8ohm)?

(upravil johnny.age 1. 8. 2009 13:13)

Re: Čím nahradit tento výškáč?

Ještě mne napadlo - co takhle ho nahradit nějakým z těchto: Selenium ST300, ST302, ST304 nebo ST324. Máte s nimi někdo zkušenost?

Re: Čím nahradit tento výškáč?

Hoď sem někam parametry toho Fane, hledat to nebudu.

Ty Selenia jsem používal naposledy v roce 2002, jako náhrada za "pseudo HF50" - nejspíš čínský klon - by to snad mohlo jít, ale je tam asi díra ve středech. Zkus ten reprák rozebrat, jaký to má průměr kmitky. HF50 se dal tuším pustit od 2kHz, ty Selenia myslím tak nízko nejdou.

Web

(upravil BV 1. 8. 2009 17:27)

Re: Čím nahradit tento výškáč?

HF50 od 2kHz určite nie, síce tam hrá, ale len chvíľu:-). Je to klasický tweeter, min. 5-6kHz a 12dB/oktáva, rovnako aj CP16. Ak to chce deliť na 2kHz, tak nejaký 1".

(upravil johnny.age 1. 8. 2009 18:39)

Re: Čím nahradit tento výškáč?

To je právě ten problém, já o tom Fane skoro nic nezjistil, jedině na http://www.selfmadehifi.de/tsp/para_f.htm něco málo je. Kdybych ty parametry znal, tak si tu výhybku navrhnu možná i sám smile
Ten STW 065 má průměr kmitačky 1,5''. Původní výhybka je cca na 4500kHz/18dB, středobas je zapojený bez výhybky.

Re: Čím nahradit tento výškáč?

Hruza des.
Kup tam radsej 1" hornu, hoci daco lacne. Napr tento horn hra velmi slusne vzhladom k cene: http://1111.sk/18soundrepro/drivery1/18 … ?ItemIdx=7

Daj spravit vyhybku, aspon 6dB pre bas a 18dB pre driver.

Re: Čím nahradit tento výškáč?

Takže : Ten reprák je jakási kopie HF50, prodávaná počátkem 90. let F. Klinderou, aneb Franklin repro Praha. Uváděný rozsah 2-16kHz, ev. s crossoverem tuším 4-16kHz.
HF50 šel opravdu pustit dost nízko (při rozumném výkonu, díval jsem se do poznámek, že jsme je měli v kombinaci s 12" už od 2,5kHz. Má to fenolickou membránu.

Web

(upravil johnny.age 1. 8. 2009 23:20)

Re: Čím nahradit tento výškáč?

Vzhledem k tomu, že to je takhle naslepo (kéž bych znal alespoň citlivost alespoň jednoho z těch repráků), tak tam asi zkusim hodit Selenium ST322 a nechám stávájící výhybku - tomu basáku snad nijak zvlášť nevadí, že je bez výhybky, ne?

Re: Čím nahradit tento výškáč?

Ten "Franklin" měl uváděnu citlivost 103dB.

Jestli je to velmi nenáročný projekt...

Web

Příspěvky [14]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » PA a zvukařina » Čím nahradit tento výškáč?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£