Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Ostatní technika » Ako zapojit equalizer? :)

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [9]

Téma: Ako zapojit equalizer? :)

Kupil som starsi 7 pasmovy equalizer Pioneer GR-555 a moja laicka otazka znie, ako to zapojit? smile Equalizer ma vzadu 8 cinch-ov, oznacenych ako:
- Equalizer (REC) Input L a R
- Equalizer (PLAY) Output L a R
- Tape REC L a R
- Tape PLAY L a R

K nemu mam stereo zosilnovac Sony, CD player Pioneer a 2x repro.
Dakujem za pomoc.

Re: Ako zapojit equalizer? :)

CDčko zapoj do děr EQ input, EQ output zapoj do zesu a do něj bedny...

(upravil stiglitz 15. 9. 2012 19:51)

Re: Ako zapojit equalizer? :)

Přihodím dotaz debila. Pokud má ekvalizér pouze jeden vstup, a já mám deck, cd přehrávač a gramofon a třeba tuner, pak mi tím pádem je takové zařízení k ničemu, nebo se to dá napojit jinak, přeci není možné, že jsou, nebo byly na trhu nijak levná zařízení, kam se dal píchnout jen jeden zdroj zvuku... Prosím, můžete mi tohle někdo potvrdit, nebo vyvrátit?

(upravil rf 15. 9. 2012 20:14)

Re: Ako zapojit equalizer? :)

Já to mám tak, že mám mix v racku, do něj nastrkaný přístroje, výstup z mixu do ekvalizéru a pak do koncáku. Některé zesilovače mají i smyčku před vlastním koncovým stupněm, kam lze takový eq. vřadit. Možností je několik.

Jo mám pocit, že jsem si jednou udělal dokonce takovou redukci, kdy jsem u starého zesíku TESLA AZS215-217 a různé varianty NZC 13x či 14x vsadil externí další vícepásmový korekčák  či eq. do smyčky pro kvadro. V tomto případě bylo pak řetězeno - přepínač vstupů - externí ekvalizér - korekční obvody TESLA - výkonový stupeň - bedny.

hraji na Yamaha DX – SY a Kurzweil ARTIS

Re: Ako zapojit equalizer? :)

stiglitz tohle by slo vradit do zesilovace kterej ma mezi predzesilovacem a koncem klemy.
Maji to napriklad Yamahy viz http://www.hifidatabase.com/static/gall … x-570b.jpg

Re: Ako zapojit equalizer? :)

Jak říká paf. Bohužel ne každý zesilovač umožňuje takové zapojení.

Re: Ako zapojit equalizer? :)

Dalsi moznost je propojit pres Rec Out (opet Yamahy) http://www.hifi-leipzig.de/shop/images/ … /694_3.jpg

Re: Ako zapojit equalizer? :)

Tak to bohužel.

(upravil milavla 19. 9. 2012 12:32)

Re: Ako zapojit equalizer? :)

stiglitz lepší zesilovače z 80 let mívaly celkem běžně odbočku za přepínačem vstupů označenou jako Adaptor pro připojení ekvalizéru.

Příspěvky [9]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Ostatní technika » Ako zapojit equalizer? :)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£