Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 6 z 23)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

  Stránky: ««« 1 ... 4 5 6 7 8 ... 23 »»»

RSS

Příspěvky [101 až 120 z 457]

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

Ehm tak jsem tu opravu potenciometru nenasel - muze mit o nekdo strucne popsat?

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=2107

Web

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

Teď mám na stole jeden AZS223 a ten má na koncích originální osazení KD649T/KD366B smile Asi tam cpali co zrovna bylo po ruce...

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

Hodte mi sem prosim nekdo rozmery zesilovace...

(upravil cyberspy 2. 12. 2009 14:20)

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

dostal som od kamoša zosik AZS 223, bol v stave ako keby ho vytiahol z latríny, horko tažko som ho nejak dal dokopy bola to hroza ... nikdy viac !!!
môj problém spočíva vtom že keď ho pripojím napr. na telku počut z neho akýsi šum hlavne keď pridám trošku na hlasitosti je to normálne alebo kde by mohol byt problém

(upravil Bery 3. 12. 2009 21:24)

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

Zdravím,
dostal se ke mě AZS 222 na opravu... v zesilovači bylo uhnilých pár odporů v jednom kanále, všechny jsem úspěšně vyměnil dále celé osazení elektrolytů, keramiky v boucherotu a při těchto výměnách jsem si všiml jistých nesrovnalostí se schématem http://www.pctun.czechian.net/AZS222/so … 222_01.jpg a dále pak s fotkou hotového zesilovače od sinclaira...

https://i.postimg.cc/23SdhWt6/985521.jpg

vůči fotce úplně chybí rezistory: R89 - R96, R103, R104 (ve schématu nejsou)
vůči schématu mám v tomhle kousku obráceně elyty C49 a C50 ale oproti fotce jsou správně, dále je zajímavé že po vyletování těchhle elytů se mi zjevily plusy u obou konců elytů...
Chtěl bych tedy požádat někoho kdo se v tomto zesilovači orientuje aby mi řekl jak to teda doopravdy je, nebo zda-li někdo nemá úplné schéma...
Vůbec totiž netuším kdo se v tom zesilovači předemnou hrabal.
Předem díky

Web

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

Vůči mojí fotce se vůbec neorientuj, to je dost silně upravená verze...

Web

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

Všiml jsem si že jste zprovoznil původní obod řízení kliďáku, ale to až potom co jsem napsal tamten příspěvek...
Mě spíše zarazilo že v tomhle kousku to takhle nejspíše také bylo, protože místa kde mají být odpory a tranzistory jsou oletované, nicméně zesilovač funguje tak jak je, jen se po asi hodině buzení normálním hudebním signálem do normální zátěže začne ve zvuku objevovat brum, který se občas změní na slabé pískání, při větším ohřátí koncáků jsou tyto pazvuky častější... offsety na výstupu jsou okolo 100mV a na druhém kanálu okolo 75mV.

Web

(upravil cyberspy 4. 12. 2009 22:36)

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

bol by nejaky problém keď som dal do zdroja miesto 1N540x - UF5408
http://www.datasheetcatalog.org/datashe … UF5401.pdf

(upravil opamp 5. 12. 2009 0:03)

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

Bery, vypadá to na jednak špatnou stabilizaci kliďáku a jednak nestabilitu. To může souviset, ohřáté trandy s vyšším kliďákem mají větší strmost a tak se může zesilovač dostat k mezi stability. Osciloskop Ti poví vše potřebné. A když si tam aspoň cvičně osadíš místo propojek emitoráky (aspoň 0R1), nic tím nezkazíš a získáš i info o kliďáku. Emitoráky 0R1 - 0R22 tam mohou zůstat trvale, maličko Tě okradou o výkon, za to zlepší teplotní stabilitu i linearitu (samozřejmě nutno osadit všechny 4, použij alespoň 2W, radši 5W rezistory). Nezaznamenal jsem žádný negativní vliv na zvuk, daný teoretickým snížením DF.

Ten zesilovač není tak složitý, abys s tím nehnul smile

Cyberspy, je víceméně fuk co tam vrzneš. Pokud vybereš diody s malým úbytkem, získáš trošičku vyšší výkon.

Web

(upravil sinclair 5. 12. 2009 14:38)

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

Vyměň v obou kanálech keramické kondenzátory 22pF a 47pF za stejnou kapacitu, ale typy na 500V, dají se koupit už skoro kdekoliv.
Jsou v tom zesilovači položené na koncových tranzistorech diody v silikonových bužírkách a připojené mezi báze koncových tranzistorů? Pokud ano, raději to nech tak, jen je vytvaruj tak, aby měly dobrý tepelný kontakt s pouzdry koncáků. A změř napětí mezi bázemi koncáků, mělo by tam být okolo 1,8V.
Diody UF5408 jsou na hovno, jsou to jen rychlé diody, úbytek mají téměř stejný jako 1N5408.
Pokud bys chtěl zdroj maličko vylepšit a získat nějaký ten watt navíc, použij ve zdroji Schottky diody SB5100, stačí i SB560, nebo podobnou řadu SR.

Web

(upravil cyberspy 5. 12. 2009 16:29)

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

vymenil  som kondi ale miesto 47pF som dal 22p, a vymenil som elyty na vstupe za nové TF a všetky keramiky za nové

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

Tak namiesto 47p daj zas 47p, to sa potom nečuduj. Tam keď je malá kapacita, tak zos zakmitáva, keď je veľká, tak hrá menej výšok. Povedané polopate.

Web

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

22p je použito v TW44. Některá AZSka je "skousnou" a odmění se jemnějšími výškami, jiná beznadějně zakmitávají (při jistém nastavení korekcí, po zahřátí, jen v jednom kanále a podobné prapodivnosti). Bez osciloskopu a zkušeností jednoznačně doporučuji držet se jako klíště hodnoty 47p.

Web

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

a koncové tranzistory musia byť párované ?

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

opamp: tak nakonec jsem to vyřešil výměnou smršťovací bužírky na diodách stabilizující kliďák (aby lépe přiléhala) a připatláním diod k tranzistoru teplovodivou pastou a výměnou těch tesláckých keramik za nové na 500V co jsem si kdysi vypůjčil ve škole smile to připatlání diod nijak zázračně nevypadá, ale aspoň to nyní funguje tak jak má smile
Díky wink

Web

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

cyberspy: Nemusí, ostatně párovat darlingy je pěknej oser. Jediné, co je vhodné, je zkontrolovat PNP výkoňáky na betu při 5V / 5A. Měly by mít 1000 a víc. NPN to splňují s přehledem.
Bohužel někteří prodejci prodávají KD367B, kterému při 5V / 5A spadne beta na 300 sad

Web

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

Známý mi přinesl nefunkční AZS223, koupil ji na Aukru, bohužel byla silně zkanibalizována a např. zcela jí chybí deska indikátoru výstupního výkonu. Nemá prosím někdo dokumentaci, chtěl bych tu desku dodělat, at¡ tam nekoukají slepé díry. Nebo kdyby někdo tu desku indikace měl za rozumnou cenu přebytečnou. Já jsem originál dokumentaci měl, ale po stěhování ji nějak nemůžu najít.

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

http://opamp.wz.cz/azs223.1.tif
http://opamp.wz.cz/azs223.2.tif

Web

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

Díky

Příspěvky [101 až 120 z 457]

  Stránky: ««« 1 ... 4 5 6 7 8 ... 23 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£